Зелений лист

Профанація роботи Іваницького: чому в Одесі знищуються зелені зони?

ГО “Зелений лист” постійно фіксує знищення в нашому місті зелених насаджень. Кожне будівництво чергового житлового комплексу завжди супроводжує вирубка дерев і кущів.

Поступово забудовники захопили не тільки рекреаційні зони, узбережжя, а ще й парки, зокрема Ботанічний сад, у планах — будівництво в парку Шевченка й Дюковському парку, на Трасі здоров’я тощо.

Щорічно в нашому місті зникають тисячі дерев. Зокрема, контроль за цими процесами має здійснювати міська депутатська комісія з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій. На ці цілі депутати виділили чималі бюджетні кошти. Комісію очолює багаторазовий одеський депутат, який наразі представляє партію мера міста Геннадія Труханова “Довіряй ділам” Олександр Іваницький.

В його роботі розбирався ГО “Зелений лист”.

Сотні мільйонів на зелені насадження

У 2017 році депутати одеської міської ради підтримали рішення про затвердження цільової програми розвитку та збереження зелених насаджень. Термін дії програми чотири роки.

Як зазначено в паспорті документу, головною метою є охорона, розвиток, збереження та відтворення зелених насаджень. Це є запорукою підвищення екологічного та санітарно-епідеміологічного рівня життя громадян.

Депутати виділили на програму 210 мільйонів бюджетних гривень. А на грудневій сесії у 2019 році фінансування програми було збільшено до 260 мільйонів гривень. Це чималі кошти з кишені одеських платників податків.

Олександр Іваницький

Контроль за виконанням програми розвитку та збереження зелених насаджень депутати поклали на профільну комісію, яка зокрема опікуються питаннями екології. Очолює цю комісію депутат одеської міської ради Олександр Іваницький, який має чималий чиновнічий досвід.

Наприклад, він був головою Біляївської районної державної адміністрації, заступником голови Ренійської районної державної адміністрації, радником незмінного мера міста Чорноморськ Валерія Хмельнюка. До речі, Іваницький працював у рядах виконавчої влади ще за часів президентства Віктора Януковича, а в одеській міській раді представляв саме Партію регіонів, перебуваючи на посаді секретаря фракції. Вже після Революції Гідності на місцевих виборах 2015 року Іваницький “перефарбувався” – наразі в одеській міській раді він член фракції партії “Довіряй ділам”.

Олександр Іваницький
Олександр Іваницький
Олександр Іваницький
Міжрейсова база моряків. Знищена паркова зона
Олександр Іваницький
Колишній пляж колишнього санаторія “Росія”
Олександр Іваницький
Знищена зелена зона перед Аркадією
Олександр Іваницький
Олександр Іваницький
Колись парк Юність…
Олександр Іваницький
Забудоване Гагарінське плато
Олександр Іваницький
Олександр Іваницький
Вирублені дерева на спуску до Траси здоров’я

Як бачимо, Олександр Іваницький повністю провалив роботу зі збереження в Одесі зелених насаджень. Адже в нашому місті постійно знищуються зелені зони. Часто без дозвільних документів і відсутності реакції збоку контролюючих органів і представників влади.

Крім того, ще однією важливою метою міської цільової програми, на яку виділено сотні мільйонів бюджетних гривень, є інвентаризація зелених насаджень. Але, очевидно, що ця задача міською владою також провалена.

До того ж досі не визначені межі парка Ювілейний і прибережні схили – найцінніша земля міста, де недоброчесні забудовники, які нерідко мають тісні зв’язки з одеськими чиновниками і депутатами, потроху забудовують.    

При цьому жодної відповідальності депутат Іваницький, який має контролювати ці питання, не несе. Можливо, через те, що він має тісні зв’язки із керівництвом міста?

Спільний бізнес із Трухановим

Як виявилось, для одеського міського голови Геннадія Труханова Олександр Іваницький є зовсім не чужою людиною, адже, окрім політичних вподобань, їх об’єднує ще й бізнес-інтереси.

Так, дружина Олександра Іваницького Юлія Іваницька разом із дружиною ще одного депутата одеської міської ради Юрія Шумахера Наталією Шумахер і якимось Андрієм Сухоруковим є засновниками двох підприємств “Форвард-авто” і “Віннер-Одеса”.

Обидві компанії займаються торгівлею автомобілями.

Примітно, що, за інформацією ЗМІ, Андрій Сухоруков є родичем Геннадія Труханова — він одружений на його доньці Катерині Трухановій.

Слід також зазначити, що з моменту заснування цих двох фірм, за документами, власником значився безпосередньо Олександр Іваницький. У 2015 році депутат переписав бізнес на свою дружину Юлію Іваницьку, а у 2017-му — до складу засновників ТОВ “Форвард-авто” і ТОВ “Віннер-Одеса” доєднались Шумахер і зять Труханова.

Олександр Іваницький
Олександр Іваницький
Зміна власників ТОВ “Форвард-авто”. Скрін YouControl

Саме з того часу ці дві фірми почали підписувати договори на товари та послуги за бюджетний кошт.

Наразі компанія “Віннер-Одеса” підписала дев’ять договорів на загальну суму майже 300 тисяч гривень з бюджету. ТОВ “Форвард-авто” заробило на бюджеті набагато більше — станом на зараз ця компанія є переможцем десяти закупівель на суму 6,6 мільйонів бюджетних гривень.

Вочевидь, зв’язки з мером міста непогано допомагають. І це при проваленій депутатській роботі.

Піар на деревах

Олександр Іваницький любить піаритися на темі екології. Зокрема, нерідко він потрапляє в новинні сюжети різних ЗМІ, висаджуючи в місті декілька дерев.

Така стратегія діяла і коли Іваницький був у лаві Партії регіонів, і коли став представляти “Довіряй ділам”.

Іваницький у сюжетах наголошує, що озеленення міста є дуже важливим.

Олександр Іваницький
Іваницький разом з іншими депутатами саджає дерево. Фото видання “Таймер”

Нерідко він разом із іншими політиками на камеру садить одне-два дерева в якійсь парковій зоні Одеси. Скоріш за все, подібних сюжетів побільшає найближчим часом – в передвиборчій період, адже восени на Україну очікують місцеві вибори.

Водночас, наприклад, сотні дорогих сосен, які висаджують на Трасі здоров’я з року в рік, кожний сезон пересихають. А потім дерева саджають знов.  

При цьому чомусь Іваницький закриває очі на системне знищення вже існуючих зелених насаджень у місті. І це при умові, що він має в руках реальний інструмент впливу, бюджетне фінансування, і більшість колег-депутатів в одеській міській раді. Вочевидь, реальні цілі депутата Іваницького відрізняються від того, що він декларує на камеру.   

Варто також згадати, що він неодноразово нападав на активіста ГО «Зелений лист» Юрія Дьяченка, коли той приходив на засідання комісії з питань житлово-комунального господарства, екології та надзвичайних ситуацій. Імовірно, подібна публічність і відкритість для Іваницького не дуже приємна.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49