Громадська організація «Зелений лист»

Гостинною хатою для тисяч вимушених переселенців з «гарячих точок» став одеський гуманітарний волонтерський центр

«Ви – не біженці, ви – гості Одеси», – написано над входом до школи в самому серці Одеси, на Рішельєвській вулиці. Зараз тут розташований Гуманітарний волонтерський центр «Гостинна хата». А слова ці звернені до людей, які змушені залишити свої будинки через воєнні дії та тимчасово переїхати до Одеси, яка зустрічає мешканців великих та маленьких міст, охоплених полум’ям війни, гостинністю та турботою.

Тут, в “Гостинній хаті”, наші співвітчизники, що потрапили в біду, можуть отримати необхідні харчові продукти, одяг та взуття, постільну білизну, посуд, засоби гігієни, ліки, а також слова підтримки та посмішку. Коли біда прийшла в Сергіївку під Одесою, відправили постраждалим великий гуманітарний вантаж.

«Гостинна хата» є найбільшим центром в Одеській області та на півдні України. Щодня сюди приходять понад 1000 людей, працює близько 100 волонтерів, до яких часто приєднуються самі переселенці.

Благодійники з усього світу привозять сюди те, що може знадобитися людям, що тікають від війни. Ось далеко не повний перелік таких організацій: Acted, Lions Clubs International Foundation, Order of Malta, World Central Kitchen.

Нещодавно двома автобусами, забитими під зав’язку благодійною допомогою, приїхали ірландці. Повертаючись додому, залишили волонтерам один автобус, а із собою забрали родину переселенців із дітьми.

Центр притягує до себе людей зі світовою популярністю. Нещодавно з його роботою познайомилася Енн Епплбаум – лауреат Пулітцерівської премії за книгу про ГУЛАГ, авторка однієї з найкращих книг про Голодомор.

Також «Гостинна хата» працює у тісній співпраці з українськими громадськими організаціями. Одна з них – відома одеська екологічна організація ГО “Зелений лист”. Після 24.02.2022 екологи кардинально змінили напрямок своєї діяльності. Члени організації або самі займаються волонтерською діяльністю, беруть безпосередню участь у доставленні гуманітарної допомоги підрозділам ЗСУ,  або допомагають волонтерам, в першу чергу – співробітникам Гуманітарного волонтерського центру “Гостинна хата”.

…На майданчику перед 117-ю школою перед війною якось самотньо сидів, занурившись у свої думки, один із найяскравіших письменників “одеської плеяди” Ісаак Бабель. Колись він так описував своє рідне місто:  «Я до сих пор помню, чувствую и люблю его; чувствую так, как мы чувствуем запах матери, запах ласки, слов и улыбки; люблю потому, что в нём я рос, был счастлив, грустен и мечтателен, страстно неповторимо мечтателен». Наразі Бабель оточений сотнями людей, для яких Одесі стала, як і для нього, місцем кохання. Місцем надії й віри у Перемогу людяності над злом.

В статті використані світлини фейсбук-сторінки “Гостинна хата” та Владислава Балінського.

Знайти Гуманітарний волонтерський центр “Гостинна хата”:

м. Одеса, вул. Рішельєвська, 18. Вхід з вул. Жуковського. У приміщенні школи №117.

Час роботи центру з 9.00 до 17.00 год. При собі мати документи переселенця, ІПН та паспорт (для дітей свідоцтва про народження).

Телефон +380682546669. Для однієї сім’ї допомога надається один раз на три тижні.

Фейсбук-сторінка

Допомогти Гуманітарному волонтерському центру “Гостинна хата”:

PayPal –  passat7391@gmail.com

РЕКВІЗИТИ / INVOICE

4102325202046740 (Euro)

4909150006569310 (долар)

4909150003501050 (гривна)

Призначення платежу: благодійний внесок

Purpose of payment: charitable donation

Поділитись на:

Facebook
Twitter

1 comment so far

Отзыв Лене волонтёруОпубліковано7:30 pm - Сер 23, 2022

Добрый день.Сегодня получала у Вас в гуманитарном штабе помощь на ришельевской 18.Была очень огорченна отношением Елены Волонтёра ,которая стояла со списком в дверях и называла нумерацию кому входить.Я Мама с грудным ребёнком,всегда проходила без очереди,но придерживались правил ,через каждых 5человек проходили Мамочки с детками или беременные.Мы пришли с Дедушкой.На ,что она мне сказала,стать в одну очередь со всеми,а ребенка грудного нужно оставить дома!У Вас же есть на кого оставить ..Дедушка..И так меня и не пропустила.Спасибо молодому человеку ,что сказал пожалуйста я Вас пропущу проходите.В этом штабе я получаю не впервый раз гуманитарную помощь.Всегда было тепло и уютно особенно когда была Елена Алексеевна ,она относилась к каждому очень трепетно.Очень не приятное отношение ,я ушла с осадком в душе,в такое время вместо того что-бы поддержать людей которые пережили такое горе нас унижают и говорят мне чего пришла с ребенком?Если бы я не кормила каждые 2часа я бы оставила ребенка на дедушку!Такое впечатление,что я пришла к ней домой(((И прошу помощи у неё.Пока оставлю отзыв тут.Я думаю Вы решите эту проблему.

Напишіть відгук

 Одеська обласна організація «Зелений лист»