Зелений лист

В Одесі відкрилась щорічна виставка про російсько-українську війну

В Одесі на Лідерсовському бульварі на початку Алеї Слави відкрилася фотовиставка «Неоголошена Російсько-Українська війна». Ії організатор – благодійний фонд «Червоний мак».

Керівник фонду Владислав Балінський розповідає, що експозиції почали проводити з 2015, тому що за час поїздок на лінію розмежування у волонтерів накопичились фотознімки та різноманітні артефакти. “Дуже важко в Одесі пояснити пересічній людині, що таке війна і що таке окуповані території. Одеса існує у вигаданому світі, у відриві від реальності. Коли ж ми приїжджали у міста, звільнені від окупації, на кшталт Слов’янська, ми бачили наскільки там люди ставали патріотичнішими. Вони розуміли, що патріотизм – це життєво важливе питання, питання збереження роду, життя. А в Одесі ж не усі це розуміють, тому ми намагались це донести – біль, страждання, які несе у собі війна, окупація”, – розповів громадський діяч в інтерв’ю UA: Одесса.

Також Владислав Балінський нагадує, що досі у місті немає ані меморіала воїнам АТО, ані меморіала Небесній сотні – і люди не можуть вшанувати пам’ять полеглих. До того ж, розповідає громадський діяч, зараз Україна в активній фазі військового конфлікту, і вже більше трьох тисяч бійців загинуло у цій війні, з них більше 130 осіб – в Одеській області.

Більш того, активісти протягом трьох років готують плакати та поширюють їх у різних заклада: у школах, в управлінні поліції, в адміністративних будовах. На плакатах інформація про побутовий сепаратихм, про заборонену символіку.

Нагадаємо, що в межах дня пам’яті та примирення одесити посадовили каштанову алею на Фонтані на честь полеглих бійців АТО.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49