Зелений лист

Де ховатися одеситам під час повітряних тривог

Питання укриттів для Одеси досі актуальне. Незважаючи на півтора роки повномасштабної війни.

Так, на початку повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну, на сайті одеської міської ради виклали інформацію про сховища на 50 тис осіб. При цьому де ховатись від ракетних обстрілів і нальотів дронів-камікадзе всім іншим мешканцям міста-мільйонника, все ще незрозуміло.

Зі сховищами в Одесі розбиралась ГО “Зелений лист”.

Одеська влада сховища не погодила?

У червні 2023 року ми отримали декілька відповідей на запити від органів влади. Нас цікавило, хто відповідає за розрахунок потреб у сховищах для міста, й хто цей розрахунок погоджує. Відповіді від різних структур суперечили одна одній.

Наприклад, у департаменті муніципальної безпеки Одеської міської ради зазначили, що «визначення потреби фонду захисних споруд цивільного захисту міста Одеси здійснюється виконавчими органами та структурними підрозділами Одеської міської ради в межах повноважень у взаємодії з Одеською районною державною (військовою) адміністрацією».

Водночас Одеська районна державна (військова) адміністрація повідомила, що «…запитів та пропозицій від Одеської міської ради та її виконавчих органів щодо формування потреб фонду захисних споруд цивільного захисту населення у місті Одесі до Одеської районної військової адміністрації не надходило».
Указом Президента України від 26 червня 2023 року № 353/2023 вводиться в дію Рішення Ради національної безпеки і оборони України від 23 червня 2023 року «Щодо результатів оперативних обстежень об’єктів фонду захисних споруд цивільного захисту та вирішення проблемних питань щодо укриття населення». Робота із забезпеченням готовності об’єктів фонду захисних споруд в Одесі було визнано незадовільною.
На початку липня 2023 року «Зелений лист» отримує чергову відповідь від Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради про те, що в місті є укриття (бомбосховища) на 127 тисяч осіб, тобто на кожну восьмою людину в місті. Де ховатися усім іншим – невідомо.
Не розібравшись у відповідях місцевої влади, ми направили звернення до Президента України.

Реагують тільки після вказівки зверху


Вже 15 липня 2023 року, після нашого звернення до Президента, на сайті Одеської міської ради з’являється новина про те, що в Одесі сформовано 20 мобільних груп для обстеження приміщень для укриттів. Як можна побачити, наші запити і звернення на Президента частково досягли мети – влада в Одесі помітила проблеми з укриттями й нарешті зреагувала.

21 серпня Одеська обласна військова адміністрація повідомила «Зелений лист» про те, що вже готові укриття для 200 тисяч мешканців міста. Ще на 50 тисяч – скоро буде введено в експлуатацію.

На фоні цього ОК «Південь» попереджає про те, що восени та взимку росія планує посилити тактику змішаних ударів для подальшего ураження критичної інфраструктури. Зрозуміло, що забезпечення потреби в укриттях лише для чверті цивільного населення міста вже добре, але цього недостатньо.

До того ж є показники класу безпеки, зручності розташування, якості облаштування й автономності укриттів, які ми не аналізуємо в цій статті. Але, припускаємо, що з цим питанням теж не все добре.

Окремий напрямок – це інформаційна робота з дітьми та цивільним населенням міста, в цілому. Це зона відповідальністі місцевої влади, але остання, на жаль, без контроля громадськості й вказівки зверху поки що не працює.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49