Зелений лист

Наших воїнів на передовій забезпечують транспортом волонтери. А де автівки чиновників?

Ще два автобуси будуть передані нашим захисникам. Тому, що на фронті існують великі потреби не тільки у військовій техніці, але й у звичайних автівках. Наші бійці мають бути мобільними, щоб виконувати спеціальні воєнні операції в зоні бойових дій. Крім того, автомобілі часто виходять з ладу, в першу чергу, через активне використання й виконання небезпечних завдань.

Один з одеських перевізників спільно з волонтерами ГО «Зелений лист» запровадив цілу програму забезпечення наших захисників необхідним. У квітні передали два квадрокоптери, відправили кілька автобусів для переміщення особового складу підрозділів автомобільними дорогами. Днями, за вже сталою схемою, ще два транспортних засоби будуть передані волонтерами нашим воїнам.

Частину автівок перефарбовують. Хакі, коричневі, темно-зелені чи просто чорні кольори – саме такими мають бути технічні засоби, щоб не впадати в очі ворогові та щоб замаскуватися у зеленці.

Водночас немає жодних даних про те, що одеські чиновники передають автомобілі на фронт. Хоча для них останніми роками купували чимало дорогих автомобілів бюджетним коштом.

Наприкінці квітня ми провели розслідування, намагаючись встановити кількість автомобілів, якими користуються чиновники обласної та міської влади. Наприклад, станом на квітень 2021 року на балансі комунальної установи “Автопідприємство по обслуговуванню обласної ради та обласної державної адміністрації” значилось 36 авто. Серед них, наприклад, позашляховик 2020 року випуску. До вторгнення росії його начебто використовував голова Одеської ОДА екскомуніст і ексрегіонал Сергій Гриневецький.

Скільки автомобілів перебуває на балансі установ Одеської міської ради, нам встановити не вдалося. Відповіді на інформаційний запит ми не отримали. Але через систему Dozorro дізналися, що на купівлю дорогих машин із міського бюджету витрачалися мільйони.

Де всі ці автомобілі, хто ними користується? Може, таки частину машин передали на фронт?

За запитом “Одеська міська влада передала автівки ЗСУ” в Google ми знайшли інформацію про передачу авто на фронт Луцькою, Хмельницькою міськими радами, Доброславською сільською радою Одеської області. На сайті Одеської міської ради також є новина про передачу автомобіля одеській територіальній обороні: санітарний позашляховик подарувало …місто-побратим Одеси французький Марсель.

Закликаємо територіальні громади Одеської області рушити за іншими місцевими радами України та волонтерами та передати нашим захисникам на фронті необхідний їм транспорт.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49