Зелений лист

У справі Літнього театру черговий самовідвід суддів

Судді, що мали розглядати апеляцію щодо справи Літнього театру, заявили про самовідвід. Заяву про відвід суддів подав також подав і адвокат «Зеленого листа» Максим Попов.

«Ми мали припущення, що суд буде обмежений тією правовою позицією, яку він висловив при розгляді апеляційної скарги на ухвалу про забезпечення позову. І ми це побоювання висловили. Суд мав можливість сам замислитись, є він обмеженим чи ні», – прокоментував свою заяву юрист. Представниця департаменту культури Інна Ткачук також підтримала таку позицію. Адвокат «Солінгу» навпаки вважав заяву необґрунтованою та такою, що не підглядає задоволенню.

Головуючий суддя Олександр Джамбурія під час засідання сказав, що підстав для відводу немає, проте зазначив, що за таких обставин розгляд справи «може утворити підґрунтя для виникнення сумнів будь-якого стороннього спостерігача стосовно неупередженості цих суддів». Тому судді Джамбурія та Запорожан подали заяву про самовідвід.

Таке рішення суду адвокат «Зеленого листа» назвав «соломоновим» і сказав, що «суд продемонстрував високий рівень етичності та уваги до таких чутливих справ, якою є ця справа Літнього театру. У моїй заяві було відмовлено. Проте судді самі заявили про самовідвід, аби уникнути маніпуляцій або обвинувачень з боку громадськості». Також, за його словами, якби самовідводу не було, то питання упередженості суддів могло б постати у Верховному Суді. Тож тепер цей процесуальний ризик усунули.

Історія справи про приналежність Літнього до території Міського саду

Нагадаємо, що в кінці серпня окружний адміністративний суд Одеси виніс рішення про те, що відомості про приналежність Літнього театру до території Міського саду повинні бути виключені із облікової картки. А саму документацію на пам’ятник архітектури та містобудування Міський сад необхідно привести у початковий стан. 

Також це вже другий самовідвід суддів у цій справі. Раніше, у листопаді, таку заяву подали два члени судової колегії Олександр Шляхтицький та Геннадій Семенюк. Таке рішення якраз обгрунтували тим, що ці судді нещодавно слухали справу Літнього театру і будуть пов’язані тією правовою позицією.

Тепер справу подадуть на автоматичний розподіл, після чого буде призначено новий склад колегії суддів.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49