Захистимо керівницю Нацпарку “Тузловські лимани” Ірину Вихристюк!

Захистимо керівницю Нацпарку “Тузловські лимани” Ірину Вихристюк!

7 років в.о директорки Національного природного парку “Тузловські лимани”, еколог Ірина Вихристюк веде справжню війну за збереження однієї з перлин Південно-Західного Причорноморья – Тузловських лиманів, які знаходяться у Білгород-Дністровському районі Одеської області. Всі ці сім років Вихристюк хочут усунути з посади, тому що вона заважає красти цінні державні ресурси, які належать всьому народові України.

Зараз відбувається чергова проба “розібратись” з Вихристюк: заступник голови Одеської обласної державної адміністрації Андрій Фігель, а потім і сам голова Олег Кіпер направили Міністру захисту довкілля та природних ресурсів України Руслану Стрільцю листи з вимогою “прийняття відповідних управлінських рішень” стосовно керівництва Нацпарку. Лист містить низку звинувачень щодо керівника установи. Вихристюк звинувачують в бездіяльності, умисних протиправних діях, свідомому порушенні законодавства, ігноруванні ініціатив Одеської ОДА, направлених на збереження та розвиток природоохоронних територій.

Ми не будемо розбирати всі аргументи керівництва області, це зроблять юристи адміністрації Нацпарку. Як журналісти екологічного видання, мі всі 7 років ретельно спостерігали за діяльністю Вихристюк та співробітників адіміністрації, допомагали їм висвітлювати всі найбільш значні події на території Нацпарку. Тому вважаємо нашу думку в цьому протистоянні важливою.

Тож ми також вирішили звернутись до Міністра з проханням захистити Ірину Вихристюк та просимо підписати наше звернення громадян України, в першу чергу – науковців, екозахисників, волонтерів, журналістів – всіх, для кого важливо збереження Тузловських лиманів та однойменного Національного природного парку.

Відкрите звернення екологічної спільноти України до Міністра захисту довкілля та  природних ресурсів України Руслана Стрільця

Шановний Руслане Олександровичу!

Екологічна спільнота України звертається до Вас із закликом зберегти на посаді тимчасово виконуючої обов’язки директорки Національного природного парку «Тузловські лимани» Ірини Вихристюк.

Керівниця Національного природного парку «Тузловські лимани» Ірина Вихристюк має бездоганну репутацію серед природозахисної спільноти не тільки в Україні, але у всьому світі. Її щиро підтримують військові та волонтери, які в мирний час були залучені в антибраконьєрські рейди та природоохоронні заходи в Нацпарку «Тузловські лимани». Адміністрація парку відома серед 55 національних природних парків України своєю принциповою позицією та безкомпромісністю щодо боротьби з браконьєрами й тими особами, які намагаються зруйнувати паростки верховенства права в нашій країні.

Саме під керівництвом Вихристюк територію Нацпарку було захищено від свавілля несумлінних бізнесменів, які довгі роки під наглядом місцевої поліції та прокуратури безмежно грабували природні ресурси для власного збагачення. Завдяки принциповій правовій позиції в судах Одеської області та плідної співпраці з Одеською обласною прокуратурою вдалося звільнити лісове урочище «Лебедівка» від протиправної господарської діяльності ФОП Саченко. Лебедівське лісове урочище було очищено від захаращення.

Лебедівський ліс до та після звільнення від незаконного бізнесу ФОП Саченко. Фото В. Балінського

Як Вам відомо, природні комплекси причорноморських лиманів, що знаходяться в Нацпарку “Тузловські лимани”, належать до водно-болотних угідь міжнародного значення та захищені Рамсарською конвенцією. Територія Парку також входить в Смарагдову мережу Європи, захищену Бернською конвенцією, і має міжнародний природоохоронний статус.

Але прогалини в законодавстві дозволяють місцевим громадам включати до складу своїх населених пунктів ці особливо цінні землі без погодження з боку Міндовкілля, без врахування охоронного статусу цих земель та особливостей їх захисту і використання. Держава захищає в судах територію Національного природного парку «Тузловські лимани» від «дерибану землі» з боку місцевої влади. Саме завдяки адміністрації НПП на чолі з Вихристюк в вересні 2023 р. Нацпарку виграв суд стосовно розширення меж села Приморське, зупинив “дерибан” особливо цінних земель Нацпарку «Тузловські лимани».

Майже одночасно завдяки спільної роботі Нацпарку, Одеської обласної прокуратури в українських судах вдалось повернути державі земельну ділянку загальною площею 1,3 га, яка знаходиться на території 1 км Піщаної коси Чорного моря, на території Нацпарку «Тузлівські лимани», та зруйнувати цілу схему із незаконного захоплення найціннішої території на чорноморському узбережжі, яку роками вибудовував відомий одеський бізнесмен Валентин Могильніков.

Наразі ПрАТ СП “Чорноморська перлина” має повернути «золоту ділянку» державі, тобто Нацпарку.

Також Ірина Вихристюк не дає можливості налагодити  браконьєрську схему з промислового вилову кефалі через так званий обловно-пропускний канал, незаконно збудований ОК “Граніт-2”, на 2 км піщаного пересипу у НПП «Тузловські лимани». Ця незаконна будова також є частиною багаторічного браконьєрського бізнесу пана Могильникова.

