Справа Літнього театру: судді апеляційної інстанції заявили про самовідвід

Департамент культури облдержадміністрації та ГО «Зелений лист» подали апеляцію на рішення суду першої інстанції. Суддя Єфименко ухвалив рішення, згідно з яким Літній театр не є частиною Міського саду. Сьогодні мали розпочатися слухання у цій справі, проте два члени судової колегії Олександр Шляхтицький та Геннадій Семенюк заявили про самовідвід. 

Адвокат «Зеленого листа» Максим Попов вважає це «нормальною практикою»:

«Судді вважають, що не можуть забезпечити наше право на незалежний та безсторонній суд. У зв’язку з тим, що вони нещодавно слухали справу Літнього театру. Там ми оскаржували рішення виконкому щодо благоустрою цієї території. Судді дійшли висновку про те, що Літній є часткою пам’ятки Міський сад. В даному спорі цей статус оскаржується. Тобто судді будуть пов’язані тією правовою позицією. Якби навіть ми виграли цю справу, Верховний суд міг би скасувати таке рішення», – сказав юрист.

Заяву суддів задовольнили, тож справа буде направлена на електронний розподіл. Так буде сформуваний новий склад суддів, розповіла Інна Ткачук, юристка департаменту культури. Рішення подавати апеляцію вона прокоментувала так:

«В 2017 році межі Міського саду було уточнено, в результаті чого до його території було включено Літній театр. Тобто територія Літнього театру стала об’єктом культурної спадщини законно, це ми й оспорюємо».

Нагадаємо, що в кінці серпня окружний адміністративний суд Одеси виніс рішення про те, що відомості про приналежність Літнього театру до території Міського саду повинні бути виключені із облікової картки. А саму документацію на пам’ятник архітектури та містобудування Міський сад необхідно привести у початковий стан. Виніс рішення суддя Костянтин Єфименко

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49