Зелений лист

Стічна канава з гламурним фасадом

Якщо ти приймаєш морські ванни в Аркадії – значить, життя вдалося. Так вважає більшість гостей курортної Одеси, які прагнуть “відзначитися” в цьому куточку міста, який дійсно колись славився затишком, тінистими алеями й золотими пляжами. І далеко не всі відпочивальники здогадуються, що, поринаючи в море біля берегів Аркадії, вони купаються в стічній канаві. В прямому сенсі слова.

Річ у тому, що труба аварійного випуску каналізаційного колектора, в який стікаються нечистоти з усього цього курортного району, виходить безпосередньо на пляж. Місце випуску каналізації сором’язливо присипане піском. Але під час сильних дощів це “торжество інженерної думки” оголюється, стічні води утворюють промоїну, по який несуться прямо в море. Колір води й запах навколо не залишає ілюзій: у море ллється лайно, по дорозі отруюючи пісок і воду навколо.

Саме так сталося після сильної зливи 22 липня цього року. Голова ГО “Зелений лист” Владислав Балинський зафіксував отруєння води й піску стічними водами. Ні огидний запах, ні навіть дохлий щур, однак, не злякали відпочивальників, які дозволяли грати в смердючому піску і купатися в брудній воді своїм дітям.

Після скандалу, який вибухнув у фейсбуці, де обурений еколог опублікував гнівний пост з фото і відео, хтось із власників пляжних закладів вирішив виправити ситуацію. І … прикрив трубу навісом. Однак лайно як лилося, так і продовжує литися в море.

Наступну інспекцію цього пляжу Балінський був змушений провести після зливи, яка пройшла 26 серпня, і після численних дзвінків журналістів, які стурбовано запитували: що це за біла піна покрила морську воду відразу після дощу?

– Швидше за все, це результат поєднання хлорки з каналізаційними скидами, – вважає еколог. – Крім органічних сполук, в каналізацію потрапив хлор з басейнів або аквапарку, розташованого в Аркадії. При високій концентрації в морської воді ці хлорорганічні сполуки починають пінитися.

“Продовжуємо дивитися художній телесеріал “Трах і ненависть в Аркадії”. Автор ідеї Труханів Г. Л. Художник-постановник Бриндак О. Б. Декорації та костюми – депутатський корпус і чиновники міських управлінь”, – написав на своєї сторінці в фейсбуці Балінський 26 серпня. І додав вельми красномовні фото.

Бруд, каналізація і багато-багато дітей, яких батьки привезли до Одеси “оздоровитися”.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49