Саме завдяки ретельній юридичній роботі Вихристюк та ії команди в 2021 році Нацпарк виграв справу стосовно цього каналу та права на вилов риби в ньому.

Але навіть після ухвалення справедливого судового рішення боротьба за те, щоб закон переміг, не закінчилась. “Рибна мафія” ніяк не могла змиритися з тим, що керівництво Нацпарку не дозволяє їй неконтрольовано виловлювати найціннішу рибу – кефаль.

Попри рішення суду про скасування дозволу варварський, незаконний вилов риби продовжувався правонаступником «Граніту-2» – ТОВ “Інститут морської аквакультури”. Незаконну гідротехнічну споруду – гарди, що були встановлені впоперек штучного обловно-пропускного каналу між Чорним морем та лиманом – не було демонтовано. Тому, виконуючи рішення суду, у жовтні 2021 р. Служба охорони Парку за допомогою екологічних активістів з Одеси демонтувала цю незаконну споруду. Порядок на місці подій забезпечували 80 патрульних поліцейських.

Це далеко не повний перелік перемог адміністрації Національного природного парку “Тузловські лимани” під керівництвом Ірини Вихристюк в нерівноїборотьбі за захист найбагатших ресурсів “Тузловської Амазонії”.

На сьогодні в Одеській області в екологічної галузі склалася вкрай загрозлива ситуація. Місцеві «клани», які складаються у тому числі з державних службовців та представників місцевого самоврядування, бачать у природоохоронній діяльності виключно ресурс для власного збагачення. І лише одиниці посадових осіб за підтримки громадських активістів  намагаються протистояти такому свавіллю чиновників на місцях. І серед них Ірина Вихристюк, яка є символом незламності.  Саме цьому представники цих “кланів” вважають ії своїм ворогом та бажають усунути від посади очильниці адміністрації Нацпарку “Тузловськи лимани”. Нагадаємо цих людей поїменно.

Олег Муратов, колишній заступник голови Одеської обласної державної адміністрації

У 2016-2020 очолював Південний офіс Держаудитслужби. Наприкінці 2020 року став заступником тодішнього голови ООДА Сергія Гриневецького. Після того, як військову адміністрацію очолив Максим Марченко, Муратов залишився на посаді заступника. Весь час лобіював звільнення Ірини Вихристюк, тому що контролював браконьєрство та виснаження природних ресурсів в об’єктах ПЗФ Миколаївської та Одеської областей. Мав «своїх людей» в керівництві НПП «Белобережье Святослава», «Нижньодністровський» та інших. Намагався призначити “Фунта”свою людину” в НПП «Куяльницкий». Зараз відсторонений від виконання обов’язків та знаходиться під слідством за звинуваченням у шахрайстві в особливо великих розмірах. 

Заступник голови Одеської ОВА Олег Муратов у суді, Одеса, 5 січня 2023 року. Фото: Суспільне Одеса

Григорий Мельниченко, екс-голова Білгород-Дністровської районної ради Одеської області

Зять екс голови ООДА Сергія Гриневецького. Є головою ГО «Товариство мисливців і рибалок ХХI століття», якому Гриневецкий, будучи головою Одеської облради в 2001 році, розчерком пера віддав в оренду на 49 років 3 тисячі гектарів водно-болотних угідь, розташованих у дельті річки Дністер на території НПП “Нижньодністровський”. Також Мельниченко володіє багатьма мисливськими угіддями в Одеській області. У порушення Водного кодексу забудовав узбережжя Дністра в районі села Маяки.

Перебуваючи на посаді голови Білгород-Дністровської районної ради, лобіював звільнення Ірини Вихристюк, тому що вона заважала йому контролювати все промислове браконьєрство та мисливські господарства Одеської області, в тому числі на території об’єктів ПЗФ. Демонструючи свою позицію, прямо висловлювався, що Нижньодністровський та Тузлівський національні парки вважає незаконно утвореними, називаючи керівництво зазначених Національних природних парків «напівкримінальними структурами». Звільнений з посади та потрапив під слідство за звинуваченням у крадіжці швидкісного катера вартістю понад 2,5 млн гривень, який належить Державній екологічній інспекції Південно-Західного регіону. 

Павло Буланович, екс-директор Департаменту екології та природних ресурсів ООДА

За пошуковим тегом “Паша 500” можна ознайомитися з діяльністю цього люстрованого чиновника ще до того, як він став головою Державної екологічної інспекції Одеської області, а пізніше, за Гриневецького, очолив департамент екології ООДА.

Щодо екології, запам’ятався як безпринципний «схемник» і ненависник усього живого. У 2021 році намагався спиляти всі п’ятдесятирічні блакитні ялинки-красуні під будівлею ООДА. Екоцид було зупинено еко активістами після знищення п’яти дерев. Лобіював будівництво об’їзної дороги заплавою Куяльницького лиману. Весь час своєї роботи в ООДА перешкоджав роботі НПП «Тузлівські лимани» і намагався звільнити Ірину Вихристюк.  У 2023 році «погорів» на схемі з незаконного вирубування понад 1200 дерев у новоствореному НПП “Куяльницький” (збиток понад 100 мільйонів гривень) і був звільнений із займаної посади.

