Неподалік Одеси зрубали 150 тисяч кримських сосен для того, щоб добувати пісок для «Великого будівництва»

Під селом Петровірівка у заплаві ріки Великий Куяльник цілком знищили ліс, якій висаджувався по державній програмі “Ліса України” у 2007 році. Зрубили близько 150 тисяч дерев кримської сосни на площі 30 га.

Цей потворний факт встановила команда ГО “Зелений лист”, яка прибула на місце події після повідомлення місцевого мешканця про те, що знищили ліс. Голова організації Владислав Балінський зафіксував цю величезну порубку. Йому вдалося з’ясувати, що дерева зрубали для того, щоб на цьому місці спорудити протизаконній піщаний кар’єр. Він виявив місце, де вели геологорозвідку запасів піску.

– Оскільки це місце знаходиться в заплаві річки Великий Куяльник, тут намиви піску дуже значні, – каже Владислав. – Цілком зрозуміло, що до великої кількості незаконних піщаних кар’єрів в Одеській області незабаром додадуть ще один. Неподалік цього місця будуватимуть об’їзну дорогу навколо Одеси, яку Служба автомобільних доріг планує провести частково по заплаві Куяльницького лиману. Для президентського «Великого Будівництва» знадобиться багато, дуже багато піску. Для цього й знищили ліс.

Степова причорноморська зона надзвичайно бідна на ліси, тому тут здійснюються державні та обласні програми із заліснення. Саме за такою програмою у 2007 р. було створено 37 гектарів соснового лісу, на це з державного бюджету витрачено 81 400 грн. За курсом долара до гривні у березні 2007 р. це понад 411 тисяч доларів.

Нещодавно цю землю Петровірівська сільська рада передала ФОП Ковальський А.О. Після того, як Балінський опублікував термінове повідомлення у фейсбуці про цей злочин проти довкілля, подальше знищення того, що залишилося від лісу, вдалося зупинити. Затримано техніку, зокрема, самоскид, що належить цьому ФОПу.

Наразі Державна екологічна інспекція Південно-Західного округу веде перевірку. Поки що складено акт на знищення дерев на площі 2 га, збитки становлять 270 тис. грн. Матеріали передані до Одеської обласної екологічної прокуратури. Вирішується питання про накладення арешту на цю земельну ділянку.

Така схема, вважає Балінський, набирає обертів по всій Україні. Найцінніші, покриті лісом, ділянки вказуються землевпорядниками як рілля та передаються у приватні руки. Особливо там, де є поклади піску, щебеню, граніту тощо. Отримавши держакт на землю, власник знищує на ній все живе та перетворює на місячний ландшафт.

– Більшість тендерів з «Великого будівництва» виграє компанія «Ростдорбуд», – каже еколог. – І якщо ви захочете подивитися карту появи подібних протизаконних кар’єрів, то ви побачите, що з’являються вони, як правило, поблизу такого будівництва. Це схема, учасниками якої є по ланцюжку: керівництво територіальної громади – район – область – країна. Це мегакорупція! Ось так, коло замкнулося – Велике будівництво із завищеними цінами, корупцією та жахливою якістю пожирає бюджет країни, пожирає державність країни, пожирає природу України. На цьому фоні висадка мільярда дерев, що заявлена Зеленським, – це звичайнісінька брехня і дилетантизм!

Наскільки оприлюднення цієї злочинної схеми вибухонебезпечне, свідчить той факт, що за кілька годин після появи повідомлення сторінку Балінського у фейсбуці намагалися зламати невідомі. Після відновлення з’ясувалося, що відео з місця злочину було видалено кимось. Балінський опублікував відео вдруге. Ось воно:

Раніше ми вже повідомляли про те, як влада Одеської області імітує програму зі збереження Куяльницького лиману. Не було виконані, зокрема, такі найважливіши пункти програми, як виявлення незаконних кар’єрів з видобутку піску. Тепер стає зрозуміліше, чому саботується виконання цього та інших важливих заходів програми.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49