Зелений лист

Через екстремальну спеку в Одесі гинуть не тільки молоді, але й дорослі дерева

Вони теж потребують допомоги від звичайних одеситів, тому що в місті немає механізму для того, аби забезпечити достатній полив будь-чого. 

Як поливати молоді та дорослі дерева? Перш за все потрібно обережно розпушити землю довкола стовбура для того, аби вода всотувалась у грунт, а не випаровувалася з поверхні.

Краще за все для цього підійде лопата, але якщо її немає, то можна використовувати будь-який підручний засіб, наприклад, дитячий совок або шпатель. Діяти потрібно обережно, аби не пошкодити коріння, які часто “вибігають” на поверхню. Землю обкопуємо так, щоб довкола стовбура сформувалася “чаша” діаметром близько метра, воду ллємо не на сам стовбур, а тільки довкола. Поливаємо увечері або зранку і спостерігаємо, як дерево буде оживати. Нагородой за терплячий догляд будуть нові зелені листочки. 

Для дорослих дерев із великим діаметром стовбура потрібно зробити багато ямок довкола та не шкодуючи заливати у них воду, аби вона пішла в коріння. Зазвичай такі дерева підхарчовуються із грунтових вод, але у спеку і коли дерево пошкоджене паразитами та літньою підрізкою, йому необхідний додатковий полив у значних обсягах (5—100 л).

Це сталося, на жаль, з гигантською софорою на вулиці Кузнечній. Від спеки у неї почало опадати листя. Поливати таке дерево потрібно не тільки під коріння, але і на відстані 3 метрів. Багато ямок по периметру має бути тому, що основні всотуючі корені знаходяться в стороні від стовбура.

Тому за Правилами утримування зелених насаджень мінімальний розмір пристовбурової лунки має складати 2 на 2 метри. І для дерев з великою кроною він має бути ще більше, що потрібно враховувати при проведенні реконструкцій та ремонтів вулиць. Саме через недотримання розмірів лунок і правил догляду за ними в Одесі гинуть платани та інші дерева.

Закликаємо усіх свідомих громадян взяти на себе полив хоча б одного дерева для того, аби дати їм шанс на життя, а собі – на прохолоду і чисте повітря.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49