Зелений лист

У Болградському районі комунальники знищили десятки дерев: селищний голова наголошує на санітарній розчистці

Наприкінці жовтня КП «Благоустрій Бородінської громади» зрубали десятки дерев поблизу селища Перемоги Болградського району. ГО «Зелений лист» має відео, на якому нараховують 90 знищених комунальниками дерев.

Наразі правоохоронці проводять розслідування. Водночас голова Бородінської селищної ради, в чиєму підпорядкуванні перебуває КП, Іван Кюссе запевняє, що інформація не дійсна, а комунальники проводили санітарну розчистку полезахисних лісових смуг, згідно розпорядженню самого Кюссе.

В подробицях розбиралась ГО «Зелений лист».

Поліція проводить досудове розслідування

Згідно відповіді на запит до Одеської обласної прокуратури, кримінальне провадження за фактом видалення дерев КП «Благоустрій Бородінської громади» на околиці селища Перемоги відкрили 26 жовтня. Слідство веде Болградська поліція.

Наразі невідомо, чи отримав хтось підозру й на якому етапі розслідування. На момент публікації статті відповіді від Болградської прокуратури не надходило.

Комунальники проводили санітарну чистку

Голова Бородінської селищної ради Іван Кюссе пояснює вирубку санітарною розчисткою. Так, згідно відповіді посадовця, інформація про знищення 90 дерев поблизу селища Перемоги, яке відноситься Бородінської громади, не відповідає дійсності:

«Це неможливо навіть фізично з наявною кількістю працівників, які працюють у комунальному підприємстві». 

Кюссе зазначає, що всі лісосмуги за законом є комунальною власністю селищної ради.

20 жовтня виконком затвердив акт обстеження лісових смуг а землях сільськогосподарського призначення, а саме на території Перемогівського старостинського округу, доручивши КП «Благоустрій Бородінської громади» виконати санітарну очистку лісосмуги.

827

Скільки дерев підпало під санітарну очистку, Кюссе не повідомив.

Посадовець також надав копію розпорядження про проведення санітарної очистки полезахисних смуг, згідно якого КП доручалось провести роботи. Кількість дерев, які Кюссе розпорядженням дозволяв вирубати, в документі також не вказана.

Згідно акту обстеження лісозахисних смуг на території Перемогівського старостинського округу, стан є вкрай незадовільним, що загрожує майну громадян та юридичних осіб та знищенням земельних ділянок громадян. Кількість дерев, які знаходяться в незадовільному стані, в акті обстеження також не вказана.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49