Ірина Вихристюк заважає розкрадати природне надбання не лише колишнім, а й працюючим чиновникам. Так, протягом 2023-2024 року посадові особи Південного офісу Держаудитслужби за підтримки народних депутатів Олександра Ткаченка та Антоніни Славицької під виглядом перевірки намагалися у будь-якій спосіб ускладнити роботу НПП «Тузлівські лимани», але продемонстрували лише власну некомпетентність та відверте незнання чинного законодавства. Для дискредитації Вихристюк на офіційному сайті Держаудитслужби була розміщена викривлена інформація. Особиста зацікавленість керівника Південного офісу Олександра Ставнійчука пояснюється дуже просто – в корупційних екологічних схемах в Одеській області він не остання людина. З 2014 року Ставнійчук очолював Держекоінспекцію, а пізніше – Держекоінспекцію Північно-західного регіону Чорного моря. Прийшов у 2014 році в екологію за «корупційною квотою» Миколи Злочевського. До речі, НПП «Тузловські лимани» подав судовий позов через численні порушення працівниками Південного офісу Держаудитслужби чинного законодавства у відношеннях з Нацпарком. 

Після того, як дій посадовців Держаудитслужби не спрацювали, естафета щодо дискредитації Ірини Вихристюк перейшла до вищих посадових осіб Одеської обласної військової адміністрації.

Однією з причин появи листі Андрія Фігеля та Олега Кіпера на Ваше ім’я може бути жорстка критика Регіональної комплексної програми з охорони навколишнього середовища Одеської області на 2024-2028 роки з боку співробітників Нацпарку “Тузловські лимани”, зокрема, Ірини Вихристюк. На думку екологів, програма є суто лобістським документом, не враховує сучасний стан довкілля Одещини та воєнний стан в Україні, фінансово не збалансований, має велику кількість помилок. Фахівці в сфері екології сходяться на думці, що реалізація програми вартістю 4 мільярди гривень призведе тільки до погіршення екологічної ситуації в області. У такому вигляді програму треба відізвати, ії треба кардинально переробляти.

Шановний Руслане Олександровичу. На Вас, як на керівника Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України, покладене формування та реалізація державної політики, зокрема у таких сферах, як охорона навколишнього природного середовища, екологічна безпекиа, у сфері лісового та мисливського господарства; раціонального використання, відтворення і охорони природних ресурсів тощо. Тому просимо Вас стати на захист в.о. директорки Національного природного парку «Тузловські лимани» Ірини Вихристюк та адміністрації державної установи.

Просимо підписати всіх, хто погоджується зі змістом звернення і підтримує принципову і послідовну роботу із захисту Нацпарком “Тузловські лимани” нашого спільного природного надбання.  В якості підпису просимо зазначити ПІБ, контактні дані та назву ГО як відгук на сайті, або як коментар під постом у фейсбуці.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

106 коментарів

ЛАРИСАОпубліковано6:01 pm - Чер 25, 2024

Дякую вам за вашу громадянську позицію з охорони довкілля!

Іван Русев, Голова ГО “Відродження природної спадщини”Опубліковано6:30 pm - Чер 25, 2024

Дякую за викладені факти і громадянську позицію. Підтримую звернення до Міністра на захист НПП”Тузлівські лимани” та його керівника Ірину Вихристюк

Олена Кудряшова, «Третій цифровий»Опубліковано6:36 pm - Чер 25, 2024

Пані Вихристюк багато років стоїть на захисті Нац парку: від браконьєрів, від дерибану землі! Необхідно обʼєднатися максимальній кількості ГО та ЗМІ за для підтримки її на цій посаді!

ПідтримкаОпубліковано7:33 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівництво Нацпарку!
Особисто як Олександр Прохоров, і від ГО “ВелоВектор”

Величко Семен ОлександровичОпубліковано7:37 pm - Чер 25, 2024

Ірина Михайлівна справжній борець за захист природи і тих її мешканців яки не мають людських голосів.
Величко Семен Олександрович, semyon@velichko.net

Осадчук Сергій Степанович, спеціальний кореспондент телеканалу 1+1Опубліковано7:58 pm - Чер 25, 2024

Ірина Михайлівна професійний керівник і справжній борець за права екології. Велику кількість сюжетів зняв з нинішнім керівництвом про захист природи в Нацбпанку і не лише там.

Приватна особаОпубліковано8:01 pm - Чер 25, 2024

Половенко Павло Васильович .

Парк Тузловськи лимани потрібно зберегти і розширити . Ми повинні щось передавати нашим дітятям окрім згвалтовоної землі. Вважаю що зараз зміна керівницьтва парку недоречне і шкідливе .
Хоча й не з усім , що до розумного природокористування , погоджуюсь з пані Іриною .

Олейник Ольга АнатоліївнаОпубліковано8:08 pm - Чер 25, 2024

Підтримую Вихристюк Ірину Михайлівну,як керівника НПП. ,Тузлівські лимани,,Я є місцевим жителем населеного пункту Тузли і маю нагоду спостерігати за діяльністю команди НП.Дуже вдячна їм за справедливу принципову позицію в охороні навколишнього середовища,за збереження екосистем,за майбутнє для моїх дітей.

