Зелений лист

Підірвавши греблю Каховського водосховища, рашисти здійснили страшний злочин проти довкілля України

Еколог, керівник одеської організації “Зелений лист” Владислав Балінський так оцінив масштаби воєнного злочину Росії – підрив греблі Каховського водосховища 6 червня 2023 року.

Наслідки від російського теракту – підриву греблі Каховського водосховища – матимуть глобальний екологічний характер для всього чорноморського регіону. Унікальну природну екосистему заплавної частини Дніпра від Нової Каховки до Дніпровсько-Бузького лиману (понад 80 тисяч гектар природної території, що охороняється та входить до Національного природного парку “Нижньодніпровський”) фактично знищено! Техногенна катастрофа такого масштабу значно перевищує адаптивну здатність плавневого біотопу. Сотні острівців, ділянки унікального заплавного лісу, заливні луки та степові ділянки нижніх схилів з усіма мешканцями змиті у морі. Шлюбний сезон, період гніздування та нересту. Сотні видів живих організмів, з яких 71 вид тварин та 32 види рослин включені до Світового Червоного списку МСОП, а також Європейського Червоного списку, Червоної книги України та Червоного списку Херсонської області.

Знищення плавневого біогеоценозу – це ще не все. Масштабне забруднення акваторії прилеглих лиманів та північно-західної шельфової частини Чорного моря сотнями тисяч тонн сапропелю (мули водосховища та плавнів, у тому числі токсичні) – це біда! Масштаби та наслідки забруднення Чорного моря, вплив на організми та здоров’я людей необхідно буде оцінювати окремо.

Дніпровська Венеція – так називали цю унікальну частину України жителі Херсона. “Херсонські плавні” були національним надбанням і входили до європейської Смарагдової екомережі та мали статус Рамсарських угідь.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49