Попри плану благоустрою, в Літньому театрі, як гриби, ростуть капітальні будови

На території Літнього театру в Одеському міському саду повним ходом йде будівництво – зводиться якась капітальна споруда. Це встановив голова ГО «Зелений лист» Владислав Балинський. Відео він виклав на своїй сторінці в фейсбуці.

Ця новина дуже стривожила одеситів, і ось чому. Як відомо, восени 2017 р., дізнавшись про плани орендаря території – СП “Солінг” – звести на території Літнього театру багатоповерховий торгово-розважальний центр, кілька сотень мешканців Одеси вийшли на захист пам’ятки архітектури.

Одеська міська рада за своїм звичаєм встала не на сторону городян, а на бік забудовника. Довге протистояння перейшло в зали судових засідань, а тим часом місцева влада вирішила перехитрити громадських активістів, запропонувавши їм «План благоустрою території Літнього театру», який був прийнятий на засіданні виконкому Одеської міськради 28.03.2019. Як повідомляється на офіційному сайті Одеської міської ради, «згідно з проектом, в Літньому театрі планують відремонтувати сцену, відновити штучна водойма, над яким з’явиться місток. Площа зелених насаджень складе майже 600 кв. м, і, крім збереження вже наявних дерев, тут висадять нові. Крім того, частину Літнього театру вимостять плиткою, а в інший облаштують клумби і газон. На час проведення концертів на майданчику планують встановлювати глядацькі місця, які по завершенні заходів можна буде легко прибирати. Таким чином, територія Літнього театру буде відкрита для прогулянок і відпочинку».

Щоб заспокоїти громадську думку, одеситам показали гарні картинки і відео.

“План благоустрою Літнього театру”, як повідомляє сайт міськради, підготовлений “представниками творчої громадськості на чолі з Дмитром Шпинарьовим”. При цьому якось сором’язливо замовчується, що Шпинарьов – директор ТОВ “Міський літній театр” з єдиним декларованим видом діяльності – надання в оренду й експлуатація власного чи орендованого нерухомого майна. В даний час Дмитро Шпинарьов є депутатом Одеської районної ради від правлячої партії “Слуга народу”.

Рік тому засновник Асоціації архітекторів Одеси Микола Чепелев повідомив, що замість обіцяного проектом благоустрою дитячого майданчика з’явилися МАФи. А тепер капітальне будівництво почалося і в іншому куточку.

За два роки після прийняття «Плану благоустрою Літнього театру» нічого з обіцяного – ні штучні водойми, ні дерева – на його території не з’явились. Зате, як гриби ростуть капітальні споруди. Це той же запланований СП “Солінг” ТРЦ, тільки розтягнутий у часі й в просторі… Діяльність з надання в оренду нерухомого майна відбувається з яскравим творчим ентузіазмом.

Нагадаємо, що 02.11.2020 року Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив рішення відмовити у відкритті касаційного провадження за скаргою СП «Солінг» про визнання протиправними дій Департаменту культури, національностей, релігії та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації по включенню Літнього театру в межі пам’ятки архітектури та містобудування місцевого значення — Міський сад. Таким чином, остаточно визнано законність включення Літнього театру до території Міського саду. Літній театр наразі є пам’яткою архітектури, який перебуває під захистом закону.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49