Зелений лист

Армія потребує автівки на фронт. Де машини одеських чиновників, закуплені за бюджетні кошти?

Наразі волонтери з усієї України активно збирають гроші або безпосередньо машини для ведення спеціальних операцій нашими захисниками там, де активно проходять бойові дії. І справді, наші захисники для виконання певних задач на фронті потребують не лише спеціальної воєнної техніки, а ще й, умовно кажучи, звичайні автівки — в першу чергу, позашляховики, квадроцикли, пікапи. 

Починаючи з 2016 року в Україні активно закупались автівки, зокрема й позашляховики коштом платників податків. Ці машини на свої потреби купляли й різні управління та департаменти в Одеському регіоні. А зараз машини потребує фронт.

Деталі — в матеріалі ГО “Зелений лист”.

Українські захисники потребують автівки

27 березня видання “Апостроф” опублікувало новину про те, що волонтери не тільки в Україні, а й за кордоном шукають тисячі машин, які дуже потребує зараз фронт, — пікапи, позашляховики, мікроавтобуси, вантажні машини тощо.

Для цих цілей навіть створено спеціальний сайт “Авто для української армії”.

Але автівки для бійців шукають не лише через цей сайт, а й багато інших волонтерів.

Дійсно, потреби в авто на фронті великі — наші бійці мають бути мобільними, щоб виконувати спеціальні воєнні операції в зоні бойових дій.

Крім того, автівки часто виходять з ладу, в першу чергу, через активне використання й виконання небезпечних завдань.

7 квітня видання “Захід.нет” опублікувало велику статтю про групу львівських волонтерів, які з початку повномасштабного вторгнення передали на фронт уже 90 автівок. І є запит ще на 67 машин. Звичайно, волонтери збирають на ці цілі пожертви з людей і бізнесу.

Разом з тим, протягом останніх шести років громади активно закуповували автомобілі за бюджетні кошти. Користуються ними переважно чиновники. Може, зараз саме час передати частину цих автівок на фронт?

Запити проігнорували

Щоб дізнатись, яка кількість і які саме автівки є на балансі в відомствах Одеської міської ради й Одеської обласної державної адміністрації, ми направили запити.

У міськраді наш запит проігнорували, не надавши запитувану інформацію, — вочевидь, війна стала приводом для одеських міських чиновників закривати очі на норми закону, адже вони приховують публічну інформацію навіть на офіційному сайті, сховавши дані, зокрема про департаменти, управління й комунальні підприємства міста, рішення одеської міської ради та розпорядження мера.

Більшість автівок, якими користуються чиновники Одеської ОДА, перебувають на балансі КУ “Автопідприємство по обслуговуванню обласної ради та обласної державної адіміністрації”. Тому ми написали в цю установу.

Відповідь на запит підписав голова Одеської обласної ради Григорій Діденко. Номінально відписку Діденко надав, однак інформацію про автівки він не повідомив — голова облради написав, що начебто всі автівки використовуються для задоволення потреб Одеської обласної військової адміністрації, яка на час воєнного стану створена в регіоні.

Перевірити цю інформацію, як і дані про кількість автівок, які задіяні Одеською ОВА, наразі немає можливості — для чиновників війна перетворилась на час непрозорості в роботі й непідзвітності перед громадою.

Десятки закупівель

Однак певна інформація про закуплені авто є в відкритих джерелах.

Наприклад, якщо проаналізувати систему моніторингу публічних закупівель Dozorro, то можна знайти десятки тендерів з закупівлі автівок різними відомствами Одеської міської ради за період з 2016 по 2022 рік. Так, тільки міське управління капітального будівництва за цей час провело дев’ять тендерів на придбання легкових авто, витративши загально приблизно 15 мільйонів гривень.

Одеський департамент міського господарства провів три закупівлі автівок за цей період. Зокрема відомство придбало у 2018 році два позашляховика загальною вартістю 1,8 мільйонів бюджетних гривень.

Крім того, цей же департамент у 2021 році купив ще один позашляховик за 1,1 мільйон бюджетних гривень.

Закупало автівки й комунальна установа “Муніципальна варта”, витративши на це більше 3,5 мільйонів бюджетних гривень.

Враховуючи, що активних бойових дій на території Одеси, на щастя, не ведеться, сподіваємось, що міська влада на чолі з мером-ексрегіоналом і любителем георгієвських стрічок Геннадієм Трухановим передала хоча б частину свого великого автопарку на потреби фронту, а не приховувала їх у тилу.

Чимало автівок було й на балансі Одеської державної адміністрації до повномасштабного вторгнення військ росії 24 лютого. Так, станом на квітень 2021 року на балансі відповідної комунальної установи “Автопідприємство по обслуговуванню обласної ради та обласної державної адіміністрації” значилось 36 авто, серед яких, наприклад, позашляховик 2020 року випуску. До вторгнення росії його начебто використовував голова Одеської ОДА екскомуніст і ексрегіонал Сергій Гриневецький.

Сподіваємось, що закуплені за гроші платників податків автівки передадуть нашім бійцям — туди, де вони зараз найбільше потрібні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49