Зелений лист

Скільки постраждалим чекати допомоги? Чому влада Одеси не використовує резервний фонд бюджету за його призначенням?

11 січня 2024 року на офіційному сайті ОМР з’явилася новина, у якій зазначається, що в Одесі планують відновити будинок на вулиці Середній, який потрапив під ракетний обстріл 29.12.2023. Через це начебто мер буде ініціювати проведення позачергової сесії та виділення коштів з бюджету міста, бо треба якомога швидше провести протиаварійні роботи. Зелений лист нагадує, саме для таких випадків існує резервний фонд і можливість надання термінової допомоги спрощеним шляхом за рішенням виконкому. Організувати виділення коштів спрощеною процедурою в останні дні 2023 року міська влада навіть не намагалася. В місцевому бюджеті на той час резервний фонд був відсутній. З 1 січня 2024 року почався новий бюджетний період і міська влада маючи у бюджеті більше ніж 1,6 мільярдів гривень резервного фонду не поспішає його використовувати.

Давайте розглянемо нормативну базу резервного фонду бюджету.

Крім видатків на визначені цілі, бюджет має і кошти, які не розподілені. Ці кошти мають юридичну назву «резервний фонд бюджету». Регламентується витрачання вказаних коштів статтею 24 Бюджетного кодексу. Як зазначає Бюджетний кодекс, резервний фонд бюджету формується для здійснення непередбачених видатків, що не мають постійного характеру і не могли бути передбачені під час складання проекту бюджету. Такі випадки, як усунення наслідків військових злочинів у вигляді пошкодження цивільних будинків через влучання в них рашистських ракет, якраз і підпадають під критерії використання резервного фонду .

Для того, щоб виділити кошти з резервного фонду, не треба збирати сесію міськради.

Для цього лише треба рішення виконавчого органу, який можна зібрати набагато швидше ніж сесію, навіть позачергову. Але чогось керівництво міста не використовує вказаний механізм допомоги людям за рахунок резервного фонду бюджету, а лише проводячи такі рішення через сесію. У 2023 році таке відбулося через зниження резервного фонду з 1 мільярда гривень до 0 з направленням коштів на інші цілі якраз за декілька днів до чергового ракетного обстрілу Одеси рашистськими окупантами, про що «Зелений лист» писав раніше. Зараз ми спробуємо вгадати чому міська влада розуміючи загрозу обвалення будинку, замість реальних швидких дій, починає збирати позачергову сесії для виділення коштів:

  • не знає, як використовувати резервний фонд бюджету за призначенням, бо раніше в ньому бачила лише вільні кошти для витрат на свої забаганки;
  • хоче на сесії паралельно протягнути що щось важливе для себе;
  • хоче мати привід для чергового політичного піару;
  • імітація бурхливої діяльності;
  • щоб депутати не розслаблялися і пам’ятали хто в Одесі господар.

Кому який варіант подобається більше, Зелений лист залишає вибір за вами.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49