Непотоплювані кадри: посіпака втікача януковича Анатолій Яцков хоче отримати державне житло

Анатолій Яцков

В розпорядженні ГО “Зелений лист” опинилась заява нинішнього заступника директора ДУ “Інститут ринку і економіко-екологічних досліджень НАН України” Анатолія Яцкова з проханням поставити його на квартирний облік. Начебто чоловік, який багато років обіймав крісло чиновника, немає власного житла. Заява датована 2018 роком. Однак активісти зафільмували родину Яцкова у приватному котеджі в заповіднику на Днестрі. Тож, житло в нього, вочевидь, є. Ще й яке.

Деталі досліджувала ГО “Зелений лист”.

Спадок від януковича

Кар’єра Анатолія Яцкова в Одесі розпочалась у епоху президентства втікача януковича. Сам Яцков родом з окупованої ще з 2014 року Горлівки.

Там, він, до речі, працював у правоохоронних органах у відділі з боротьби з організованою злочинністю.

Яцков двічі очолював департамент екології і природних ресурсів Одеської ОДА у 2013 і 2014-му відповідно, перебравшись у наш регіон з Донецької області.

На Донеччині Яцков був керівником Державної екологічної інспекції.

Здавалось, згідно закону про люстрацію, після Революції Гідності крісло чиновника Яцкову мало б не “світити”. Однак у 14-му він навіть пробував очолити “хлібний” фонд соціального страхування.

А зараз прилаштувався до Національної академії наук, обійнявши посаду заступника директора Інституту ринку і економіко-екологічних досліджень.

До речі, брат Анатолія Яцкова Михайло за часів президента-втікача очолював Одеське обласне управління внутрішніх справ.  

Янукович, вочевидь, посприяв кар’єрі Анатолія Яцкова. Принаймні саме Яцков значився керівником Горлівської міської партійної організації Республіканської партії України.

Скрин YouControl

Згідно відкритих джерел, ця партія, яку очолював нинішній нардеп від забороненої в Україні зараз “опозиційної платформи за життя” Юрій Бойко, брала участь у парламентських виборах у складі блоку “Не так”, а у 2007-му об’єдналась з “партією регіонів”.

Нагадаємо, під час виборів до Верховної Ради у 2014 році Анатолій Яцков потрапив ще й у виборчий скандал — він як голова виборчої комісії намагався сфальсифікувати результати виборів на користь ексрегіонала Давида Жванії, втікши з ділянки після виявлення розбіжностей між прийнятими протоколами й цифрами ЦВК.

Еколог”, що забудував заповідник   

Щодо компетенції Яцкова постає теж чимало питань. Так, ще у 2015 році еколог Іван Русєв опублікував на своїй сторінці в фейсбуці інформацію про те, що колишній очільник обласного департаменту екології Анатолій Яцков є власником незаконно побудованого котеджу на території заповідної зони.

Зокрема Іван Русєв повідомив, що всупереч закону про природно-заповідний фонд, родина Яцкових відхопила собі гектар землі в урочищі “Дністровські плавні”, вище питного водозабору.

Схема виводу землі досить примітивна — у 2013 році Анатолій Яцков як начальник управління екології Одеської ОДА на сесії облради відзвітував про необхідність виведення заповідної землі Біляївській районній організації українського товариства мисливців та рибалок “Хатки”. Коли землю вивели начебто вказаному товариству, Яцков побудував там величезний котедж з басейном поблизу водойми.

При цьому, суд відмінив рішення сесії про відведення земель, однак Яцкову це не завадило.

На заповідній землі виросло ціле котеджне селище.

Звідки в вічного чиновника з маленької Горлівки Яцкова кошти на такий будинок, питання відкрите.

І окрім захоплення заповідної землі по сірій схемі, варто також зазначити, що котеджі в урочищі “Дністровські плавні” ще й загрожують довкіллю та здоров’ю одеситів. Як з’ясували журналісти телеканалу “Первый городской”, стоки з незаконних забудов зливають у Дністер, звідки воду качають, у тому числі для потреб одеситів.

Усе мало

І ось такий персонаж, який явно не бідує, у 2018 році написав заяву з проханням виділити йому житло, бо він з родиною — жінкою та тещею – начебто живе в гуртожитку.

Не сумніваємось, що в разі отримання квадратних метрів за рахунок бюджетних коштів досить скоро Анатолій Яцков “прихватизує” й цю квартиру.

Зазначимо також, що Анатолій Яцков у 2021 році відсудив собі перерахунок у бік збільшення ще й пенсії, згадавши про службу у правоохоронних органах.

Виходить, янукович багато років тому втік, а його посіпаки досі вигризають, що можуть. І війна не заважає.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49