Зелений лист

Опалювальний геноцид. Чи бреше влада Одеси

Влітку та восені цього року городяни стали свідками “зйомок блокбастера” за мотивами підготовки одеської влади до опалювального сезону. Відбувався пошук генераторів, запасали для них паливо…. Про це постійно розповідали одеситам через засоби масової інформації.

Наприклад, в інтерв’ю suspilne.media, яке вийшло 27 липня, директорка КП «ТМО» розповідала : «На цьому тижні отримали останні 43 генератори. Ми вже зробили левову частину робіт з підготовки: це і заміна трубопроводів, і ремонт котлів у наших котельних. Ми оновлюємо помпове обладнання, яке так чи інакше виходило з ладу під час тогорічних блекаутів. Саме тому, що ми очікуємо ще одну складну зиму, так може статися, що вона буде ще складніша.

Завдяки закордонним партнерам, які надають нам безперервну підтримку, оновлюємо наше обладнання на котельнях, замінюємо електричну групу, помпову».

Депутат Одеської міськради Петро Обухов в інтерв’ю, яке вийшло 1 серпня, висловився більш конкретно: «Так, йдеться про 156 муніципальних котельних. Якщо взимку через обстріл зникне електрика, то за добу системи опалення можуть замерзнути і вийти з ладу. Щоб цього не сталося, котельні обладнали резервними генераторами».

14 вересня на брифінгу у Медіацентрі Україна – Одеса заступник директора Департаменту систем життєзабезпечення Одеської обласної військової адміністрації Володимир Карпич розповів, що 85% об’єктів критичної інфраструктури Одещини забезпечені генераторами. З них 75% – це водоканали, 95% – об’єкти теплоенергетики.

Про це зазначено і у фейсбуці на сторінці Труханова від 19 жовтня «Що стосується нашого комунального підприємства «Теплопостачання міста Одеси» – воно майже на 100% готово до початку опалювального сезону. До того ж, всі міські котельні забезпечені альтернативними джерелами електроенергії».

Звернемо увагу – навмисно чи ні, але цей пост має рівно 666 лайків. Таке враження, що вищі сили намагалися показати, що це відверта брехня. Так це чи ні – кожен вирішує сам. Але ще до офіційного початку зими, 26 листопада в Одесу прийшла негода. Реакція теплопостачальників була миттєвою – повністю відключити опалення. Про це було повідомлено на офіційній сторінці КП «ТМО» у Фейсбуці. Найбільше одеситів обурила остання фраза – «Дякуємо за розуміння». Невідомо розуміння чого? Або того, що КП «ТМО» просто не готово до складних умов опалювального сезону, чи те, що керівництву байдуже на одеситів.

Спроби виправдатися влада почала робити 26 листопада

Так, у відповіді обуреним одеситам представник КП ТМО почав розповідати, що начебто «генераторами обладнані малі котельні. Великі технологічно неможливо обладнати генераторами»

Цю ж версію підхопив і Труханов, який змінив свої стари покази, заявивши біля опівночі 26 листопада, що начебто «станом на сьогодні генераторами забезпечені всі малі котельні». Як можна побачити, про всі муніціпальні котельні вже навіть не йдеться.

На сьогодні виникають прості запитання

– Наскільки правдиво одеська влада на чолі з Трухановим інформує одеситів про стан справ в Одесі і чи можна взагалі вірити їх висловлюванням?

– Що буде з опалюванням в Одесі, коли рашистські терористи знову почнуть масовані обстріли критичної інфраструктури України. Чи готувалася взагалі влада Одеси до блекаутів цієї зими?

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49