Зелений лист

Громадськість обговорила саботаж місцевої влади в питаннях деколонізації міста

Після початку повномасштабного вторгнення в Україну по всій країні розпочався процес деколонізації, направлений на розрив зв’язків із російською імперською спадщиною. В низці українських міст уже демонтовані пам’ятники, так званим маркерам «руського миру», перейменовані вулиці та населені пункти.

Однак в Одесі міська влада на чолі з мером міста фактично саботує цей процес.

Голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський разом з депутатом Петром Обуховим і представником руху «Демократична сокира» Євгеном Добріяром взяв участь у брифінгу «Як прискорити процес деколонізації в Одесі? Питання та відповіді».

За словами Владислава Балінського, незважаючи на сім місяців повномасштабної агресії й більше, ніж вісім років війни росії проти України, міська влада досі не спромоглась змінити Статут Одеси. В ньому прославляють російських військових і колоніальне минуле, а також надають перевагу російської мови над всіма іншими.  

Крім цього, виявилось, що досі міська влада не розірвала відносини з російськими містами-побратимами. Щодо цього факту ГО «Зелений лист» звернувся до Президента України з відкритим листом.

vidkrytyj-lyst-shhodo-nebazhannya-omr-rozirvaty-vidnosyny-z-mistamy-rf-ost.

Болючим для міста питанням залишається питання демонтажу й перенесення до музею пам’ятника російській імператриці катерині другій, яка є «маркером руського миру» в Одесі. Депутат Одеської міської ради Петро Обухов заявив, що на останній сесії питання щодо демонтажу винесли на розгляд депутатів. Однак фракція мерської партії «Довіряй ділам» включно із самим Геннадієм Трухановим за це рішення не проголосували.

Крім цього, нещодавно з подачі мера міста було підготоване номінаційне досьє для включення центру Одеси до всесвітньої спадщини ЮНЕСКО:

odessa_nomination_file_20220915

Звичайно, такий крок дуже підіймає рейтинг міста, однак це досьє, яке не представили для громадського обговорення, містить чимало помилок. Так, Євген Добріяр зазначив, що номінаційне досьє є досить маніпулятивним документом, червоною лінією в ньому проходить возвеличення окупанта.   

 Крім цього, в досьє зазначені назви вулиць, які підлягають перейменуванню в рамках процесу деколонізації. В документі згадується невірна інформація про заснування міста у 1794 році. Вказана дата є частиною російського наративу про «заснування Одеси на підставі рескрипту Катерини ІІ», що дійсності не відповідає. В тексті досьє також згадуються «Потьомкінські сходи» як пам’ятка культурної спадщини. Однак відповідно до Постанови Ради Міністрів Української РСР від 24.08.1963 року № 970 «Про впорядкування справи обліку та охорони пам’ятників архітектури на  території Української РСР»  пам’ятка має назву «Приморські сходи».

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49