Зелений лист

Місто живе: на що скаржаться одесити під час війни

Щоб дізнатись, чим живе зараз Одеса, що турбує мешканців під час війни, ми проаналізували сайт Єдиного центру звернень громадян, де кожен може залишити скаргу чиновникам.

Деталі — в матеріалі ГО “Зелений лист”.

З початком вторгнення звернень значно поменшало

Станом на 13 квітня 2022 року на міському сайті 15-35 зафіксовані три нових звернення, 56 таких, що взято до роботи, на 14 звернень є відповіді. Тобто майже за півмісяця до Єдиного центру звернулись 73 мешканця. Географічно найбільше скарг у Приморському районі.

Варто зазначити, що в порівнянні з іншими місяцями 2022 року звернень стало на порядок менше. Вірогідно, це пов’язано із бойовими діями в нашій країні, через що багато одеситів зокрема виїхали за межі міста. Тенденцію на зменшення скарг можна побачити вже в березні.

Наприклад, у січні 2022 року до центру звернулись 931 мешканець, у лютому — зафіксовано 784 скарги, в березні — 312 звернень.

При цьому в березні 2021 року — рік тому — до Єдиного центру звернень громадян звернулись 981 мешканець.

На що скаржаться одесити

Давайте проаналізуємо, на що саме скаржаться одесити у квітні.

Три нових звернення, по яких ще немає реакції від представників влади, стосуються прохання допомоги на лікування, порушення правил парковки, а також необхідності проведення екстрених робіт у квартирі, адже аварійна служба відмовила через воєнний стан.

Ті звернення, які вже оброблені чиновниками (14), стосуються досить різних сфер життя одеситів — наприклад, мешканці питають, як виписати померлого родича, щоб не отримувати платіжки на комунальні послуги з його урахуванням, просять посприяти в видачі заборгованості по заробітній платі, скаржаться на незаконну торгівлю й незаконну вирубку дерев, водночас на аварійне дерево.

Також одесити просять про благоустрій території через відсутність сміттєвого контейнера і вказали, що тече кран тепломережі. Декілька звернень напряму пов’язані із війною — наприклад, мешканець міста питає, як відмовитись від нарахування послуг за утримання прибудинкової території й вивіз сміття, через відсутність у місті. Крім того, один небайдужий громадянин звернувся з проханням вимикати вуличне освітлення, щоб дотримуватись світломаскування.

Багато звернень про матеріальну допомогу

Більший діапазон звернень дають ті, які взяті чиновниками до роботи, адже їх більше, а саме станом на 13 квітня 56. При цьому, варто зазначити, що серед них чимало з проханнями про матеріальну допомогу — так, до Єдиного центру звернулась багатодітна родина, один з мешканців скаржиться, що залишився без роботи, а родина – засобів для існування, також просять допомогу для внутрішньо переміщених осіб, допомогу у придбанні ліків тощо. Всього з 56 звернень 13 стосуються матеріальної допомоги або ж допомоги в ліках чи продуктах харчування. Вочевидь, бойові дії, закриття низки підприємств, погіршення економічного стану через вторгнення росії на територію України створюють ситуацію, коли кількість таких звернень зростатиме.

Інші звернення стосуються житлово-господарських питань, комунальних платежів, питань неблагоустрою та засміченості території. Скарг на сміття, до речі, з 56 цілих п’ять! у різних районах міста.

Один з мешканців зокрема поскаржився, що відремонтований за гроші платників податків фасад будинку Лібмана, який є пам’яткою архітектури, пошкодили при встановленні кондиціонеру.

Примітно також, що мешканка зокрема поскаржилась на те, що на Парковій, 43 її не пустили в бомбосховище. В Одесу вона приїхала, тікаючи від війни. Ще один мешканець просить допомогу в розчищенні бомбосховища на Французькому бульварі, 12/1. Нагадаємо, вторгнення в Україну й ракетні обстріли Одеси тривають уже майже два місяці.

Враховуючи, що через війну кількість соціально незабезпечених громадян, вірогідно, буде зростати, вочевидь, міській раді варто якось під коректувати бюджет і направити допомогу тим, хто її потребує.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49