Зелений лист

Перша відкрита: в Одесі бюджетна комісія розглянула питання паркування

Вперше з початку війни з росією в Одеській міській раді відбулося відкрите засідання депутатської комісії, яке було анонсоване. Щоправда не на офіційному сайті міста, а самими депутатами.
«Зелений лист» вже писав про закритість міської влади від виборців навіть у контактних телефонах управлінь та зразках документів.

Більш за те виборців залишили без можливості контактувати та скаржитися до депутатів через спеціальний депутатський портал, який закрили з початку бойових дій.
Також одеська влада виявилась однією з небагатьох серед тих, хто навіть не проводить сесії, про що йдеться у звіті громадських організацій.

Ми вважаємо, що після критики ми маємо прогрес, хоч ще поки що незначний та чекаємо на відповідні дії влади.
Тим не менш, 9 червня відбулося перше відкрите засідання бюджетної комісії, де розглянули проєкт регуляторного акту Про встановлення збору за місця для паркування транспортних засобів.

Згідно документу, планується з 1 січня 2023 року встановити ставки збору за місця для паркування транспортних засобів за кожен день діяльності встановити на:
• Земельні ділянки, відведені під автостоянки – 0, 0025% від мінімальної зарплатні чи 16,3 копійки (зараз 0,015 чи 90 копійок, 0,006 чи 36 копійок та 0,0015 чи 9 копійок);
• Земельні ділянки, відведені у зоні узбережжя – 0,075% чи 4,88 грн (зараз 0,035 чи 2,1 грн 0,075 чи 4,6 грн);
• Земельні ділянки, відведені під майданчики для платного паркування – 0,03 чи 1,95 грн (зараз 0,015 чи 90 копійок).
Поки що це лише плани, адже встановлення паркувального збору – регуляторний акт. Це рішення ще має розглянути виконком, а потім він пройде всю необхідну процедуру узгодження. Цей тариф стосується операторів, яким для паркувальних майданчиків планують визначити тільки КП «Одестранспарсервіс», а з приватними компаніями не планують укладати договори.
Також на комісії зазначили, що з 1 січня 2023 року можуть змінити і тариф не тільки для операторів, а і для одеситів – до 20 грн за годину.
За словами голови департаменту транспорту Артема Сидоренка, після нового розміру збору надходження до бюджету від платних майданчиків надходження до бюджету зростуть з 41 до 107 мільйонів гривень.

Прямуємо разом

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49