Зелений лист

Порча фасада памятника архитектуры по ул. Дворянской,21

6 марта 2020 г. на горячую линию ГО “Зеленый лист” обратились жители дома по Дворянской, 21. Неизвестные люди разрушали фасад здания, приварив к нему лестницу и переделав окно в дверь. Ночью того же дня неизвестные активисты демонтировали лестницу, однако фасад теперь изуродован дверным проемом.

ГО “Зеленый лист” обратилось в Управление культуры и охраны культурного наследия Одесской обладминистрации с жалобой и просьбой провести инспекцию памятника архитектуры.Начальнику управління культури і національностей,
релігій і охорони об’єктів культурної спадщини
Олійник О.В.
от ГО «ООО Зелений лист»
контактна особа Підпала С.М.

СКАРГА
6 березня 2020 на Гарячу лінію ГО “Зелений лист” надійшло повідомлення про те, що на фасаді пам’ятника архітектури за адресою вул. Дворянська, 21 збираються здійснити незаконні будівельні роботи. На місці були присутні представники замовника і транспортний засіб з номером ВН 8848ВК, яке доставило інструменти і будматеріали, а також обурені мешканці будинку, які очікували поліцію. Вони категорично заперечували проти будь-яких робіт на фасаді.Присутній на місці представник замовника на ім’я Андрій (фото) пред’явив роздруківку з реєстру ДАБІ, на що йому було роз’яснено мною, що для робіт на пам’ятках архітектури цього недостатньо, і що даний проект не проходив процедуру розгляду на Консультативній раді з питань охорони культурної спадщини при ОДА і подальшу процедуру узгоджень і експертиз, необхідних для категорії СС3.Однак вищезгаданий Андрій відповів, що він прекрасно обізнаний про цю процедуру, і замовник робіт “пройде її пізніше”. Після чого він віддав команду робочим починати роботи.
В результаті бездіяльності поліції, яка не приїхала за викликом мешканців, робочі здійснили незаконні дії прямо на очах сусідів і представників ЗМІ.
Учасники ГО “Зелений лист” зафіксували хід цих робіт на відео і фото. На фасаді будівлі праворуч під вікном першого поверху була приварена залізні сходи з майданчиком і поручнями(відео 2). Потім робочі демонтували вікно першого поверху і переробили його в дверний отвір і встановили двері (відео 2).
У той же час в ЗМІ та мережі інтернет з’явився досить великий резонанс через пошкодження цього пам’ятника архітектури.
Пізно ввечері 6.03.2020 в мережі фейсбук з’явилося повідомлення, що активіста громадської організації “Нацкорпус” демонтували сходи. В даний час сходи демонтована, однак фасад зіпсований дверним прорізом, в який перероблено вікно першого поверху (фото додається).
Ситуацію прокоментува в мережі фейсбук начальник одеського ДАБІ Олександр Авдєєв. За його словами, даний об’єкт є пам’яткою архітектури, а значить ставитися до найвищого класу наслідків СС3. Але власник даної квартири за шахрайською схемою узаконив собі цей вхід: зареєстрував в електронному кабінеті повідомлення про початок будівельних робіт (Е-ДАБІ); на наступний ранок він реєструє знову ж в електронному кабінеті декларацію про готовність об’єкта; ну а потім реєструється право власності і новий техпаспорт.”
Просимо вжити заходів для покарання винного в руйнуванні пам’ятника архітектури замовника цих робіт і зобов’язати його привести фасад будівлі в первинний вигляд.

З повагою,
Голова ГО “Одеська обласна організація
“Зелений лист”

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49