Представник Міндовкілля приїхав до Нацпарку «Тузлівські лимани» обговорити проєкт створення реабілітаційного центру для дельфінів

Начальник Департаменту природно-заповідного фонду та земельних відносин Міндовкілля України Едуард Арустамян приїхав до Національного природного парку «Тузлівсьскі лимани» для обговорення ідеї створення центру реабілітації для дельфінів.

В цьому центрі, на думку авторів ідеї, керівників Нацпарку «Тузлівські лимани» Ірини Вихристюк та Івана Русєва,  можна проводити реадаптацію до морського середовища дельфінів, які  протизаконно утримуються зараз у дельфінаріях і яких потрібно повертати до моря.

Концепцію створення центру Ірина Вихристюк та Едуард Арустамян обговорили прямо на березі моря, на заповідній ділянці нацпарку. Про це розповів на своїй сторінці в фейсбуці Іван Русєв.

«Окрім цього надважливого питання реадаптації дельфінів, вилучених через суди з в’язниць-дельфінаріїв, є підтримка Департаменту ідеї нацпарку по створенню великого по площі морського резервату у Чорному морі для відтворення популяцій  трьох видів дельфінів та їх збереження, що особливо необхідно через їх масову загибель від війни, а також – від рук браконьєрів. Ось, нарешті, зараз є реальна підтримка Міндовкілля, і ми починаємо працювати над проєктом і шукати по світу небюджетні гроші на його створення».

“Поспілкувався про проблеми парку і про його можливе розширення за рахунок вже існуючих, але не охоронюваних належним чином, морського ботанічного заказника «Філофорне поле Зернова» і загальнозоологічного заказника «Острів Зміїний», та про створення Центру реабілітації та реадаптації морських ссавців”_ своєю чергою написав у фейсбуці Едуард Арустамян.

Також представник Міндовкілля передав Почесну грамоту Кабінету Міністрів України Івану Русєву. Відмітив, що начальник науково-дослідного відділу НПП «Тузлівські лимани», доктор біологічних наук, професор, Іван Русєв брав активну участь у створенні понад 15 об’єктів природно-заповідного фонду України, у т.ч. парків «Нижньодністровський» та «Тузлівські лимани», регіонального ландшафтного парку «Ізмаїльські острови», заповідного урочища «Дністровські плавні».

Нагадаємо, що колектив Нацпарку пропонує створити реабілітаційний центр для чорноморських дельфінів на острові Зміїний.

__________________________________________________________________________________________________

Новину підготовлено в рамках проєкту «Удосконалення практики інституційного забезпечення та правового захисту об’єктів природно-заповідного фонду України на прикладі Національного природного парку «Тузловські лимани» за підтримкою фонду MATRA Посольства Королівства Нідерландів в Україні.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49