Сесія Одеської міської ради: Труханов підіграє депутатам-втікачам?

29 червня 2022 року в Одесі відбулася чергова сесія Одеської міської ради. Засідання пройшло з низкою порушень. Крім цього, формат проведення сесії в онлайн-режимі викликав обурення в одеситів.

В деталях розбиралась ГО «Зелений лист».

Перше, на що треба звернути увагу – це порушення міським головою законодавчо визначеного перериву між сесіями. Так, частина 5 статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» зазначає, що «сесія ради скликається в міру необхідності, але не менше одного разу на квартал». При цьому, остання позачергова сесія проводилася 15 лютого.

Крім цього, через фактичне переховування частини депутатів Одеської міської ради від за кордоном (можливо, частина з них ухиляється від мобілізаційної підготовки та мобілізації під час воєнного стану), Одеським міським головою 14.06.2022 року видається розпорядження №249 «Про затвердження Порядку проведення дистанційних засідань Одеської міської ради в умовах воєнного стану». Пунктом 1 цього розпорядження передбачено затвердження «порядку проведення дистанційних засідань Одеської міської ради в умовах воєнного стану» на підставі пункту 11-1 Прикінцевих та перехідних положень Закону, предметом регулювання якого є запобігання поширенню на території України коронавірусної хвороби (COVID-19).

Нагадаємо, підпунктом 4 пункту 11-1 Прикінцевих та перехідних положень вказаного Закону до порядку денного дистанційних засідань можуть включатися виключно питання невідкладного внесення змін до місцевого бюджету, інші питання щодо невідкладних робіт з ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій або якнайшвидшої ліквідації особливо тяжких надзвичайних ситуацій, спричинених спалахами, епідеміями та пандеміями, чи реалізації повноважень, пов’язаних з такими обставинами, процедурні питання.

Однак про яку саме епідемію йде мова? Якщо, наприклад, проаналізувати дані ДУ «Одеський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України», станом на 1 липня в області зафіксовано 331985 випадків коронавірусної хвороби за весь час пандемії. А 11 квітня установа звітувала, що в Одеській області зафіксовано 331477 випадків. Тобто майже за три місяці на всю область коронавірусну хворобу вдалось підтвердити в 508 людей, тобто менше 170 випадків на всю область за місяць. При цьому, 27 лютого Одеська міська рада публікувала новину про те, що лише за одну добу в Одесі зафіксовано 186 випадків хвороби.

Можемо констатувати, що зараз ситуація набагато краще, ніж в лютому 2022 року, але тоді міський голова Геннадій Труханов проводив сесію в офлайн-режимі, а зараз чомусь вдався до маніпуляцій з COVID-19, дозволивши низці депутатів-втікачів приймати рішення про життя Одеси з-за кордону онлайн.   

Також при проведені сесії 29 червня з сесійній залі були присутні сорок одеських депутатів без масок. Вочевидь, ніхто коронавірусної хвороби не боявся. Та й питання вони розглядали, не пов’язані з пандемією, хоча начебто мали б.

Одеські депутати-втікачі

Фактично Труханов, порушуючи Конституцію України, використав законодавчу норму щодо боротьби з розповсюдженням коронавірусної хвороби задля проведення сесії міської ради в невизначений чинним законодавством протиправний спосіб – «сесія в умовах воєнного стану». При цьому, в ході проведення сесії ніхто й не думав протидіяти COVID-19.

Таки незаконні дії та протиправна поведінка головних посадових осіб Одеської міської ради, зокрема голови міста, мають ознаки правопорушень у сфері службової діяльності та узурпації влади.

В умовах воєнного стану це створює загрозливий прецедент, який може дозволити згодом легалізувати в Україні практику ухилення депутатів місцевих рад від особистого виконання своїх обов’язків у місцевій раді та її органах, визначених статтею 18 Закону України «Про статус депутатів місцевих рад», та продовжувати безкарно переховуватись за межами України.

Ми не виключаємо також, що дехто з депутатів, яких обирали від заборонених зараз в Україні проросійських партій, взагалі наразі перебувають у російській федерації й можуть обслуговувати інтереси ворога нашої держави.

Зазначимо, що ГО «Зелений лист» з приводу порушення Конституції України Одеським міським головою та задля недопущення узурпації влади вже звернулась з листами до відповідних органів.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49