Зелений лист

Понад тисячу гектарів сміття в Одеській області виявив космічний супутник

Як повідомляє Національний центр управління та випробувань космічних засобів, підчас повномасштабного моніторингу Одеської області, проведеного за допомогою аерокосмічної зйомки, виявлено 1243 незаконних сміттєзвалищ, які розташовані на 1274, 3 га площі. Дослідження організовано в рамках програми співпраці Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України з Державним космічним агентством України.

Дані моніторингу поклали на картографічну базу розміщення незаконних та стихійних сміттєзвалищ Одеського регіону, окремо по кожному з семи новостворених районів та м. Одеса, з метою подальшого дослідження та формування графічних та аналітичних матеріалів, а також для того, щоби звернути увагу державних служб: Державної екологічної інспекції, Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, Генеральної прокуратури України.

Найбільше незаконних звалищ розташовано на території Білгород-Дністровського району – 231 ділянка площею 280,2 га. На другому місці Березівський район – 205 ділянок площею 139,9 га. Одеса посідає “почесне” третє місце – 192 ділянок площею 317,0 га. В Подільському знаходиться 148 ділянок площею 60.4 га; в Роздільнянському – 139 ділянок площею 99 га; в Одеський 122 ділянок площею 144,9 га; в Ізмаільському – 112 ділянок площею 140,4г а; в Болградському – 94 ділянки площею 92,5 га.

Наразі розпочато процес встановлення власників або орендарів, що призводять або сприяють порушенню природоохоронного законодавства, з подальшим відкриттям кримінальних проваджень, нарахувань збитків та притягнення до відповідальності усіх причетних юридичних або фізичних винуватців зазначених порушень.

ГО “Зелений лист” приєднався до цього процесу. Раніше інспектори Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу за заявою ГО “Зелений лист” провели позапланову перевірку на додержання норм природоохоронного законодавства виробничим кооперативом “Екологія”, яке відповідальне за сміттєзвалище в селищі Салгани, а також сміттєзвалища поблизу міста Вилкове.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49