Зелений лист

Розслідування ГО «Зелений лист», проведене спільно з молдавськими журналістами TV8, посіло перше місце в конкурсі

Асоціація журналістів у сфері навколишнього середовища та екологічного туризму Молдови (AJMTEM) присудило перше місце за транскордонне розслідування впливу придністровської теплової електростанції на довкілля України «Заручники МДРЕС». Розслідування провели журналісти ГО «Зелений лист» спільно із молдавськими колегами з TV8 за підтримки Journalismfund Europe.

На церемонії нагородження була зокрема присутня президентка Республіки Молдова Майя Санду.

З церемонії нагородження. Фото з мережі

Розслідування присвячене впливу Молдавської ДРЕС, яка працює на території невизнаного Придністров’я. Станція є найбільшою в Європі.

При цьому від роботи електростанції у так званій ПМР шкоди зазнають українські села: Лиманське й Кучурган – під загрозою підтоплення, а Градениці потерпають від неутилізованих токсичних відходів. Площа засміченої землі на українській території складає близько 130 гектар.

Окрім цього українські громади змушені постійно витрачати бюджетні кошти, по суті, на підтримку технічного циклу діяльності МДРЕС.

Водночас Молдова перебуває в енергетичній залежності від роботи теплової електростанції у придністров’ї. Де-факто – від сепаратистського режиму в т.з. ПМР, за яким стоять кремлівські керівники. Власником МДРЕС є російська компанія, якою керує близький соратник президента рф володимира путіна підсанкційний Борис Ковальчук.

Певний час МДРЕС навіть експортувала електроенергію в ЄС, обійшовши санкції через реєстрацію компанії в Кишиневі.

Виходить, у той час як МДРЕС заробляє гроші, поповнює бюджет невизнаному Придністров’ю, в Україні екологічні проблеми, а Молдова критично залежить сепаратистів і їхніх кремлівських посіпак.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49