Зелений лист

Одеські прокурори намагаються екстрадувати в Україну Руслана Тарпана

Слідчі та прокурори Одеської області продовжують вживати заходів щодо екстрадиції в Україну Руслана Тарпана, якого підозрюють в розкраданні державних коштів під час будівництва глибоководного випуску в Одесі. Про це повідомили в Одеській обласній прокуратурі на запит журналістів УНН. Руслан Тарпан – колишній депутат Одеської міськради кількох скликань, засновник групи компаній «Інкор».

За задумом проєктантів, глибоководний випуск мав би розв’язати проблему неблагополучного екологічного стану одеської затоки, Хаджибейського лиману і збільшеного за останні десятиліття навантаження на зливну та господарсько-побутову каналізацію центральної та північної частини Одеси.

Побудована труба  також мала б запобігти руйнуванню Хаджибейської дамби, адже всі скиди зі станції біологічного очищення (СБО) “Північна” планувалось виводити через трубу в море, а не в Хаджибейський лиман.

Випуск був побудований, на нього витрачені сотні мільйонів бюджетних коштів. Але через імовірні корупційні схеми трубу так і не ввели в експлуатацію. Більш докладно – в нашому розслідуванні.

За даними слідства, компаніям, афільованим з Тарпаном, вдалося легалізувати понад 200 млн грн, попередньо привласнених з бюджету.

Легалізація коштів з проєкту, за даними слідства, відбувалася через іноземні банківські рахунки, зокрема, і ексдружини підозрюваного Оксани Шишовської.

Зараз відбувається судовий процес з декількома обвинуваченими, а головний підрядник — Руслан Тарпан — переховується від слідства за кордоном.

У рамках справи правоохоронці заарештували майже всі українські активи Руслана Тарпана, а сам він залишив країну.

В червні 2017 року Тарпана оголосили в національний розшук, а в серпні 2021 – в міжнародний. Слідчі також направили запит про міжнародну правову допомогу до компетентних органів Об’єднаних Арабських Еміратів — країни, де мешкає Тарпан.

Наприкінці минулого року Київський районний суд Одеси обрав Руслану Тарпану запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

Весь цей час вартісна труба, за яку заплачені сотні мільйонів бюджетних коштів, порожня й перебуває під водою. Також зворотні води продовжують наразі скидати в небезпечний для довкілля спосіб. І окрім забруднення водойми, скидання стічних вод у Хаджибейський лиман загрожує ще і проривом Хаджибейської дамби. 24 грудня 2021 року Головне управління Національної поліції в Одеській області почало розслідування по проєкту «Глибоководний випуск» щодо порушення правил екологічної безпеки (ст. 236 КК України).

В Одесі Руслан Тарпан також відомий тим, що як меценат відтворив пам’ятник катерині другий на Катерининській площі. На тлі агресивної війни росії проти України постало питання про демонтаж пам’ятника.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49