Зелений лист

З початку повномасштабного вторгнення в Одесі не відбулось жодної сесії. Хоча інші міста їх проводять

Експерти проєкту “Атестація депутатів. Війна” проаналізували діяльність 15 місцевих рад і Києва з початку повномасштабної війни росії проти України. З’ясувалось, що з 24 лютого лише три міста, включно із Одесою з охоплених атестацією регіонів не проводили сесії ані в офлайн, ані в онлайн-форматах.

Деталі — в матеріалі ГО “Зелений лист”.

Про проміжні результати роботи проєкту розповів на своїй сторінці в фейсбуці голова Одеської обласної організації ВГО “Комітет виборців України” Анатолій Бойко.

За його словами, за період з 24 лютого по 11 травня відомо, що пленарні засідання сесій відбулись у 11 міських радах, охоплених атестацією, – Вінницькій, Івано-Франківській, Київській, Кропивницькій, Львівській, Луцькій, Рівненській, Сумській, Хмельницькій, Черкаській і навіть Харківській міських радах. У Харкові, який весь цей час перебував під постійними обстрілами, сесія пройшла 11 травня. Зазначимо також, що Суми до звільнення області Збройними силами України постійно перебували під обстрілами, місто довгий час було блоковано.

Анатолій Бойко підкреслив, що у Львові за час повномасштабної війни відбулось лише одне засідання, що викликає незадоволення з боку частини депутатського корпусу.

П’ять з 11 міських рад проводили частину засідань сесій в онлайн-форматі. Такий підхід спробували й реалізували ще під час пандемії в Київській міській раді.

А ось Одеса опинилась у числі тих міст, де за 2,5 місяця повномасштабної війни депутати жодного разу не зібрались на сесію. Також засідання не проводили в Миколаєві та Чернігові, які, нагадаємо, під щільним вогнем, зокрема артилерії рашистських окупантів. Згадані міста перебували або досі перебувають близько від лінії бойових дій. Чого не скажеш про Одесу.

Немає інформації щодо проведення сесій Херсонською міською радою — місто й частина області окуповані рашистами майже з початку повномасштабної війни.

“Ну з Миколаєвом, Херсоном та Черніговом все зрозуміло та, можна сказати, логічно, але чому не проводяться сесії в Одесі, коли проводяться навіть у Харкові. Геннадій Труханов не може зібрати кворум? То хай скаже, які партії саботують! Або так легше “потрібним чином” розподіляти бюджет. Відразу наголошу, що сесії можна проводити й онлайн”, – коментує ситуацію Анатолій Бойко.

На щастя, в Одесі жодних активних бойових дій не було. Однак чомусь міська влада вирішила не проводити засідання сесії, хоча під час війни, звичайно, є питання, які потребують вирішення.

Також, нагадаємо, фактично зловживаючи воєнним станом, на офіційному сайті міста приховали інформацію про рішення сесій, міські управління та департаменти, розпорядження міського голови й безпосередньо перелік міських депутатів. Яким чином ця інформація може нашкодити місту, неясно.  

За підтримки ЕЕД

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49