Зелений лист

Одеські активісти виграли апеляцію щодо Літнього театру

Одеські активісти виграли апеляцію в суді, де вони вимагали визнати незаконним рішення виконкому щодо благоустрою Літнього театру. П’ятий апеляційний суд підтримав апеляцію громадської організації «Зелений лист» та всеукраїнського об’єднання «Автомайдан». Рішення ухвалила колегія суддів під головуванням Ніни Вербицької.

«Зелений лист»: «І досі неможливо зрозуміти, що саме було затверджено на засіданні виконкому»

Під час судових дебатів Олексій Мельников, адвокат «Автомайдану» зазначив, що насправді під час засідання виконкому затверджували проєкт з поточним ремонтом будівель та споруд, а не візуалізацію, як стверджують представники відповідача. 

«Той документ, що наявний у матеріалах справи, має назву «Проект благоустрою територій Літнього театру у Міському саду міста Одеси»… Жодної інформації про те, що цей документ кимось розроблений, зокрема, відповідальною особою, що має для цього ліцензію чи сертифікат, немає. Документ не містить також підпису чи дати складання. Тож відповідачем не доведено, що на засіданні виконкому було затверджено саме цей документ, а не проєкт благоустрою із поточним ремонтом. Натомість останній проєкт – єдиний, що розроблявся відповідно до вимог законодавства», – заявив юрист. 

За словами Олексія Мельникова, виконком не має повноважень затверджувати ані візуалізації, ілюстрації, ані проєкти із ремонтом. Також адвокат зазначив, що міська влада не контролювала роботи на території Літнього, хоча ця земля належить громаді. «Одеську міську раду не цікавить, як там проводяться роботи», – сказав Олексій Мельников.

Адвокат «Зеленого листа» Максим Попов додав: «з точки зору розділення повноважень міських рад та їхніх виконавчих органів не може бути так, щоб рішення виконавчого комітету суперечило рішенню міськради. Одеській міській раді хочеться, щоб на території Літнього був торгівельний центр, але виконком вирішив по-іншому. Також неможливо зрозуміти, що саме було затверджено відповідачем, кому адресовано це рішення, хто має його виконувати. Це також підстава для його скасування». Також за словами юриста, проєкт мав бути погоджений з департаментом культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА, а цього зроблено не було.

Міськрада: Проєкт із ремонтом виконком не розглядав

Представниця міськради заперечила слова Олексія Мельникова про те, що виконком затверджував проєкт із ремонтом. До того ж, юристка зазначила, що відповідачі не зверталися до виконавчого комітету, аби встановити, який саме проєкт затверджували на засіданні. Також вона вважає, що не є зрозумілим, як відбудеться поновлення порушених прав:

«Даний позов спрямовано на констатацію факту неправомірності рішення… Але рішення виконкому вже реалізоване… Літній театр функціонує як відкритий культурний простір. Його відвідують тисячі одеситів та гостей міста. А рік тому туди було страшно заходити».

Також представниця міськради заявила, що виконком висловив своє бачення щодо «недопущення будівництва» на території Літнього.

СП «Солінг»: жодних невідповідностей між рішеннями ОМР та виконкому немає

Юрист СП «Солінг» також заперечив, що рішення ОМР суперечать рішенням виконкому. Також він вважає, що матеріалами справи було підтверджено, який саме проєкт затверджувався. «Ніде не зазначалося, що це проєкт з ремонтом. Це надумані доводи. Замовник – Міський літній театр може хоч кожен день розробляти новий проєкт із поточним ремонтом. Це не означає, що кожен цей проєкт стає затвердженим виконкомом», – заявив адвокат.

Також представник СП «Солінг» сказав, що доводи позивачів є перекрученими і не відповідають дійсності, а довкола справи створюється штучний резонанс. Окрім цього, він погодився із представницею Одеської міської ради щодо того, що у судових дебатах не було зазначено про наявність чи відсутність порушеного права: «Порушених прав немає. Нічого не зміниться у правовому статусі, якщо навіть рішення буде скасовано», – сказав він.

Коментар адвокатів після рішення суду

Тим не менш, суд ухвалив рішення на користь позивачів. Тож одеські активісти виграли апеляцію. Після засідання адвокати «Зеленого листа» та «Автомайдану» відповіли на запитання журналістів.

Максим Попов зазначив, що врешті суд встановив, що те, що відбувається у Літньому – незаконно. «Тепер це факт, – говорить адвокат. – Це був не благоустрій. А їхній проєкт є ширмою, тож операція «ширма» провалилася».

Олексій Мельников назвав рішення суду «абсолютно обгрунтованим та справедливим»: 

«Нарешті через півроку судової тяганини суд нас почув… Вітаю всіх одеситів із тим, що ми змогли вперше, мабуть, в історії цього міста показати, що просто так абсолютно нахабно в центрі міста без будь-яких пояснень проводити будь-які роботи ми не дамо. Це перший крок, який нам дозволяє рухатися далі». 

Адвокат зазначив, що далі активісти боротимуться за те, щоб Літній театр був в єдиному історико-культурному ансамблі Міського саду. 

Щодо дій опонентів, Олексій Мельников вважає, що, швидше за все, на сьогоднішнє рішення суду буде касаційна скарга, але «шанси на касацію дуже маленькі».

«Нас намагалися переконати у тому, що у громади немає права звертатися до суду. Таке право є. Тим більше, коли йдеться про бездіяльність прокуратури, коли міська влада діє всупереч інтересам громади. Громада має звертатися до суду, щоб захищати свої права», – сказав адвокат.

Також за його словами, на території Літнього театру «не відбулося чогось незворотного». Тож тепер, на думку юриста, потрібно залучити фахівців, які мають визначити, як територія Літнього може бути приведена до такого стану, в якому було б збережено її як історико-культурне надбання.

Победитель Горсовета адвокат Алексей Мельников спокойно и несуетливо порвал демагогию юристов Труханова

Опубліковано Светланою Подпалою Понеділок, 28 жовтня 2019 р.

Тим не менш, 29 серпня Окружний адміністративний суд виніс рішення про те, щоб виключити територію Літнього з Міського саду. Однак, як говорить Максим Попов, це рішення ще не вступило в силу, оскільки управління культури ОДА подало на нього апеляційну скаргу. Тож на сьогодні Літній лишається територією Міського саду.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49