Зелений лист

За незаконну вирубку лісу на колишнього лісничого очікує суд. Сума збитків 1,2 мільйони

Прокуратура Одеської області скерувала до суду обвинувальний акт стосовно екслісничого за фактом зловживання службовим становищем та незаконної вирубки лісу, що спричинило тяжкі наслідки (ч.ч. 1, 2 ст. 364, ч. 4 ст. 246 КК України).

Про це повідомили у пресслужбі відомства.

За даними слідства, лісничий, не зважаючи на те, що збереження та захист лісів є його прямим обов’язком, за допомогою найманих працівників, протягом серпня-вересня 2019 року здійснив незаконну вирубку лісу з метою подальшого його продажу місцевим мешканцям та одержання неправомірних коштів.

Як повідомили у прокуратурі, лише за два місяці чоловік вирубав 343 сироростучих дерева породи «дуб червоний», «дуб звичайний», «клен гостролистий», «ясен» та «черешня».

Правоохоронці оцінили збитки у розмірі 1,2 мільйони гривень.

Якщо провина буде доведена в суді, колишньому лісничому загрожує до семи років позбавлення волі.

Нагадаємо, інцидент стався у Фрунзевському лісництві, яке відноситься до ДП «Великомихайлівське лісне господарство». У 2020-му році Державна екологічна інспекція в Одеській області спільно із головою ГО «Зелений лист» Владиславом Балінським провели в господарстві позапланову перевірку, виявивши масову незаконну вирубку дерев.

За словами місцевих жителів, до знищення лісу причетний лісничий Олександр Куртіян. До речі, його тоді звільнили «заднім числом» начебто за власним бажанням.

Він свою провину заперечував, зазначивши, що відомство недофінансоване, тому він виявити незаконні вирубки не міг. Однак, саме стосовно Куртіяна прокуратура склала обвинувальний акт.

Слід зазначити, що Олександр Куртіян неодноразово потрапляв у поле зору правоохоронців і раніше. Наприклад, у 2015-му він під час виконання обов’язків військової служби в Котовському прикордонному загоні був у нетверезому стані. У 2016-му Куртіян без поважних причин не прибув на службу. У 2017-му у стані алкогольного сп’яніння колишній лісничий здійснив насилля в родині. Суд призначив йому покарання в вигляді 40 годин громадських робіт. Але він від покарання ухилявся.   

По справі по незаконній вирубці лісу Олександр Куртіян оскаржував запобіжний захід. Суд першої інстанції призначив йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з альтернативою внесення застави більше 1,2 мільйонів гривень. В апеляції заставу для колишнього лісничого, який може бути причетним до масового знищення дерев, зменшили до 180 тисяч гривень.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49