Зелений лист

Етно-еко фестиваль «Tarutino steppe» нагодував та розважив гостей

Етно-еко фестиваль  «Tarutino steppe» відбувся 25 вересня в Тарутинському степу задля просування цієї унікальної природної локації та культури місцевих громад.

Організаторами фестивалю стали природоохоронна організація Rewilding Ukraine, Бородінська територіальна громада та Центр етнографічного, сільського туризму та сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова».

Виконавчий директор Rewilding Ukraine Михайло Нестеренко розповів про довгострокову ціль та мету фестивалю: «Tarutino steppe етно-еко фест та подібні заходи мають показати людям, що природа може бути прибутковою. Що краще її зберігати, ніж руйнувати заради короткострокової вигоди. До того ж, здорова природа може підтримувати себе без значних вкладень, на відміну від сільського господарства».

Після традиційного урочистого привітання від організаторів на початку фестивалю гості змогли ознайомитися з народними традиціями та  обрядами,  піснями та танцями, а також скуштували традиційні страви народів Бессарабії. Упродовж дня на території фестивалю діяли різноманітні зони з розвагами та специфічними активностями на будь-який смак:

  • екозона та еколекторій (представники дикої флори та фауни степу на туристичних екомаршрутах, фотовиставка дикої природи Придунав’я, відео та лекції від спікерів різних природних куточків України);
  • дитяча зона (аніматори, гігантські мильні бульбашки й дитячий майданчик);
  • етнозона, або Центр етнографічного, сільського туризму та сімейного відпочинку «Фрумушика-Нова» (народні обряди та частування народними стравами, а також можливість купити смаколики й відвідати музеї просто неба);
  • фудкорт та ярмарок майстрів (традиційні та сучасні страви, вироби народних промислів та дегустації).

Крім цього, у рамках фестивалю відбувся круглий стіл на тему перспектив створення національного природного парку на території Тарутинського степу. Наприкінці дня гостей фестивалю розважила піснями молдавська група «Lume», яка розігнала кров після усіх смачних національних страв.

Tarutino steppe етно-еко фестиваль – другий із схожих запланованих заходів в рамках проекту «Відновлення водно-болотних угідь та степів в регіоні дельти Дунаю», який фінансується міжнародною Програмою «Ландшафти під загрозою». Перший фестиваль пройшов в Молдові на березі озера Белеу у 2019 році. Наступні два фестивалі заплановані на майбутні два роки в Україні та Румунії.

Юлія Лінник, студентка ІІ курсу магістратури факультету журналістики ЛНУ імені І. Франка.

Фото – сайт Бородинської селищной ради.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49