Зелений лист

За що будуть голосувати 15.11.23 депутати ОМР

За інформацією офіційного сайту міста Одеси, завтра, 15 листопада 2023 року відбудеться позачергова сесія Одеської міської ради. Які питання планують виносити на голосування – самі депутати до вчорашнього дня були не в курсі. Як поінформувала 14 листопада у фейсбуці пані Квасницька, інформація щодо проєктів рішень просто приховується:  «Завтра об 11:00 позачергова сесія ОМР. Проєкт рішення, який внесений до порядку денного ще не наданий на ознайомлення депутатам. Я так розумію більшість і читати його не буде. Погоджувальна рада сьогодні о 15:00 годині, які можуть виникнути питання коли проєкт ми не бачили? Все профанація!  Головне показати громаді, що вчергове виділяються кошти на ЗСУ та протести одеситів безпідставні. Однак, питання щодо двох програм за якими йдуть кошти не тільки на ЗСУ мають бути предметом вивчення правоохоронних органів, адже доступ до первинних матеріалів депутати не мають, жодна депутатська комісія їх не аналізує! Все з голосу, довіра на слово тим кому довіряти не можна!» Наскільки відомо Зеленому листу, проєкти рішень стали доступні депутатам тільки ввечері. Зазначимо що відповідно до метаданих, зазначені файли мають останні зміни о 20.10.

Тепер, щодо змістовної частини документів.

Порядок денний лаконічно передбачає лише 2 пункти:

1. про внесення змін до міської цільової програми “Безпечне місто Одеса” на 2020-2024 роки, затвердженої рішенням Одеської міської ради від 18 березня 2020 року № 5797-VII. 2. про внесення змін до рішення Одеської міської ради від 30 листопада 2022 року № 1012-VIII “Про бюджет Одеської міської територіальної громади на 2023 рік”.

Також, до цих проєктів рішень, які підготовлені виконавчим комітетом Одеської міської ради, окремо додалися правки. Правки внесені постійною комісією Одеської міської ради з питань планування, бюджету та фінансів.

Аналізуємо правки

1. збільшення суми фінансування міської цільової програми “Безпечне місто Одеса” майже на 10 мільйонів гривень. Внесення змін до змістовної частини програми у вигляді збільшення фінансування підрозділів Національної гвардії України на 2,5 мільйона гривень і військової частини з прихованим номером майже на 7,5 мільйонів гривень.     2. внесення змін до бюджету міста, де пропонують зменшити бюджетні видатки на фінансування міської цільової програми “Безпечне місто Одеса” майже на 44 мільйони гривень (маркуючи це приміткою), спрямувавши ці кошти Департаменту освіти на фінансування закладів дошкільної та загальної середньої освіти. При цьому, в цій правці відсутні зміни до змістовної частини програми “Безпечне місто Одеса”. Сама примітка теж звучить дивно – “У проєкті рішення бюджетні призначення були зменшені та направлені для визначення додаткових бюджетних призначень Департаменту муніципальної додаткових бюджетних призначень Департаменту муніципальної безпеки Одеської міської ради”. Про який із варіантів проєкту змін до бюджету міста Одеси йдеться, невідомо.

Більшої пікантності завтрашній сесії надають два моменти

Перший із них – чи є взагалі повноваження у постійної комісії Одеської міської ради з питань планування, бюджету та фінансів вносити поправки у проєкт бюджету Одеської міської територіальної громади? Друге – у міській цільовій програмі “Безпечне місто Одеса” зникли найменування військових частин. Чи зможуть прослідкувати шлях цих грошей хоча б депутати – невідомо. Громадськість гарантовано буде позбавлена такої можливості. Згідно з наказу Служби Безпеки України від 23.12.2020 № 383 (пункт 1.4.4.), відомості про дійсне найменування з’єднань, військових частин, не належать до відомостей про державну таємницю.

Таким чином, завтрашня сесія викликає безліч запитань

Головні з них з них: – хто з посадових осіб виконавчих органів Одеської міської ради несе персональну відповідальність за підготовку проєкту внесення змін до бюджету міста та до міської цільової програми “Безпечне місто Одеса”? – які саме проєкти рішень розглядатимуть депутатами Одеської міської ради? – чи ухвалювалися рішення щодо погодження показників проєкту рішення виконавчим комітетом Одеської міської ради, який завтра розглядатимуть депутати на сесії? – яким саме військовим частинам виділяються кошти згідно з програмою “Безпечне місто Одеса”? -які саме зміни вноситимуться до бюджету міста?

Питання – чи розібралися в цьому вночі самі депутати навіть не стоїть. Залишається сподіватися, що гроші підуть на що-небудь вкрай необхідне і дуже потрібне ))).

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49