Зелений лист

Щодо глибоководного випуску відкрили чергове провадження. На цей раз за порушення правил екобезпеки

Головне управління Національної поліції в Одеській області 24 грудня 2021 року почало розслідування по проєкту «Глибоководний випуск» щодо порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України).

Про це ГО «Зелений лист» повідомили в відомстві.

Кримінальне провадження відкрили за заявою ГО «Рада громадської безпеки». Наразі правоохоронці проводять слідчі дії. Провадження на стадії досудового розслідування. Невідомо, чи отримав хтось підозру в цій справі.

Якщо розслідування доведуть до суду, то обвинуваченим загрожує позбавлення волі до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатись певною діяльністю на строк до трьох років.

Нагадаємо, «Глибоководний випуск» побудувала ще у 2011 році компанія, пов’язана з бізнесменом Русланом Тарпаном. Вартість робіт скала 585 мільйонів бюджетних гривень. Однак проєкт досі не запустили.

Правоохоронці відкрили провадження щодо можливої корупційної оборудки під час будівництва.

Наразі на лаві підсудних сім осіб. Серед них колишній директор управління капітального будівництва Одеської ОДА (замовник робіт) Ігор Полуденко, а також неодноразовий депутат Одеської обласної ради Вадим Теплицький. Саме його фірма “Білд-про” розробляла проєкт глибоководного випуску.  

Враховуючи терміни давності, справу закрили щодо Валентини Дацюк, яка до недавнього часу обіймала посаду в.о. заступниці директора одеського міського департаменту екології та розвитку рекреаційних зон.

А головний підрядник – Руслан Тарпан – з 2017 року переховується від слідства. У 2019-му до розслідування цієї справи підключилось Національне антикорупційне бюро.  Детективи НАБУ вважають, що одеський бізнесмен перебуває в Арабських Еміратах. Наразі в цю країну направлено запит про міжнародну правову допомогу.

А тим часом вартісна труба, за яку заплачені сотні мільйонів бюджетних коштів, порожня перебуває під водою. Також зворотні води продовжують наразі скидати в небезпечний для довкілля спосіб. І окрім забруднення водойми, скидання стічних вод у Хаджибейський лиман загрожує ще і проривом Хаджибейської дамби.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49