Зелений лист

Готель на Посмітного, де сталась смертоносна пожежа, належить обласному депутату від “Слуги народу”

Ввечері 17 січня в Одесі сталась чергова смертоносна пожежа. На цей раз загорівся готель на вулиці Посмітного, 10/12. В результаті — загинули дві особи, декілька людей опинились у лікарні.

Як повідомляє видання “Українська правда”, за свідченнями очевидців події, причиною пожежі могли стати несправна проводка. Напередодні її ремонтували, а до цього – з електрикою були проблеми.

Наразі справою займаються правоохоронці. Одеський міський голова Геннадій Труханов в чергове пообіцяв провести перевірки хостелів і приватних готелів. А “Зелений лист” вирішив з’ясувати деталі, адже в Одесі подібні пожежі вже не раз ставали причиною гибелі людей.

Елітний готель чи дешевий хостел?

Яскравий фасад готелю на Посмітного, 10/12 приховує декілька трьохповерхових будівель казарменого типу. Вони з виду аж ніяк не люкс.

В мережі й зараз нескладно знайти інформацію про вказаний готель, який пропонує дворівневі апартаменти на шістьох людей за ціною 2,4 тисячі гривень за ніч. Вочевидь, ця ціна зимня, а влітку — так званий, високий сезон — вартість апартаментів зростає.  

Навіть після пожежі кожен бажаючий може забронювати номери в цьому закладі.

Готель позиціонує себе елітним, але, як виявилось, власники апартаментів елементарно не дбали про правила безпеки і не вберегли своїх клієнтів.

За словами голови ГО “Зелений лист” Владислава Балінського, який виїхав на місце трагедії, вимогам техніки пожежної безпеки не відповідає жодна з трьох будівель, де розташований вказаний готель:

“Будівля має витягнуту форму, приблизно 45*6 метрів. Вона стиснута з двох сторін подібними ж бараками. З двох будівель евакуація можлива тільки крізь одинарні двері. Тобто планувальні рішення даних будівель в будь-якій цивілізованій країні не дозволили б їм функціонувати для надання послуг проживання гостей. Але в Одесі так цілі квартали закладаються”, – підкреслив Владислав Балінський.

Відео “Думська”

Більш того, виявляється, вказаний готель навіть відразу не прийняли в експлуатацію. Але власники все вирішили через суд.

Замість садового будиночку трьохповерховий готель

Готель на Посмітного, 10/12 побудували у 2014 році. Так, землю під готелем викупили у 2013-му, а вже через рік в апартаментах стали приймати гостей. 

Якщо дослідити супутникові фото, то на вказаній ділянці до будівництва височіли дерева, у 2014-му — власники побудували одну будівлю, а пізніше — упритул ще одну.

Посмітного, 10/12 у 2011 році
Посмітного, 10/12 у 2014 році
Посмітного, 10/12 у 2017 році

При цьому, ймовірно, що одна з будівель розташована на землі, не оформленій у Держгеокадастрі. Принаймні в документах між викупленою ділянкою є неоформлена земля, в реальності — вона забудована. Але цілком можливо, що власник готелю на Посмітного, 10/12 саме до цієї будівлі не має стосунку.

Згідно з даними кадастрової карти, земля на Посмітного, 10/12 відноситься до рекреаційної. Будувати на вказаній ділянці дозволено дачний будинок. Але власники побудували там готель.

Тож у 2014 році Державна архітектурно-будівельна інспекція (ДАБІ), реагуючи на звернення прокуратури Одеської області, скасувала реєстрацію про готовність об’єкта до експлуатації через недостовірні дані, внесені замовником, щодо цільового призначення землі. Примітно, що ДАБІ спочатку прийняла в експлуатацію будівлю, представників інспекції нічого не збентежило.

Після скасування реєстрації власники звернулись до суду з позовом. Процес тягнувся більше року, весь цей час готель, вочевидь, приймав гостей, хоча в експлуатацію де-юро його на той час не ввели. В результаті у 2016 році колегія судей одеського окружного адміністративного суду Костянтин Єфименко, Ярослава Балан и Наталя Бжассо скасували рішення ДАБІ, фактично давши “зелене світло” на діяльність готелю, який, за законом, мав би бути дачним будиночком.

ДАБІ звернулась до апеляції, але за дивним збігом обставин не проплатила судовий збір. Скаргу через це вернули апелянтам, таким чином, справа взагалі заглухла.

Але хто ж власник цього готелю?

Депутатський заробіток

Згідно з документами, власником землі, де розташований готель на Посмітного, 10/12, є неодноразовий депутат одеської обласної ради, який у цій каденції представляє політичну силу Президента України “Слуга народу”, Євген Копотієнко.

Євген Копотієнко, фото з фейсбуку

До речі, саме він разом із адвокатом Володимиром Якових судився із ДАБІ фактично за введення свого готелю в експлуатацію. Скоріш за все, саме вони й побудували апартаменти на Посмітного.

Маленька ремарка — Володимир Якових був адвокатом колишнього голови одеської обласної ради, а зараз нардепа від партії “За майбутнє” Анатолія Урбанського в одній зі справ.

Але повернемось до Копотієнка. Те, що він і зараз володіє готелем на Посмітного доводить хоча б той факт, що реклама вказаних апартаментів в мережі подана безпосередньо від ФОП “Копотієнко Є.М.”, а також від його дружини Ганни Ковширко.

До речі, апартаменти на Посмітного — не єдині об’єкти нерухомості, які подружжя Копотієнко-Ковширко здають в оренду. Принаймні у профілі Ковширко, яка є також засновницею туристичної агенції “Феєрія-тур”, вказано, що вона є досвідченим власником квартир, в її розпорядженні 24 об’єкти нерухомості, за Копотієнком — 5. 

При цьому в декларації Євгена Копотієнка на двох із дружиною за 2019 рік вказано 18 будинків, квартир і нежитлових приміщень, які гіпотетично можна здавати, і ще 6 земельних ділянок. Можливо, Копотієнко про якусь свою нерухомість і підзабув, не вказавши її в документі.

Таким чином, навіть на етапі введення готелю в експлуатацію виникли проблеми, пов’язані з порушенням закону. Але ані ДАБІ, ані прокуратура, ані судді завадити цьому не змогли або ж не захотіли. В результаті в Одесі сталась чергова трагедія, яка забрала найцінніше – людські життя.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49