Хроніка воєнних злочинів росії проти довкілля України: Одещина, серпень 2023

Продовжується зерновий терор росії через обстріли портів Одещини. Саме терором росія бореться за міжнародні ринки збуту пшениці. Міністр розвитку громад, територій та інфраструктури Олександр Кубраков станом на 23 серпня 2023 року вказав, що це вже восьма атака на портову інфраструктуру після виходу росії з Зернової ініціативи. Загалом за місяць атак на порти знищено 270 тис. тонн зерна.

Ми збираємо факти про злочини рф проти природи Одеси та Одеської області під час війни: забруднення довкілля внаслідок вибухів, пошкоджень об’єктів інфраструктури, забруднення повітря, вод та ґрунтового покриву токсичними речовинами, знищення екосистем природно-заповідних територій, природоохоронних територій міжнародного значення та ін. Інформацію оновлюватиме щоденно, тому надсилайте відомі вам факти на адресу:  zeleniy.list1@gmal.com

02.08.2023

Уночі 2 серпня російські війська спрямували ударні безпілотники на південь Одеської області. Через ворожу атаку на об’єктах портової та промислової інфраструктури Дунаю спалахнули пожежі.

За даними Офісу генпрокурора, від обстрілів пошкоджень та руйнувань зазнали елеватор, зернові ангари, резервуари одного з вантажних терміналів, виробничі, складські та адміністративні приміщення. Також суттєвих руйнувань зазнала триповерхова будівля морського вокзалу в Ізмаїлі.

Під час нічної атаки по Одещині російські військові пошкодили майже 40 тисяч тонн зерна, яке очікували країни Африки, Китай, Ізраїль. Про це повідомив міністр інфраструктури України Олександр Кубраков.

07.08.2023

У відкритому морі самовільно здетонувала міна, яку несло штормом до чорноморського узбережжя Одеської області. Про це Сили оборони півдня України повідомили в Телеграмі. Військові зафіксували вибух на відстані понад кілометр від урізу води.

14.08.2023

Уночі ворог тричі атакував Одещину, застосувавши дві хвилі ударних дронів загальною кількістю 15 штук та 8 ракет морського базування типу “Калібр”. Силами протиповітряної оборони всі атаки були відбиті.
Внаслідок збиття ракет, які ворог спрямував у середмістя Одеси, уламками були пошкоджені гуртожиток одного з навчальних закладів та супермаркет. 

Вибуховою хвилею у кількох будівлях понівечено вікна та балкони, побито припарковані поруч автівки.
На двох об’єктах спалахнули пожежі. Постраждали троє співробітників супермаркету.

16.08.2023

Ворог атакував південні регіони України кількома хвилями ударних безпілотників. Силами протиповітряної оборони знищено 13 дронів типу “Shahed-136”. 

Продовжуючи портово-зерновий терор, ворог поцілив по території одного з портів в Одеській області, зруйнувавши ангари з зерном і сільськогосподарську техніку. Виниклі пожежі оперативно ліквідовано. 

Інформація про постраждалих не надходила.

23.08.2023

Чергова атака на порти Дунаю. Внаслідок обстрілу шахедами знищено 13 тисяч тонн зерна. Про це повідомив міністр міністр розвитку громад, територій та інфраструктури України Олександр Кубраков.

«Чергова атака росії на порти Дунаю. 13 тис. т зерна знищено росією в результаті атаки шахідів на порт Ізмаїл. Пошкоджень зазнали одразу кілька приватних зернових терміналів та складів, вантажна інфраструктура. Агропродукція призначалася для Єгипту та Румунії», — зазначив він.

Через атаку загарбників на 15% знижена експортна потужність порту Ізмаїл. Це вже восьма атака на портову інфраструктуру після виходу росії з Зернової ініціативи.

25.08.2023

Уночі ворог знов завдав удару ракетами повітряного та морського базування з акваторій Чорного та Азовського морів. У напрямку південних областей із літаків Су-34 було випущено дві керовані авіаційні ракети Х-59 з Чорного моря та дві крилаті ракети «Калібр» із малого ракетного корабля з Азовського моря. Також зафіксовано пуск одного ударного БпЛА типу «шахед» з напрямку Приморсько-Ахтарська. 

Усі п’ять цілей знищено силами та засобами Повітряних сил: ракети – у межах Одеської області, ударний БпЛА – у Дніпропетровській обл.

* * *

ЮНЕСКО провела попередню оцінку шкоди, завданої культурним пам’яткам України під час повномасштабного вторгнення росії в Україну.  
«Станом на 26 липня 2023 року ЮНЕСКО підтвердила пошкодження з 24 лютого 2022 року 274 об’єктів: 117 релігійних об’єктів, 27 музеїв, 98 будівель, що мають історичну та/або мистецьку цінність, 19 пам’ятників, 12 бібліотек, 1 архів», – повідомляється на офіційному сайті організації.

До переліку пошкоджених в Одесі пам’яток наразі внесено 8 об’єктів: Одеський художній музей, Одеський археологічний музей, Музей морського флоту, Одеський літературний музей, Церква Святого Миколая, Спасо-Преображенський собор, житловий будинок Чижевича, житловий будинок Соломос. 

Робота місії в Одесі триває.

Фото – з відкритих джерел.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49