Глоговська ТетянаОпубліковано8:10 pm - Чер 25, 2024

Вважаю намір звільнення Ірини Михайлівна Вихристюк від обов’язків директора Національного Парку” Тузлівські Лимани”-Злочином проти Держави України,і має ознаки зради державних інтересів захисту Держави,її Довкілля ,це пряма праця на Ворога,і має бути предметом детального розслідування ДБР і СБУ!!! Категорично протестую проти таких намірів!!!!

Тураґенція Екскурсії по ОдесіОпубліковано8:20 pm - Чер 25, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк.
Її звільнення робота на користь ворогів: Природи, птахів, тварин Національного парку. Браконьєри наробили не менше зла, ніж війна. Ірина завжди захищала Парк, часто з ризиком для життя.

Вілена Касьянова, приватна особаОпубліковано8:40 pm - Чер 25, 2024

Дякую за наполегливість і громадянську позицію з охорони НПП ”Тузлівські лимани”! Підтримую Вихристюк Ірину Михайлівну,як керівника НПП.

Підтримую Ірину ВихристюкОпубліковано8:52 pm - Чер 25, 2024

Керівництво області намагається використовувати ресурси народу України для власного збагачення. Пропоную журналістам повивчати сучасну протиправну діяльність з намагання перекрити нову природну протоку у лиманах – хто намагається її закрити і для чого. Своє свавілля вони прикривають “правильними” словами, насправді все перекручуючи. Нацпарк “Тузлівські лимани” – це власність народу України, а не Одеської ОДА, якій доручено розпоряжатися землями. От вона і “розпоряджається” протизаконно і протиекологічно, створюючи липовіобгрунтування. Я думаю, що пора йти на пікети перед ОДА, незважаючи на воєнний час, тому що вони під шумок все і роблять – срівробітників парку на територію, їм доручену для охорони не пускають, а браконьєрів – будь ласка. Менеджера з охорони об’єкту ПЗФ, кращого за Вихристюк, мабуть, і немає. Якщо міністр звільнить Вихристюк – він має піти з посади, разом з Кіпером. Я особисто як громадянка України доручаю Ірині Вихристюк охорону цієї території національного рівня, тому що вона її дійсно захищає на відміну від ОДА, яка має охороніти ПЗФ за законом, але насправді робить протилежне. Долучіть мій підпис – доцент кафедри ботаніки, фізіології рослин та садово-парковго господарства Одеського національного університету імені Мечникова, член Українського ботанічного товариства, канд.біол.наук О.М.Попова

ГО Асоціація велосипедистів я ЮжноукраїнськаОпубліковано8:54 pm - Чер 25, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк.

Голова ГО “Народна філармонія”,Засл.арт. Укр. Р.ЛоцманОпубліковано8:56 pm - Чер 25, 2024

Підтримуємо Ірину Вихристюк, Україна переможе!

Петюк ДмитроОпубліковано9:03 pm - Чер 25, 2024

Підтримую

Аппельханс Олена ЛеонідівнаОпубліковано9:18 pm - Чер 25, 2024

Дякую вам, Іване Русєв, Ірино Вихрістюк та вашій команді й усім допомагаторам у збереженні природи Одещини! Разом переможемо всіх ворогів!

Абрамова ВікторіяОпубліковано9:25 pm - Чер 25, 2024

Підтримую!!!

ЖурналістОпубліковано9:25 pm - Чер 25, 2024

Конторських Ірина.
Підтримую Ірину Вихристюк за принципову позицію щодо охорони довкілля. Підтримую звернення до Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Руслана Стрільця на захист НПП”Тузлівські лимани” та директора Національного Парку.

ГО “Збережемо Одесу самі” Нікітін ЮрійОпубліковано9:30 pm - Чер 25, 2024

Не просто підтримую Ірину Вихрисюк, а буду за неї битися! Хай краще корупціонери приберуть руки, поки вони в них є.

Кашульська Тетяна ВасилівнаОпубліковано9:33 pm - Чер 25, 2024

Підтримую.

Відіщева Тетяна ВасилівнаОпубліковано9:47 pm - Чер 25, 2024

Підтримую! Пильно відслідковую професійну роботу і активну громадянську позицію пані Вихристюк.
Під час війни щури, які відгризали заповідну територію продовжили її відкусувати, не маючи ні гідності, ні патріотизму, ні порядності. “Війна все спише!..” Ні, так не буде! А буде боротьба за майбутнє!

Громадянин УкраїниОпубліковано9:49 pm - Чер 25, 2024

Підтримую в підписуюсь

Губарева Вікторія Романівна, екологічна журналісткаОпубліковано9:52 pm - Чер 25, 2024

Ми не можемо допустити звільнення Ірини Вихристюк. Звільнять її — не буде команди, а це означає повернення браконьєрів та знищення степу, за який так довго боровся парк. Не дайте корумпованим чиновникам розтягувати природні території.

Борис РайновОпубліковано10:17 pm - Чер 25, 2024

Абсолютно професійна людина та справжня патріотка України!

