Зелений лист

Мовчанням українська федерація тайбоксу, яку очолює Труханов, легалізувала російських спортсменів на міжнародних змаганнях?

Російські спортсмени під прапором міжнародної федерації Муей Тай беруть участь на чемпіонаті світу серед юніорів та юнаків. І це у той час, коли в ході повномасштабної війни росії проти України гинуть українські спортсмени, низка держав визнала росію країною-терористом, а Міжнародний олімпійський комітет (МОК) рекомендував виключити російські та білоруські збірні з міжнародних змагань.

При цьому, з якоїсь причини, ані головний тренер Української національної федерації таїландського боксу Павло Євтушенко, ані її голова, а за сумісництвом мер Одеси Геннадій Труханов не підняли розголос щодо інформації про участь російських спортсменів завчасно. Врешті-решт, через участь у змаганнях росії від чемпіонату відмовилась українська збірна.

Чому так сталось, розбиралась ГО “Зелений лист”.

Міжнародна федерація тайбоксу підтримує окупантів?

29 липня одна зі спортсменок через мережу Instagram повідомила про те, що Міжнародна федерація Муей Тай (IFMA) включила російських спортсменів до участі в чемпіонаті світу серед юніорів та юнаків у Куала-Лумпур (Малайзія), який проходить з 9 по 21 серпня 2022 року.

Варто зазначити, що це, напевно, перші міжнародні змагання подібного рівня, в яких бере участь російська збірна після початку повномасштабного вторгнення в Україну росії, тобто з 24 лютого цього року.

Перед чемпіонатом у соцмережах російські спортсмени, зокрема розповсюджували інформацію, що їхньому президенту федерації дмитру путіліну міжнародна федерація таїландського боксу надіслала запрошення.

В ньому йдеться, що начебто рекомендація МОК про заборону до участі російських і білоруських спортсменів виникла, щоб насправді їх захистити. Тому що багато країн, виявляється, мають глибокі антиросійські та антибілоруські почуття. А не тому, вочевидь, що росія знищує українські міста і вбиває тисячі українців, у тому числі з території білорусі.

І це при тому, що влітку російська федерація звітувала про проведення матчевої зустрічі зі спортсменами терористичного утворення “днр”.

Виступають російські спортсмени в Малайзії зараз не під своїм прапором, а фактично під егідою Міжнародної федерації таїландського боксу.

Тобто IFMA представляє спортсменів з країни-окупанта й постить їхні фото на своїй офіційній сторінці в facebook. 

Реакція української сторони

2 серпня, тобто через чотири дні після розголосу про участь російських спортсменів на міжнародних змаганнях, нарешті з’явилась реакція від Міністерства молоді та спорту України, а також Української національної федерації таїландського боксу.

Так, у Міністерстві зазначили, що через участь росії на міжнародних змаганнях у Куала-Лумпур українська збірна відмовляється від участі в цьому чемпіонаті.  

На сторінці Instagram Української національної федерації таїландського боксу, яку, нагадаємо, очолює чинний одеський міський голова Геннадій Труханов, 3 серпня коротко повідомили про відмову брати участь у змаганнях через допуск до них спортсменів рф і білорусі.

Як розповів головний тренер Української федерації таїландського боксу Муей Тай Павло Євтушенко, українська збірна готувалася до участі в чемпіонаті світу, який заплановано з 9 по 21 серпня 2022 року в Малайзії. Брати участь в чемпіонаті мали 14 спортсменів (у Міністерстві нам повідомили про 10 спортсменів). Було подано заявки. Проте, коли на сайті IFMA з’явилися заявки російських спортсменів, за словами Євтушенка, він надіслав листа, що в разі участі в чемпіонаті представників рф, українська збірна не виступатиме. Після цього листа заявки росіян зникли. Однак вони з’явилися там знову два тижні тому (вочевидь, 29 липня — ред.). Відповідно, українська збірна від участі в заході відмовилась.

Також головний тренер повідомив, що спілкувався з представниками інших національних федерацій з приводу бойкоту чемпіонату через участь в ньому російських спортсменів, зокрема з керівництвом іспанської, польської та швейцарської національних федерацій.

“На чемпіонат світу, який проходив в Абу-Дабі наприкінці травня цього року, рф і рб допущені не були. І ми брали участь у цьому чемпіонаті. Надалі Міжнародний Олімпійський комітет ухвалив рішення допускати дітей на міжнародні турніри. І, зокрема, Міжнародна Федерація Таїландського боксу після цього допустила спортсменів із цих країн. Після чого ми бойкотували участь у цьому чемпіонаті”, – розповів Євтушенко.

Він зазначив, що вся робота в цьому напрямку велась ним у офіційній площині, шляхом листування, без висвітлення в соціальних мережах та на офіційних ресурсах, адже він не вважав пости в соцмережах чимось суттєвим. Однак наразі зрозумів, що варто було цю роботу висвітлювати. Листи своїх звернень Євтушенко не надав.

Міністерство нам надіслало лист до IFMA, який відправив Павло Євтушенко, щодо незгоди з участю в міжнародних змаганнях у Куала-Лумпур спортсменів з росії. Він датований 2 серпня. Чому Українська національна федерація таїландського боксу чекала декілька днів і не висловлювала свою позицію публічно, щоб надати історії масштабного розголосу, незрозуміло.

Через агресора та терориста покарали своїх?

Ми також отримали коментар від президента Української національної федерації Муей Тай, очільника Одеси Геннадія Труханова, який, до речі, з 2014 року також є президентом Європейської федерації таїландського боксу.     

За словами Труханова, Українська федерація таїландського боксу Муей-тай з перших днів повномасштабного вторгнення відстоює та закликає міжнародну федерацію відсторонити представників рф та рб від участі в міжнародних спортивних заходах та не допустити підняття прапорів цих країн на змаганнях. У травні українська федерація брала участь у чемпіонаті світу серед дорослих, який проходив в Абу-Дабі, – спортсмени рф и рб були відсторонені від участі у змаганнях. Тоді ж міжнародною федерацією було порушене питання, а країни-учасники більшістю голосів проголосували за те, щоб дати можливість російським та білоруським дітям взяти участь у чемпіонаті світу з Муей-тай серед юніорів та юнаків, але під нейтральним прапором – прапором IFMA.

“Українська федерація не підтримує це рішення та не буде брати участь у чемпіонаті світу серед юніорів та юнаків з таїландського боксу, який проходитиме з 9 по 21 серпня в Малайзії. Проте Національна збірна України буде учасником чемпіонату світу серед студентів, який буде проходити в вересні в Туреччині, де будуть відсутні спортсмени з росії та беларусі”, – повідомив Труханов.

Які саме країни підтримали участь у міжнародних змаганнях представників агресора, мер Одеси не розповів. Як і те, в чому полягає його впевненість, що на наступних змаганнях після фактичної легалізації спортсменів з росії та білорусі на чемпіонаті в Малайзії, вони знов не приїдуть під егідою IFMA?

Вочевидь, що Труханов, що Євтушенко зробили недостатньо для того, щоб спортсмени з країн-агресорок були ізольовані від міжнародних змагань, рекомендацію чого надав Міжнародний олімпійський комітет. Замість цього, де-факто, покарання несуть українські спортсмени, які відмовились від участі у престижному чемпіонаті.

Ось такий спорт поза політикою. Нагадаємо також, за словами міністра молоді та спорту Вадима Гутцайта, станом на кінець липня росіяни вбили 110 українських спортсменів і тренерів, повідомляє УНІАН. 

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49