Зелений лист

Війна війною, а толоки в зелених зонах Одеси – за розкладом

Весняні толоки в Одесі, коли десятки жителів міста висаджують дерева, доглядають зелені зони, – це давня міська традиція. І жорстока війна, яка була розв’язана рашистами проти нашої країни, – для активних громадян зовсім не привід, щоби від цієї традиції відмовлятися. Одесити люблять своє місто, одесити вірять у його майбутнє, одесити готові на це майбутнє працювати. Тому навіть зараз використовують будь-яку можливість для розвитку здорового міського середовища.

Сад Перемоги і Траса здоров’я

В квітні біля ліцею «Приморський» одесити висадили 30 прекрасних дерев під назвою кельрейтерія. В толоці прийняли участь працівники Комунального підприємства «Міськзелентрест», члени ГО «Зелений лист», вчителі, працівники навчального закладу, учні та їх батьки, а також всі бажаючі. Озеленене місце вони назвали Садом Перемоги – на честь майбутньої перемоги України над російською ордою, перемоги Добра над Злом, Світа над Темрявою.

А 7 травня вздовж Траси здоров’я на 11 Станції Великого Фонтану за ініціативою міської спільноти «Зеленый берег на склонах Фонтана» мешканці міста висадили 36 молодих дерев.

Одна з одна з учасниць толоки Олена Цеділіна написала про цю подію у фейсбуці: «Пока небо отважно прикрывается нашими истребителями, а враги тщетно пытаются нас ослабить ракетными ударами, мы смеёмся в лицо зависти запоребриковских крепостных и выходим свободными людьми облагораживать и защищать прибрежные склоны, потому что мы твёрдо знаем, что это наша земля и только мы над ней властны.

Казалось бы, что все эти действия – не плод чрезмерных усилий. Каждый делает лишь в меру своих сил и желания. Но на самом деле, люди как муравьи, как пчёлы – такие трудолюбивые, так вдохновенно объединены общим делом, кирпичик за кирпичиком выстраивают лучший мир вокруг себя.

Это чувство единства, сопричастности к чему-то выходящему за пределы личных выгод – самое прекрасное, что я переживала в своей жизни.

Уверена, что впереди нас всех ждёт и эйфория от главной победы, и настоящая объединяющая гордость за свою культуру и историю, на каждом этапе до и после этого желанного всеми сердцами события.

Прямо сейчас нашей верой, любовью к ближнему, взаимопомощью и возрастающей гражданской сознательностью пишется настоящая История».

“Червоні зорі”

15 травня під час великої толокі поливали дерева, які висадили в листопаді минулого року в парковій зоні санаторію “Червоні зорі”. Тоді одесити висадили «Алею пам’яті» на території майбутнього парку-меморіалу «Воскресенський» — понад сорока дерев, на кожній табличка з іменем людини, яка була похована тут, на колишньому кладовищі Воскресенського скиту.

Представники кількох громадських організацій та ініціатив – “Спасиье типографию Фесенко”, “Зеленый берег на склонах Фонтану”, ГО “Зелений лист”, а також депутат Одеської міської ради Ольга Квасніцька, історик та краєзнавець Роман Моргенштерн – упорядковували територію, поливали та обрізали молоді дерева. Обстепдення показало, що з висадженого торік 41 дерева прижилося 39. Це дуже добрий показник.

Алея з молодих лип, платанів, ясенів, акацій, гледичій та софор жива, ії буде продовжено.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49