ГО «Громада Посулля» (Полтавська область)Опубліковано10:26 pm - Чер 25, 2024

Єлизавета Сачура, голова ГО «Громада Посулля».
Справи Ірини Вихристюк надихають. Саме Ірина Вихристюк дієво допомагала нашій громаді захистити р. Сула від спроб варварської так званої розчистки її русла. Компетентність і авторитет цієї людини мають визнання і високу оцінку екологічної спільноти України. Спроби її відсторонення від керівництва НПП «Тузлівські лимани» суперечать державницьким підходам в сфері захисту природи.

Приватна особа Камільчу С.ВОпубліковано10:29 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівницю Нацпарку “Тузлівські лимани” Ірину Вихристюк! Захистимо природу рідного краю!

Підтримка НЕЦУОпубліковано10:35 pm - Чер 25, 2024

Національний екологічний центр України,
Руслан Гаврилюк

Приватна особаОпубліковано10:38 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівницю Нацпарку «Тузлівські лимани» Вихристюк Іоигун

Приватна особаОпубліковано10:38 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівницю Нацпарку «Тузлівські лимани» Вихристюк Ірину

Чурсова ІринаОпубліковано10:45 pm - Чер 25, 2024

Підтримую
Ірина Вихристюк переможе тому що діє…

Приватна особа Лариса ВірнінаОпубліковано10:45 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівницю Нацпарку «Тузлівські лимани» Вихристюк Ірину

Катерина Кірку – жителька ОдещиниОпубліковано10:53 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівницю Нацпарку «Тузлівські лимани» Вихристюк Ірину.

Чому ми маємо боротися за збереження природного багатства країни, якщо це має бути за замовчуванням?

ТД ТОВ “Хлібозавод 10”Опубліковано10:55 pm - Чер 25, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк, підтримую наші зелені і неймовірні природні красоти, підтримую бажання захистити природну красу нашої неньки України…

«Бесарабски фронт»Опубліковано11:41 pm - Чер 25, 2024

Підтримую керівника та діючу команду нацпарку!

Олександр Барон,
Головний редактор медіа проєкту

Ірина Божко, журналісткаОпубліковано11:46 pm - Чер 25, 2024

Ірина Вихристюк – абсолютно фахова, послідовна і ефективна екологиня, яка має в Одеській області і в Україні чудову репутацію директорки заповідної зони, відома своєю послідовною позицією захисту довкілля, патріотка.
Підтримую кожний її висновок і бачення щодо розвитку Національного парку «Тузлівські лимани».
Скарги продажних чиновників безпідставні.

Марія МедведськаОпубліковано12:11 am - Чер 26, 2024

Чиновники, пов’язані з кримінальними кланами Одещини, намагаються усунути справжнього борця за навколишнє середовище нашого півдня, зокрема Тузлівськіх лиманів, Ірину Вихристюк, бо вона заважає їм “хазяювати”, тобто доїти ті землі, як їм забаглося. Ірина Михайлівна дуже професійна екологіня і дуже віддана своїй справі, як керівник природного національного парку Тузлівські Лимани вона покладає неймовірні зусилля на збереження парку від посягань тих “царьков” при владі. Їхні скарги безпідставні, Ірина Михайлівна має залишатися директоркою парку.

Самайчук Володимир, громадський діяч, журналістОпубліковано12:25 am - Чер 26, 2024

Підтримую керівництво та директорку нацпарку Тузлівські лимани Ірину Вихристюк. Команді під її керівництвом вдалося створити справжній оазис заповідної природи на українській землі.
Чого тільки варте унікальне явище гніздування рожевого фламінго в акваторії нацпарку.

Ченкова Олександра Пилипівна, журналістка, спеціальна кореспондентка ICTV/СТБОпубліковано12:47 am - Чер 26, 2024

Підтримую керівництво та директорку Нацпарку «Тузлівські лимани» Ірину Вихристюк!

Ізосімова Марина, волонтер, зав. літдрам частиною ООАДТОпубліковано12:57 am - Чер 26, 2024

Найдостойніша команда! Знаю їх особисто. Ні в якому разі не можна навіть думати про зняття пані Ірини. Підтримую всю команду!

ГО “Громадянська свідомість”Опубліковано12:59 am - Чер 26, 2024

Мінджорая Джина, громадська діячка, засновниця та в.о. голови ГО “Громадянська свідомість”
Підтримую керівницю Нацпарку «Тузлівські лимани» Ірину Вихристюк!

Керівник ГО “Еколого- культурний центр ім.В.М.Гонтаренка” Юлія ТерноваОпубліковано1:02 am - Чер 26, 2024

Підтримую команду “Тузлівських лиманів” та Ірину Вихристюк. Це люди справи і честі, які розуміють і знають, що треба природі.

Кічук Антоніна, еколог,науковець Ізмаїльського державного гуманітарного університетуОпубліковано1:52 am - Чер 26, 2024

Підтримую цілковито і повністю Вихристюк Ірину Михайліану і діючу команду Нацпарку “Тузлівськи лимани” доктор психологічних наук, доцент Кічук Антоніна, Ізмаїльський державний гуманітарний університет.

