Зелений лист

ОКО – громадський контроль Одеси

Інспектування громадянською ініціативою «ОКО – громадський контроль Одеси» робіт, що відбуваються на Потьомкінських сходах, у Грецькому парку Одеси та прилеглих пам’ятниках архітектури і територіях загального користування, що розташовані під Приморським бульваром

        13 січня 2017 року з 9:00 до 12:30 силами ГО «Цивільний фронт» (С.Самойлюк), ГО «Захистимо Одесу разом» (Н.Петропавловська), ГО “Сбережемо Одесу самі” ГФ «Фортеця» (Ю.Лаптєв), ГФ «Вуличний фронт» (Д.Ганул) та ГР «Зелений лист» (В.Балінський), та Ю.Дьяченко (ДемАльянс) в рамках громадянської ініціативи «ОКО – громадський контроль Одеси» відбулося громадське інспектування робіт (реставрація, будівництво, порушення об’єктів благоустрою), що відбуваються на Потьомкінських сходах, у Грецькому (Лунному) парку Одеси та прилеглих територіях.

        Інспектування відбулося у формі супроводження співробітників Одеської обласної державної адміністрації (з питань охорони культурної спадщини) та спостереження за їх діями та загалом за станом об’єктів, що підлягали огляду. Водночас активісти самостійно провели огляд майданчиків, на яких відбуваються роботи (Потьомкінські сходи, Грецький (Лунний) парк Одеси та прилеглі території і об’єкти, у т.ч. підпорну стінку уздовж Приморського бульвару, які є об’єктами культурної спадщини різного статусу. Була викликана на місце подій преса у т.ч. для отримання пояснень з боку замовників та виконавців робіт.

        За візуальним оглядом можна стверджувати, що є очевидні ознаки недбалості, неналежного ставлення та руйнування пам’ятників архітектури національного та місцевого значення, що ставить під сумніви реальні наміри замовників та виконавців робіт. В цілому роботи мають незрозумілий характер. Мають загрози подальшого відчуження об’єктів/територій громади міста. Очевидною є загроза Приморському бульвару, оскільки окремі роботи проводяться на зсувонебезпечних схилах.

        Загалом ситуація з Потьомкінськими сходами як пам’ятником архітектури національного значення – символом нашого міста викликає обурення та занепокоєння!

Рух «ОКО – громадський контроль Одеси» – громадська ініціатива низки проукраїнських патріотичних організацій та активістів Одеси щодо контролю за станом дотримання законності в Одесі, діями посадових осіб органів влади, зокрема у сфері охорони культурної спадщини, екології, використання майна громади. Учасники ініціативи ГО «Цивільний фронт», «Захистимо Одесу разом»,

ГО “Сбережемо Одесу самі” , ГФ «Фортеця», ГФ «Вуличний фронт», ГР «Зелений лист», Комітет Національної Дії у складі Національного руху «Дія», Спілки офіцерів України, Руху за Суверенний Розвиток, Асоціації фермерів та приватних землевласників України. Ініціатива відкрита для приєднання бажаючих та тих, хто поділяє наміри.

Ми як громадяни України – жителі Одеси маємо право знати, що відбувається на території громади, спостерігати, бути присутніми (відвідувати) на об’єктах, що належать Одеській громаді, знати про їх стан, про наміри влади щодо таких об’єктів, цікавитися у законний спосіб діями суб’єктів, що проводять роботи, користуються об’єктами громади, проводити переговори, викликати правоохоронні органи, органи влади та блокувати до з’ясування обставин дії відповідних суб’єктів.

 

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49