Добірка закупівель за бюджетні кошти: на що витрачають гроші під час війни

На що витрачають гроші під час війни

ГО “Зелений лист” проаналізувала оголошені після 24 лютого тендери в Одеській області.

Серед них чимало суперечливих, що в умовах повномасштабної війни фактично є злочином.

Нагадаємо, через вторгнення росії в Україну економічний стан у нашій державі значно погіршився. Тож непогано було б від українських чиновників побачити адекватне використання коштів платників податків.

Деталі — у статті ГО “Зелений лист”.

Машина для суддів        

Територіальне управління Державної судової адміністрації України в Одеській області 12 травня оголосило тендер на прокат легкового автомобіля до кінця 2022 року. На це з бюджетних коштів в адміністрації готові витратити 70 тисяч гривень.

За умовами тендеру, оренда автівки, вочевидь, для якогось судді або представника судової адміністрації повинна початись з 1 червня й завершитись 31 грудня, тобто на сім місяців. Тож, оренда автівки в місяць обійдеться платникам податків у 10 тисяч гривень.

У тендерній документації також прописали умови до орендованого авта — воно має бути не старішим за 2013 рік випуску, хетчбек, об’єм двигуна 2000 кубічних сантиметрів, з автоматичною коробкою передач.

Чому в судовій адміністрації Одеської області не користуються громадським транспортом, а навішують свої потреби в легковому авто на платників податків, незрозуміло. Ще і враховуючи воєнний стан.  

Хто надасть послуги з оренди авта, поки неясно — зараз триває прийняття тендерних пропозицій. Сподіваємось, у судовій адміністрації цей тендер все ж таки відмінять.

Війна бізнесу не заважає?

31 березня, тобто вже через місяць повномасштабної війни в Україні, Окнянська селищна рада оголосила тендер на придбання колісного трактору “Беларус” за 800 тисяч бюджетних гривень.

Ці трактори виготовляє завод у столиці білорусі мінську. В Окнах планували купити новий трактор, вочевидь, від виробника.

Однак, нагадаємо, хоча безпосередньо білоруська армія поки що не бере участь у війні в Україні, саме з території цієї країни російські війська наступали на наші міста. Також з білорусі обстрілюють Україну, зокрема ракетами, які руйнують наші підприємства й забирають життя українців.

Тож, закупати у країни-агресорки якусь продукцію, підтримуючи її економічно, ще й за рахунок платників податків, досить дивно. Навіть в умовах війни злочинно.

16 квітня Окнянська селищна рада торги відмінила через подання для участі менше двох пропозицій. Сподіваємось, ніхто більше в білорусі закупати трактори або щось інше все ж таки не буде. Бо, виходить, ми вимагаємо від західних країн санкцій, а самі ж підтримуємо агресорів грошима.

Піар за бюджетний кошт

У квітні ми вже робили матеріал про те, що деякі громади під час війни вирішили витрачати бюджетні гроші на власний піар, називаючи його “висвітленням діяльності”. Тоді низка громад тільки оголосила торги. Наразі відомо, хто ж отримає бюджетні кошти за піар місцевої влади під час війни.

Так, майже 190 тисяч бюджетних гривень за послуги розміщення інформації у друкованих ЗМІ від Роздільнянської міської ради отримає ТОВ “Роздільнянське видавництво “Вперед”.

Договір з ТОВкою уклали 25 квітня.

Слід зазначити, що роздільнянське видавництво “Вперед” з 2019 регулярно отримує бюджетні кошти, підписавши угод на загальну суму більше 720 тисяч гривень.

Бенефіціаркою ТОВки вказана Наталя Буковська. До 2016 року ця газета, до речі, належала громаді, а потім була роздержавлена, згідно закону. Буковська у 2015 і 2020 роках була кандидаткою в депутати Роздільнянської міської ради від політичної партії “Європейська солідарність”.

Скрин YouControl

80 тисяч бюджетних гривень на висвітлення діяльності Ренійської міської ради й виконавчого комітету отримає ПП “Медіа Рені”.

«Медіа Рені» регулярно отримує бюджетні кошти з 2017 року. За цей час компанія підписала угод на загальну суму майже 700 тисяч гривень.

У 2016-му медіа було роздержавлено — раніше воно належало Ренійській районній раді.

Висвітлювати діяльність під час війни за кошти платників податків також буде Тарутинська селищна рада, яка 11 травня уклала угоду з ТОВ “Газета “Знамя труда” на суму майже 170 тисяч гривень.

Газета була роздержавлена. З 2020 року ЗМІ отримує бюджетні підряди, уклавши угоди на загальну суму більше мільйона гривень. Серед бенефіціарів ТОВ “Газета “Знамя труда” двоє брали участь у виборчому процесі.

Наприклад, у 2015 році Юлія Валієва балотувалась від проросійської партії “Опозиційний блок”. У 2020-му вона, вочевидь, змінила політичні вподобання й балотувалась уже від ВО “Батьківщина”.

Скрин YouControl

У 2019 році ще один бенефіціар газети Віктор Таганський був офіційним спостерігачем від кандидата в народні депутати на дострокових виборах (ПП “Європейська солідарність”).

Скрин YouControl

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49