Небога Ольга Івнівна Голова ГО “Злагода”.Опубліковано2:27 am - Чер 26, 2024

Дякую працівникам Нацпарку та особисто Ірині Вихрістюк за надані професійні консультації з екологічних питань та підтримку

Станіслав ТібатінОпубліковано4:32 am - Чер 26, 2024

Підтримую Вихристюк Ірину Михайліану і команду Нацпарку “Тузлівськи лимани”. Станіслав Тібатін біолог.

Наталі Шестакова, журналисткаОпубліковано5:06 am - Чер 26, 2024

Якщо пані Ірину таки звільнять, то буде перемога зради та мерзотників-стервятників, що готовы знищити будь-що заради своїх кішень. Цього не можна допустити, якщо ми не хочемо скотитися до феодального устрою.

Руденко Лідія Василівна, ГО “Татарбунарське джерело. ПросвітаОпубліковано6:45 am - Чер 26, 2024

Відкритий лист підписуємо. Висловлюємо беззаперечну підтримку

Лисенко СергійОпубліковано7:29 am - Чер 26, 2024

Підтримую Вихристюк Ірину Михайліану і команду Нацпарку “Тузлівськи лимани”.

ГО ” Фронтова капеланія “Шлях єднання”Опубліковано7:33 am - Чер 26, 2024

Підтримуємо Національний парк “Тузлівські лимани”. Злочинці, що намагаються зняти Ірину Вихристюк мають бути притягнуті до відповідальності.

ГО “Зростаймо здорові”Опубліковано7:37 am - Чер 26, 2024

Підтримуємо Національний парк “Тузлівські лимани” та керівника Ірину Михайлівну Вихристюк.

Громадське об’єднання “КІ – спілка”Опубліковано7:42 am - Чер 26, 2024

Ініціатори подання проти І.М.Вихристюк самі мають бути притягнені до відповідальності. Повністю підтримуємо дійсне керівництво Національного парку ” Тузлівські лимани”

Скуратівська ОленаОпубліковано7:47 am - Чер 26, 2024

Підтримую пані Ірину в діяльність співробітників Національного парку. Держава має показати зуби, а не підмахувати місцевим дерибанщикам -браконьєрам

ПідтримуюОпубліковано8:28 am - Чер 26, 2024

Підтримую пані Ірину!!!! Це наша перлина і вона може право на недоторканість!!!!!

Єлькіна Наталія Анатоліївна, волонтерОпубліковано8:51 am - Чер 26, 2024

Підтримую Національний парк “Тузлівські лимани” та керівника Ірину Михайлівну Вихристюк!

Защита Ирины Ыихристюк.Опубліковано8:55 am - Чер 26, 2024

Лозицкая Елена Петровна, эколог.Поддерживаю Ирину Вихристюк! Руки прочь от настоящего защитника наших экосичтем!..

Вальтер Людмила ВалентинівнаОпубліковано10:17 am - Чер 26, 2024

Підтримую Вихристюк Ірину Михайлівну, як керівника НПП, та усю її команду!

Фурнік НаталяОпубліковано10:31 am - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк

Хімченко Олексій ОлександровичОпубліковано10:48 am - Чер 26, 2024

Повністю підтримую пані Ірину.

Анна КосмачоваОпубліковано10:51 am - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк

ГО “Ревайлдінг Україна”Опубліковано11:00 am - Чер 26, 2024

Нестеренко Михайло Олександрович
Підтримую Ірину Вихристюк

Панамарьова Діана ЄвгенівнаОпубліковано11:01 am - Чер 26, 2024

Залиште в покої Тузливські лимани , вже стільки рейдерських нападів там було . Наразі В.о. справляється зі своїми задачами !
Я в обидві руки підіймаю щоб її залишити на посаді !!!!

Галюткіна Тетяна ГО “Рівайлдінг Україна”Опубліковано11:16 am - Чер 26, 2024

Підтримую керівництво Нацпарку “Тузлівські лімани”.

Олександр Бронсков, НПП “Меотида”Опубліковано11:23 am - Чер 26, 2024

Наразі Ірина Вихристюк є найкращим керівником національного парку в Україні. І навіть трохи більше, тому що вона щиро допомагає іншим керівникам ПЗФ охороняти природу.

Загін “ЕКОС” Біляївського ліцею #1 Біляївської міської ради Одеського районуОпубліковано11:33 am - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк

Олена Бронскова, НПП “Меотида”Опубліковано11:39 am - Чер 26, 2024

Людина, яка сумлінно виконує свої службові обов’язки всупереч зовнішнім обставинам – велика рідкість. В час постійної нестачі кваліфікованих кадрів таких людей необхідно всіляко підтримувати і берегти. Підтримую листа.

Приватна особаОпубліковано11:49 am - Чер 26, 2024

Підтримую діюче керівництво національного парку “Тузлівські лимани” на чолі з Іриною Вихристюк. Професіоналізм, патриотизм робітників парку викликають велику повагу. За крітичних умов люди проводять заходи по збереженню довкілля і постійно ведуть освітню діяльність.

Євген Дворський, керівник ГО КультпросвітОпубліковано12:23 pm - Чер 26, 2024

Підтримуємо професійний колектив фахівців, який очолює Ірина Вихристюк. Чинне керівництво НПП “Тузлівські лимани” ефективно виконує свої обов’язки та є відданим своїй справі з захисту парку та природи в інтересах держави.

