Зелений лист

Владислав Балінський зустрівся із заступником міністра захисту довкілля

Голова громадської організації “Зелений лист” Владислав Балінський взяв участь у зустрічі із заступником міністра захисту довкілля та природних ресурсів Михайлом Хорєвим. На зустрічі громадськість поставила чиновнику важливі для регіону екологічні питання.

Зокрема, Хорєва запитали щодо проблем Куяльницького лиману, виділення коштів на з’єднання групи лиманів з Чорним морем в національному природному парку “Тузлівські лимани”. Також цікавим було дізнатись позицію Міністерства щодо крупних підприємств-забруднювачів довколишнього середовища.

При цьому, як зазначає Владислав Балінський, деякі відповіді й тези від Михайла Хорєва були досить резонансними.

Питання заступнику Міністра захисту довкілля та природних ресурсов України Хорєву М. Ю. від Зелений лист, ГО.Відповіді наводжу тут тезисно, сподіваюся, нічого не забув: висихання лиманів і заболочування річок і озер це природні процеси. У зв'язку з цим нічого не треба робити. Вчені в будь-якому випадку щось да напишуть. Громади завжді проти раздомбовкі озер, а думка громади в Мінестерстве екології понад усе. Ліміти на біоресурси краще скасувати, це корупціогенний фактор, нехай беруть скільки хочуть. Люди все одно більше ніж можуть з'їсти не з'їдять, не будуть же вони продавати цю рибу, наприклад. Боротьба з корупцією в Мінестерстве еколігіі теж понад усе, тому екологічна інспекція і була скорочена. Бізнес, навіть якщо він топ забруднювач – кошмарити не можна. Необхідно просто шукати компроміс. Ну і звичайно, побільше всіляких флешмобів, особливо, перед виборами з використанням адмінресурсу та з прибирання сміття і висадки дерев! P.S. Звичайно, дуже хотілося б почути відповіді щодо охорони довкілля а не щодо думки громад з цього приводу. Нічого страшного, задамо їх пізніше заму Міністра соціальної політики. Сподіваюся він теж відвідає одеський ЗеХаб найближчим часом.P. P. S За підсумком зустрічі пропоную перейменувати Мінекології в Минестерство флешмобів і вивчення ідей великого Лисенко.

Опубліковано Balinskyy Vladislav Пʼятниця, 18 вересня 2020 р.

Наприклад, заступник міністра захисту довкілля і природних ресурсів заявив, що висихання лиманів і заболочування річок і озер є природним процесом. Крім того, вчені не мають остаточної відповіді, як рятувати Куяльник, тому що з ним робити, неясно.

До речі, Хорєв зазначив, що документи щодо створення на Куяльнику національного природного парку в Міністерство не надходили. Таким чином, доля Куяльнику наразі невідома.

Також Михайло Хорєв жалівся на те, що громади, які наразі мають чимало повноважень, часто виступають проти роздамбовки озер. Іти проти думки населення Міністерство не хоче.

Щодо підприємств-забруднювачів Хорєв запевнив, що необхідно шукати компроміс — з одного боку, контроль має бути дієвим, з іншого, не можна “ кошмарити” бізнес. Але як цього досягти, незрозуміло.

Водночас реформа екологічної інспекції, яка є контролюючим органом щодо забруднень довколишнього середовища, призвела до значного скорочення кількості працівників відомства. Які зміни очікують на екологічну інспекцію далі, Хорєв не відповів.

Крім того, Михайло Хорєв заявив про можливу ліквідацію лімітів біоресурсів, адже це є корупційним фактором. При цьому, як це позначиться на стані водоймищ України, невідомо.

Загалом, конкретних відповідей щодо охорони довкілля від чиновника так і не пролунало.

Нагадаємо, Міністерство захисту довкілля та природних ресурсів створили лише влітку цього року. Раніше міністерство екології об’єднали, по суті, із конкуруючим міністерством енергетики. Проти цього активно виступали українські екологи, зокрема й ГО “Зелений лист”. Наразі відомство очолює Роман Абрамовський.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

1 comment so far

ИванОпубліковано4:44 pm - Вер 21, 2020

Необдуманная жизнь каждого человека не стоит того, чтобы жить. Все ваши заметки содействуют разгадать значение бытия. Пребольшое спасибо

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49