Новини

Автор:редактор "Зеленый лист"

Строительство автомагистрали вдоль Куяльника – это беспредел и варварство

Не успели одесситы порадоваться, что территории, на которой расположен Куяльницкий лиман,  присвоен статус Национального природного парка (не хватает только соответствующего указа Президента Украины), как получили шокирующую новость: по пойменной части Куяльника власти собираются строить четырехполосную автомагистраль.

Для этого необходимо как можно быстрее, пока территория не стала заповедной, получить одобрение строительства от жителей прилегающих поселков Шевченко 1, Шевченко 2 и села Корсунцы. Об этом на своей странице в фейсбуке рассказал председатель ОО «Зеленый лист» Владислав Балинский:

«В понедельник в 14.00 в  Красносільська об’єднана територіальна громада  будет проходить сессия. На этой сессии попытаются пропихнуть изменения в генеральный план села Корсунцы для строительства четырёх полосной автомагистрали по пойменной части Куяльницкого лимана под пос. Шевченко1, Шевченко 2 и с. Корсунцы (всего 1.5 км). На самом деле, параллельно с вопросом перенаправления грузового транспорта в обход поселка Котовского, решается вопрос строительства большого количества высотных комплексов на отсыпной территории между существующими нас.пунктами и самим лиманом. То есть, дорога и курортные (жилые) комплексы при лобировании со стороны Максим Степанов , Світлана Шаталова руководства Укравтодор и Сергей Гриневецкий  планируют строить прямо ложе лимана, на месте тростниковых плавней. Для меня, как для эколога это за гранью добра и зла!»

Жители прилегающих сел категорически возражают против строительства:

Автор:редактор "Зеленый лист"

Терміново припинити будь-які будівельні роботи в Літньому театрі!

Цього зажадав Департамент культури, національностей, релігії та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної держадміністрації від орендатора території Літнього театру – ПП «Солінг», направив йому відповідний припис.

Ще один припис направлений до Одеської міської ради, зобов’язуючи міську владу протягом місяця надати правовстановлюючу документацію для укладання охоронного договору на користування територією пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення «Міський сад», невіддільною  частиною якого є Літній театр.

19 березня цього року голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський зафільмував роботи з капітального будівництва на території Літнього театру. Після цього 26 березня юрист ГО «Зелений лист» Максим Попов направив до Департаменту культури, національностей, релігії та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОГА листа з проханням відреагувати на це відверте порушення законів України, а вже 31 березня отримав відповідь:

Нагадаємо: 2 листопада 2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою СП «Солінг» про визнання протиправними дій Департаменту культури, національностей, релігії та охорони об`єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації по включенню Літнього театру в межі пам`ятки архітектури та містобудування місцевого значення — Міський сад. Таким чином, остаточно визнано законність включення Літнього театру до території Міського саду. Літній театр наразі є пам’яткою архітектури, який перебуває під захистом закону.

В справі щодо статусу Літнього театру у Міському саду в місті Одеса (за позовом СП “Солінг” до Управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської ОГА про визнання протиправним та скасування рішень про включення території Літнього театру до складу пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення “Міський сад”) ГО «Зелений лист» була залучена в якості третьої сторони. Про судові баталії в адміністративному суді можна почитати тут.

Автор:Владислав Балинский

Держекоінспекція перевірила сміттєзвалище в Салганах

Після звернення ГО “Зелений лист” інспектори Державної екологічної інспекції Південно-Західного округу провели позапланову перевірку на додержання норм природоохоронного законодавства виробничим кооперативом “Екологія”. Підприємство відповідальне за сміттєзвалище в селищі Салгани.

Держекоінспекція знайшла низку порушень.

Під час перевірки інспектори оглянули полігон твердих побутових відходів і відібрали проби ґрунту. Згідно з даними лабораторних досліджень ґрунту виявлено перевищення значень по амонію, сульфатам, фосфору, органічних речовин, що екстрагуються петролейним ефіром.

Інспекція планує звернутися до ГУ Держгеокадастру в Одеській області з метою визначення розміру шкоди

.

Крім того, інспектори встановили порушення вимог щодо поводження з відходами під час їх збирання, перевезення, зберігання, оброблення, утилізації, знешкодження, видалення або захоронення, порушення встановлених правил і режиму експлуатації полігону твердих побутових відходів, захоронення необроблених побутових відходів, забруднення земель, а також проводження господарської діяльності на сміттєзвалищі без дозвільних документів.

На керівника підприємства склали протоколи про адміністративні порушення.

Держекоінспекція надала припис ВК “Екологія” щодо усунення порушень природоохоронного законодавства.