Тичина Костянтин ОлександровичОпубліковано12:39 pm - Чер 26, 2024

На чолі Одеси стоїть українофоб Труханов. Цього пан Кіпер не помічає в упор. І з українофобом Ківаловим чоломкається. А Вихристюк йому муляє. Тищенка замість Вихристюк поставьте, ага.

Юрій лісник блогерОпубліковано12:40 pm - Чер 26, 2024

Я бачив злодійство нікчемність лицемірство бракон’ єрство бескінечне із рушницями та десятками кілометрів сіток..і професійну тупість..це те що я не тільки БАЧИВ …але і відзняв на камеру..це не НацПарк ..а якись бордель та прихисток для злочинців та аморалів..охороною там і не пахне..там охоронники якраз і покривають злодюг та діляться

Глухенький Дмитро оператор “СуспільнеОпубліковано1:05 pm - Чер 26, 2024

Ірина Михайлівна віддана своїй справі і є людиною високих чеснот і моралі. Підтримуємо і вболіваємо за справу збереження природи і покарання злочинців.

Підтримка Ірини ВихристюкОпубліковано1:06 pm - Чер 26, 2024

Підтримую пані Ірину Вихристюк та її команду професіоналів і дійсно патріотів України і захисників довкілля нашої Держави!

Сергей ГавриленкоОпубліковано1:50 pm - Чер 26, 2024

Поддерживаю Ирину Выхристюк.

Олена Сергіївна Горобченко, керівник гуртка історичного краєзнавства КЗПО ОЦДЮТ ЮвентаОпубліковано1:58 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихрістюк і захист національного парку від нахабних браконьєрів і москвождунів у поліцейських погонах

Наталя МихайличенкоОпубліковано1:59 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк!

Очаківська екологічна асоціація “Зелений Світ”Опубліковано2:01 pm - Чер 26, 2024

Петрович Зіновій Осипович, Очаківська екологічна асоціація “Зелений Світ” За багаторічну роботу на передовій природоохорони Ірина Вихристюк та Іван Русев заслуговують найвищих державних нагород та почесного звання “Заслужений природоохоронець України”, Їх робота є зразком чи моделлю для керівництва інших установ природно-заповідного фонду України. Підписуюсь під зверненням.

Валерій ГавриленкоОпубліковано2:53 pm - Чер 26, 2024

ГО ” Творча студія практичної педагогіки і особистісного розвитку”.
Знаю Ірину Вихристюк вже 10 років. І знаємо тих, проти кого вона бореться. І хто прагне її звільнити. Проти такої огидної і потворної мафії як в Бесарабії, нема в Україні!!
І щупальця цих бесарабських потвор тягнуться в Одесу і в Київ. Ірина щахищає державні інтернси, а держава в Одксі і в Києві не помогає.

Галицька Наталя ІгорівнаОпубліковано3:20 pm - Чер 26, 2024

Підтримую керівництво та директорку Нацпарку «Тузлівські лимани» Ірину Вихристюк!

Анатолій Павелко, провідний юрист МБО “Екологія-Право-Людина”, військовийОпубліковано3:57 pm - Чер 26, 2024

Знайомий з діяльністю пані Вихристюк вже багато років. Завдяки таким людям зберігається наша країна, її природа, люди і людяність. Підтримую її активну природоохоронну діяльність

Власенко Олена, представник колективу НПП “Тузлівські лимани”Опубліковано3:59 pm - Чер 26, 2024

Від імені колективу національного природного парку “Тузлівські лимани” підписую даний відкритий лист.
Незважаючи на шалений тиск на Ірину Вихристюк та наш Парк з боку органів державної влади, лобістів браконьєрів (від сільких рад до Верховної Ради), безпідставні та необгрунтовані перевірки контролюючих органів, брехливі публікації в сумнівних ЗМІ, колектив Парку працює і, як і наша керівниця, не відступить від принципової позиції протидії порушникам, крадіям ресурсів та дерибанщикам державної землі.

Плітус Олена Гаріївна (ФОП)Опубліковано4:18 pm - Чер 26, 2024

Велика шана Ирині. Справжня патріотка нашої зеилі!

Національний екологічний центр УкраїниОпубліковано4:57 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Вихристюк Ірину Михайліану і команду Нацпарку “Тузлівськи лимани”. Бовсуновський Євген, керівник проєктів Національного екологічного центру України.

ОленаОпубліковано6:07 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину

Ірина ОржинськаОпубліковано6:49 pm - Чер 26, 2024

Дякую за викладені факти і громадянську позицію. Підтримую звернення до Міністра на захист НПП”Тузлівські лимани” та його керівника Ірину Вихристюк

Євгеній СоколенкоОпубліковано8:00 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк

Ірина ЛисенкоОпубліковано8:03 pm - Чер 26, 2024

Підтримуємо пані Ірину, велику справу робите, тримайтеся, ми з Вами!

