На кого працює Труханов: пам’ятник «Засновникам Одеси» огородили, щоб його не пошкодили

огородили

Міська влада продовжує захищати пам’ятник російській правительці катерині другій, елементами якого є фігури, так званих засновників міста – нещодавно його огородили дерев’яними конструкціями, щоб не допустити пошкодження.

Таку відповідь надали ГО «Зелений лист» у міському управлінні з питань охорони об’єктів культурної спадщини.

Як зазначили чиновники в відповіді на запит «Зеленого листа», чотири скульптури державних діячів часів російської імперії є музейними експонатами та «потребують озброєної охорони з боку держави». Через збройну агресію росії проти України лише 16 травня поточного року, зазначили в відповіді, були переглянути деякі статті видатків, і охорону зняли в червні.

З вересня під час громадських акцій на пам’ятник неодноразово наносилась фарба, також скульптурна композиція доповнювалась додатковими предметами. Вочевидь, мова про капелюх ката й зашморг, якими голова ГО «Зелений лист» Владислав Балінський прикрасив монумент.

В управлінні зазначають, що внаслідок таких дій начебто одну зі скульптур було пошкоджено. Тому міські чиновники замість того, щоб прибрати нарешті «маркер руського миру» в Одесі, про який неодноразово згадував президент росії володимир путін, на дев’ятому місяці повномасштабної війни вирішили огородити пам’ятник катерині, щоб його не пошкодили.

Долю пам’ятника визначать на сесії депутати одеської міської ради 30 листопада. Нагадаємо, раніше міські депутати вже провалили голосування за демонтаж монумента.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49