Зелений лист

Під час війни ряд громад області замовляють за бюджетні кошти послуги з висвітлення їхньої діяльності у ЗМІ

З 24 лютого 2022 року Україна переживає повномасштабне вторгнення на свою територію військ російської федерації. Наразі з нашої країни виїхали мільйони біженців, тисячі людей залишились без роботи, економіка значно впала. Головний фокус кожного громадянина України зараз зосереджений на військових діях. 

ГО “Зелений лист” вирішила дослідити, як при такій складній ситуації громади Одеської області витрачають бюджетні кошти, тобто гроші платників податків.

Деталі — далі в матеріалі.

Піар під час війни

Як з’ясувалось, війна не стала на заваді для низки громад Одеської області замовляти за кошти платників податків послуги з висвітлення діяльності влади в засобах масової інформації. І це в умовах зниження надходжень до бюджету через активні бойові дії в нашій країні.

Так, 7 березня Ізмаїльська міська рада оголосила торги на придбання послуг з виготовлення відоеосюжетів про діяльність міськради та її виконавчих органів.

Вартість робіт більше 150 тисяч бюджетних гривень. Послугу Ізмаїльська міська рада замовила без проведення відкритих торгів, підписавши угоду із Обласним центром естетичного виховання. Засновником цього центру є Одеська обласна рада, тобто він і так фінансується за рахунок бюджетних коштів. Однак під час війни центру з якоїсь причини вирішили підкинути ще грошенят з кишені платників податків, щоб розказати про роботу місцевої влади.

Пропіаритись у ЗМІ під час війни вирішили також Роздільнянській міській раді — 13 квітня міськрада оголосила тендер на придбання послуг із розміщення інформації у друкованих засобах масової інформації вартістю 190 тисяч бюджетних гривень.

Наразі торги ще не проведені — Роздільнянська міськрада чекає на пропозиції. Вочевидь, на думку представників влади в Роздільній, зараз саме час розповідати про їхню діяльність у газетах коштом платників податків. Нагадаємо, під час війни жодних виборів ніхто не проводить.

Більше 80 тисяч бюджетних гривень на послуги редакції з висвітлення діяльності міської ради та виконкому вирішили в Рені. Торги оголосили 11 квітня — в розпал бойових дій на території України. Хто буде піарити за бюджетний кошт ренійську владу, поки що невідомо.

14 квітня Тарутинська селищна рада оголосила торги на послуги з висвітлення діяльності влади у друкованих засобах масової інформації, виділивши на це майже 170 тисяч бюджетних гривень.

Декілька тендерів відмінили

Дві закупівлі, пов’язаних із висвітленням діяльності у ЗМІ і передплатою газети, в Чорноморську відмінили.

Так, 4 березня управління соцполітики Чорноморської міської ради оголосило торги на передплату газети “Чорноморський маяк”. На ці цілі планувалось виділити майже 400 тисяч гривень з бюджету міста. Дуже “вдале” придбання під час війни за бюджетні кошти. При цьому 21 березня стало відомо, що торги відмінили через подання менше двох тендерних пропозицій.

22 березня Чорноморська лікарня оголосила тендер на висвітлення своєї діяльності у ЗМІ. На ці цілі в лікарні планували витратити 150 тисяч бюджетних гривень. Цей тендер також відмінили через відсутність пропозицій.

ГО “Зелений лист” і надалі буде слідкувати за тим, як під час повномасштабного вторгнення й активних бойових дій у громадах Одеської області витрачають бюджетні кошти.    

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49