Еколог-правознавецьОпубліковано8:10 pm - Чер 26, 2024

Підтримую, рибна галузь була завжди дотаційною і держава в кінці 90 х переклала ці обов’язки на небайдужих фахівців до проблем галузі. Рибну галузь поступово знищують на всіх рівнях і це нетільки в ООДА, у всіх регіонах України знаходяться бажаючі віджати перспективні підприємства а керівників усунути від справ.

Євгеній Халаїм, науковий співробітник НПП Тузлівські лиманиОпубліковано9:04 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк

Юрій КоваленкоОпубліковано10:13 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк!

Кийко Андрій, експерт ГО “Дунайсько-Карпатська Програма”Опубліковано11:03 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк та всю команду НПП “Тузлівські Лимани”. Міндовкілля має допомагати цьому та іншим паркам у збереженні природи, а не відмовчуватись та цим сприяти місцевим чинушам у знищенні НПП.

Пішняк Денис, ДУ НАНЦОпубліковано11:27 pm - Чер 26, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк за взірцеву екологічну позицію.

НПП “Тузловські лимани”Опубліковано1:56 am - Чер 27, 2024

Іващенко Ольга Іванівна. Підтримую Ірину Вихристюк, це професійний керівник, яра захисниця довкілля і не примиримий борець з браконьєрами.

Вікторія Хрутьба, д.т.н., професорОпубліковано10:03 am - Чер 27, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк.
Доктор технічних наук, професор, завідувачка кафедри екології Національного транспортного університету.
Вікторія Хрутьба

Степаненко ОленаОпубліковано11:09 am - Чер 27, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк і всю віддану справі команду!!!

Михалко Михайло Юхимович, ГО «Спілка порятунку Голосіїва», м. КиївОпубліковано11:18 am - Чер 27, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк.

Погребиський Михайло Петрович, ГО «Екозагін», м. КиївОпубліковано11:20 am - Чер 27, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк

Дмитро Русін, м. Київ, Голосіївський р-нОпубліковано11:23 am - Чер 27, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк!

Трофимова Любов громадянка України.Опубліковано12:46 pm - Чер 27, 2024

Спостерігаю за діяльністю Ірини Вихристюк з першого дня її керування НПП “Тузловські лимани”. Підримую цю професійну людину.

GruzindenОпубліковано3:27 pm - Чер 27, 2024

Підтримую звернення до Міністра на захист НПП”Тузлівські лимани” та його керівника Ірину Вихристюк

Петр Янков, доктор биологии, эколог Болгарского общества охраны птиц, Бьордлайф БолгарииОпубліковано3:43 pm - Чер 27, 2024

Полностью поддерживаю обращения к Министру и поддерживаю Ирину Вихристюк как достойнейшего защитника НПП “Тузловски лимани” и украинской природы! Уже много лет знаю Ирину Вихристюк как человека высокого профессионализма, бескорыстного служения на благо Украины и украинского народа!

I support entirely the note to the Minister and I fully support Irina Vyhrystyuk as one of the most respectable protector of NPP ‘Tuzlivsky Limany$ and the Nature of Ukraine! I know Irina Vyhristyuk for many years as a person of high profecssionalism and selfless serving to Ukraine and Ukrainian people!

Приватна особаОпубліковано5:44 pm - Чер 27, 2024

Жданов Володимир Миколайович.
Підтримую Вихристюк Ірину Михайлівну,як керівника НПП. ,Тузлівські лимани. Ірина Михайлівна професійний керівник і справжній борець за права екології.

Олексій БурковськийОпубліковано6:12 pm - Чер 27, 2024

Олексій Бурковський, голова Донецької регіональної організації Всеукраїнської екологічної ліги, ecologist@ukr.net

Аліна Логвиненко, офіцер ЗСУОпубліковано7:34 pm - Чер 27, 2024

Дякую вам за стійкість і сміливість у відстоюванні своєї позиції!

Дмитро ДмитрійчукОпубліковано1:52 am - Чер 28, 2024

Рейдерство та беззаконня має бути знищено!
І тільки разом ми мусимо захистити єдину екосистему НПП Тузлівські лимани!
Підтримую на 100% звернення до Міністра на захист НПП”Тузлівські лимани” та його керівника Ірину Михайлівну Вихристюк

Фізична особаОпубліковано6:42 am - Чер 28, 2024

Підтримую звернення до Міністра на захист НПП”Тузлівські лимани” та його керівника Ірини Вихристюк.
Людмила Шевченко

громадянка УкраїниОпубліковано4:37 pm - Чер 28, 2024

Вихристюк Ірина Михайлівна особа, що міцно захищає державне майно, професійно керує НПП”Тузлівські лимани” та має продовжити це впевнено робити далі на користь України. Підтримую звернення. п. Наталія Клефас.

Олександр СтепаненкоОпубліковано10:34 pm - Чер 28, 2024

Підтримую Ірину Вихристюк – Олександр Степаненко, виконавчий директор ЕГО “Зелений Світ”, член НТР НПП “Дністровський каньйон”, депутат Тернопільської обласної ради трьох скликань

Тамазі Какабадзе, ГО “Калина”Опубліковано8:53 am - Лип 19, 2024

Абсолютно згоден із кожним словом цього звернення. Вирішіть нарешті всі питання вказані в тексті і закінчіть це свавілля. У Дайте людям займатися роботою, а не бігати судами

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49