Автор:редактор "Зеленый лист"

Призупинити конкурс на заміщення посади керівника НПП «Тузлівські лимани» вимагає колектив парку

В кінці лютого Міндовкілля оголосило конкурсний відбір на посади директорів національних природних парків, а 10 березня постійна конкурсна комісія оголосила рішення: допустити до участі у конкурсному відборі на посаду керівника Національного природного парку «Тузлівські лимани» Олександра Уманського та Євгена Камінського. Це викликало дивування й обурення з боку трудового колективу парка, тому що обидва конкурсанти не відповідають високим критеріям очільника державної установи – об’єкту природно-заповідного фонду такого високого рівня. Про це повідомив заступник директора парку Іван Русєв на своїй сторінці у фейсбуці. «Цих двох кандидатів просуває особисто голова Білгород-Дністровської ради Мельниченко Г. та нардеп Слуга народу, округ №141 Ткаченко О. і їх оточення з ліквідації національних природних парків. Про те, що його (Мельниченка) люди скоро очолять наш нацпарк, а «бродячие активисты и коррупционеры» (зі слів Мельниченко це Русєв и Вихристюк) будуть вигнані з нацпарку, цей негідник заявляв публічно не раз. Більш того, він не раз погрожував ліквідацією нацпарку», — написав Русєв.

Тому колектив направив відкритого листа до Міністра захисту та природних ресурсів України Роману Абрамовському. Русєв звернувся з проханням до своїх читачів: «Пропоную друзям нашого нацпарку ознайомитися з даним листом і якщо вважаєте для себе важливим надіслати в Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів України Роману Абрамовському листа від себе з підтримкою колективу нацпарку та його вимог, це буде дуже важливим для нас і нашої подальшої праці на благо дикої природи і місцевих мешканців. Можна писати йому на електронну адресу: info@mepr.gov.ua. Разом-сила!»

Як повідомляється в листі, Камінського, який тривалий час очолював Чорноморський рибоохоронний патруль, було відсторонено від посади внаслідок неправомірних корупційних дій. Він часто діяв в інтересах приватного бізнесу, його неправомірні дії сприяли порушенням природоохоронного законодавства в межах НПП «Тузлівські лимани». Уманський, перебуваючи на посаді начальника природоохоронного науково-дослідного відділення Нижньо-Дністровського національного природного парку, потурав масштабному браконьєрству на ввіреній йому території. Був звільнений за систематичне невиконання посадових обов’язків. Також він є мисливцем та займається промисловим рибальством. «Ми стурбовані тим, що нашим напрацюванням, які ми вибороли фактично у стані гібридної війни проти Парку, тепер загрожує реальна небезпека, а всі наші напрацювання та здобутки будуть втрачені», — пишуть співробітники парку. Вони пропонують Міністру призупинити проведення конкурсу та перевірити факті недоброчесної діяльності претендентів на посаду директора парку Камінського Є.В та Уманського О.Ю. Також, на їхню думку, необхідно внести зміни до порядку проведення конкурсного відбору керівників підприємств та організацій, що належать до сфери управління Міндовкілля і додати такі критерії, як досвід роботи та позитивні показники діяльності в природоохоронній сфері. Треба передбачати беспосередньо знайомство претендента з територією обєкту ПЗФ, умовами роботи та колективом. Обидва претенденти жодного разу не були в НПП «Тузлівські лимани»…

«Зелений лист» вже писав про те, хто такий Григорій Мельниченко, про якого спом’янув Іван Русєв. У грудні 2020 р. Мельниченко, представник партії «Доверяй делам» Геннадія Труханова, став головою Білгород-Дністровського районної ради, який об’єднав колишні Білгород-Дністровський, Татарбунарський, Саратський, частину Овідіопольського та Тарутинського районів. Саме на території цього району знаходиться НПП «Тузлівські лимани». За тиждень до цього президент України призначив головою Одеської обласної держадміністрації Сергія Гриневецького, який є тестем Григорія Мельниченко.

Автор:редактор "Зеленый лист"

Минкульт потребовал немедленно прекратить строительные работы на месте типографии Фесенко

Требования общественности, которая вышла в конце января с протестами против очередного сноса памятника архитектуры в центре Одессы, были услышаны. Министерство культуры Украины направило двум фирмам-застройщикам — «Одеса-Сіті» и «Мартен Груп» — предписание с требованием немедленно прекратить строительные работы на месте двух старинных зданий по адресу ул. Ришельевская, 47 и 49. Это бывшие типография им. Фесенко и иллюзион «Большой Ришельевский театр» (бывший кинотеатр им. Короленко). Об этом на своей странице в фейсбуке рассказал общественный активист Юрий Дьяченко.

В министерстве считают, что застройщики нарушили ч. 4 ст. 32 Закона Украины «Об охране культурного наследия», проводя строительные работы в границах Центрального исторического ареала и комплексной охраняемой зоны г. Одессы, определенной приказом Министерства культуры и туризма Украины от 20 июня 2008 г. 3728/0/16-08.