Зелений лист

“Гостинна хата”. Прихищаємо своїх

26 березня, через місяць після початку повномасштабного вторгнення, в Одесі розпочав роботу найбільший гуманітарний волонтерський центр Європи “Гостинна хата”. Тут надають допомогу переселенцям, які тікають від війни, а також одеситам, що опинились у скрутному становищі.

«Ви – не біженці, ви – гості Одеси», – написано над входом до школи в самому серці Одеси, на Рішельєвській вулиці. Зараз тут розташований Гуманітарний волонтерський центр «Гостинна хата». А слова ці звернені до людей, які змушені залишити свої будинки через воєнні дії та тимчасово переїхати до Одеси, яка зустрічає мешканців великих та маленьких міст, охоплених полум’ям війни, гостинністю та турботою. Станом на вересень в Одесі зареєстровано 34 ти. біженців. Тому такі волонтерські центри дуже потрібні – разом з державними установами та місцевим самоврядуванням вони піклуються про тих, хто потрапив в біду.

Тут, в “Гостинній хаті”, наші співвітчизники з міст та селищ, які вони були змушені покинути, можуть отримати необхідні харчові продукти, одяг та взуття, постільну білизну, посуд, засоби гігієни, ліки, а також слова підтримки та посмішку.Тут працює також центр підтримки родинам з дітьми UNICEF, мобільний пункт Регіонального центру безоплатної правової допомоги.

«Гостинна хата» є найбільшим центром в Одеській області та на півдні України. Благодійники з усього світу знають про його можливості та привозять сюди речі, продукти для людей, що були вимушені виїхати в Одесу від війни.

Хто працює в «Гостинній хаті», яку допомогу тут можна отримати – ГО «Зелений лист» занурився в роботу волонтерського центру та зробив про це невеличкий фільм.

Фільм створений за підтримки Європейського союзу та Міжнародного фонду “Відродження” в рамках спільної ініціативи EU4USociety.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49