Открытое обращение экологической общественности Одесского региона по проекту решения Одесского областного совета

Автор:"Зеленый лист"

Открытое обращение экологической общественности Одесского региона по проекту решения Одесского областного совета

Голові Одеської обласної ради Урбанському А. І.                                      

Копія до відома:

Прем’єр-міністру України Гройсману В.Б.

Міністру екології та природних ресурсів України Семераку О.М.

Голові Одеської обласної державної адміністрації Степанову М.В.

                           

Відкрите звернення

        Шановний Анатолію Ігоровичу!

 

З прикрим здивуванням ми побачили на сайті Одеської обласної ради (26.11.2018 р., за посиланням http://oblrada.odessa.gov.ua/doku ззовніmenty/proekty-rishen/page/7/) проект рішення «Про звернення депутатів Одеської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Міністерства оборони України про передачу у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Одеської області земельної ділянки колишнього військового полігону «Тарутинський» площею 23253,17 га, що розташована на території Веселодолинської сільської ради Тарутинського району Одеської області, для реалізації законних прав учасників бойових дій на отримання земельних ділянок», який підготовлений та внесений фракцією «Опозиційний блок» в Одеській обласній раді.

Ми глибоко обурені даним документом і самим контекстом, який він містить. Водночас ми цілком і беззаперечно вдячні і шануємо наших захисників Вітчизни – України – учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) і підтримуємо будь-які ініціативи, спрямовані на їх соціальний захист, підтримку і розвиток. Але такий підхід, що містить даний проект рішення обласної ради, до території, частина якої належить до природно-заповідного фонду, де очікується збільшення площі та підвищення природоохоронного статусу, що обмежує будь-які операції з такою категорією територій (об’єктів), є неприйнятним.

За ландшафтними характеристиками дана територія належить до сухого відкритого степу, який є надзвичайно вразливим, у тому числі для господарського використання. Сама територія розташована достатньо далеко від основних трас та населених пунктів і не може бути широко доступною для пільгових категорій населення.

Звертаємо Вашу увагу, що українські степи належать до цивілізаційної колиски Української нації, а сам Тарутинський степ за міжнародним обліком належить до Європейської Смарагдової мережі і є останньою нерозораною ділянкою цілинного степу, що значно підвищує статус і значення території в очах світової громадськості.

Ми вважаємо, що це рішення профанація соціального захисту захисників нашої Вітчизни і знущання над ними! Це спроба зіштовхнути державні інтереси у вигляді зобов’язань держави зі збереження та охорони територій та об’єктів ПЗФ, інтереси місцевих громад, екологічної громадськості, науковців та інтереси визначених учасників бойових дій, а з іншої це спроба знищення цінного ландшафту та об’єкту ПЗФ і приховане лобіювання інтересів великих агрохолдингів. Внаслідок такого рішення учасники антитерористичної операції (операції об’єднаних сил) можуть бути обнадієними щодо перспективи отримання земельних ділянок у непридатному для цього місці, а також зіштовхнутися з можливими проблемами з втратою часу, наприклад, судовими позовами.

Ще раз підкреслюємо, ми всіляко шануємо наших захисників Вітчизни і підтримуємо ініціативи щодо посилення їх соціального захисту і які спрямовані на їх розвиток, але не таким чином – оскільки захист Вітчизни поширюється і на такі унікальні території!

Таке рішення ганьбить і дискредитує Одеську обласну раду, депутатський корпус, який представляє спільні інтереси територіальних громад, Одеську область і в цілому Україну як цивілізовану державу, що забезпечує і дотримується відповідних норм права, у тому числі міжнародних, а також виконує свої міжнародні зобов’язання.

Вимагаємо зняти з порядку денного чергової сесії обласної ради, і не допускати внесення на майбутні сесії і у будь-якій редакції (на майбутнє) рішень, що стосуються розчленування та необґрунтованого використання у господарських та інших цілях територій природно-заповідного фонду Одещини, у тому числі Тарутинського степу.

З повагою,

Голова ГО «Зелений лист»                                                                    В.М.Балінський

та інші                                                                                                          20.12.2018

Об авторе

"Зеленый лист" administrator

Вы должны быть авторизованы, чтобы оставить комментарий.