Зелений лист

За підписом Гриневецького з Чорноморського порту вилучили сотні легкових автівок

Коли розпочалось повномасштабне вторгнення росії, одним із перших розпоряджень, яке підписав тодішній голова Одеської обласної військової адміністрації (ОВА), екс-регіонал Сергій Гриневецький, стало вилучення автівок, що чекали на розмитнення в порту.

Вочевидь, на думку Гриневецького, саме легкові автівки мали б допомогти підвищенню обороноздатності регіону у протистоянні російській агресії.

В деталях розбиралась ГО “Зелений лист”.

Вилучили більше 700 автівок

Як нам повідомили в ГУ Національної поліції в Одеській області, станом на квітень 2022 року, за розпорядженням голови Одеської ОВА, з метою збереження національних інтересів та територіальної цілісності України з території Морського торгівельного порту “Чорноморськ” вилучили сотні автівок. Так, для потреб ГУНП в Одеській області вилучили 284 легкових автомобіля, для Збройних сил України, інших військових формувань та складових сил оборони — 483 автівки відповідно.

В ГУНП зазначили, що при вилученні були присутні представники Національної поліції.

Таким чином, загальна кількість вилучених автівок складає 767 одиниць.

Мова, вочевидь, йде про авто, які прибули з інших країн і чекали в порту на розмитнення.

За інформацією Нацполіції в одеській області, в інших портах автівки не вилучали.

Ми направили запит також до Чорноморського порту, але відповіді не отримали.

Крім цього, фактично відписку надіслали в самій Одеській обласній військовій адміністрації.

Так, згідно відповіді на запит, підписаній заступником голови Одеської ОВА Олегом Муратовим, запитувана інформація відноситься до службової, розгляд запиту відстрочено та буде відновлено після перемоги України та завершення воєнного стану.

На офіційному сайті Одеської ОВА розпорядження голови з введенням воєнного стану приховали.

Розпорядження підписав Гриневецький

При цьому, за інформацією ГО “Зелений лист”, розпорядження про вилучення автівок фактично в фірм-перевізників і простих українських громадян, які, як правило, сплачують перевізникам за авто наперед, підписав саме Сергій Гриневецький.

Він встиг реалізувати вилучення автівок за короткий термін — на посаді голови Одеської ОВА екс-регіонал Гриневецький пробув з 24 лютого до 2 березня. Наразі посаду обіймає Максим Марченко.

Вочевидь, на думку Гриневецького, саме легкові автівки мали б значно покращити обороноздатність Одеської області від навали російських військ.

Цікаво, чи сам Сергій Гриневецький віддав на потреби Збройних сил України своє майно?

Нагадаємо, за бюджетні кошти протягом останніх років що одеська міська влада, що обласна закуповували авто. Чи вилучили їх під час воєнного стану, невідомо.

Тим не менш, згідно відповіді на запит, низка обласних департаментів і управлінь станом на квітень 2022 року мала у своєму розпорядженні автівки, придбані коштом платників податків. Наприклад, на балансі самої Одеської ОДА значиться позашляховик 2004 року випуску.

Чому Гриневецький не розпочав з автівок, які перебувають у користуванні чиновників, незрозуміло.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49