Громадська організація «Зелений лист»

Білоруси підтримують Україну

Білоруський добровольчий загін ім. Іллі Літвина підтримує Україну в боротьбі з армією Російської Федерації, яка вторглась до нашої держави 24 лютого 2022 року.

Як зазначає Дмитро, який приїхав з Білорусі до України більше року тому через переслідування режиму Лукашенка (самопроголошений президент Республіки Білорусь), Путін (президент РФ) і Лукашенко – безумні диктатори, які знищують не лише український народ зараз, а і власні народи:

«Ми – білоруси, справжні білоруси – проти війни, проти того, щоб наші народи воювали. Ми завжди були за мир і готові відстоювати його. Багато з нас не просто залишились в Одесі через те, що не було, куди їхати. Навпаки – багато з нас повернулись до Одеси, в Україну, щоб допомагати нашим братам. Тому що якщо зараз режим і диктатура переможе, всі наші народи будуть страждати ще дуже довго. Ми готові захищати Україну разом з нашими братами».

За словами Дмитра, він підтримує зв’язки з білорусами, які проживають у Республіці зараз, вони бояться. Дмитро також підкреслив, що в Росії та Білорусі активно працює пропаганда. Однак воювати білоруси з українцями не хочуть:

«Ніхто не хоче війни в Білорусі. Навіть ті нечисленні прихильники Лукашенка. Вони бояться цієї війни. Зараз вони зокрема тікають з Білорусі, щоб не бути мобілізованими в армію, тому що ніхто не хоче війни. Ті, хто вже призваний до армії, зараз шукають шляхи, щоб звідти піти. Вони не хочуть помирати на землі наших братів. Я все одно відчуваю сором за те, що з території Білорусі були випущені ракети в Україну. Я впевнений, що Лукашенко понесе за це покарання».    

Також ми поспілкувались з херсонцем, який повернувся в Україну з Польщі, коли дізнався про війну. Він планує захищати свою батьківщину.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

 Одеська обласна організація «Зелений лист»