Громадська організація «Зелений лист»

Гостинною хатою для тисяч вимушених переселенців з «гарячих точок» став одеський гуманітарний волонтерський центр

«Ви – не біженці, ви – гості Одеси», – написано над входом до школи в самому серці Одеси, на Рішельєвській вулиці. Зараз тут розташований Гуманітарний волонтерський центр «Гостинна хата». А слова ці звернені до людей, які змушені залишити свої будинки через воєнні дії та тимчасово переїхати до Одеси, яка зустрічає мешканців великих та маленьких міст, охоплених полум’ям війни, гостинністю та турботою.

Тут, в “Гостинній хаті”, наші співвітчизники, що потрапили в біду, можуть отримати необхідні харчові продукти, одяг та взуття, постільну білизну, посуд, засоби гігієни, ліки, а також слова підтримки та посмішку. Коли біда прийшла в Сергіївку під Одесою, відправили постраждалим великий гуманітарний вантаж.

«Гостинна хата» є найбільшим центром в Одеській області та на півдні України. Щодня сюди приходять понад 1000 людей, працює близько 100 волонтерів, до яких часто приєднуються самі переселенці.

Благодійники з усього світу привозять сюди те, що може знадобитися людям, що тікають від війни. Ось далеко не повний перелік таких організацій: Acted, Lions Clubs International Foundation, Order of Malta, World Central Kitchen.

Нещодавно двома автобусами, забитими під зав’язку благодійною допомогою, приїхали ірландці. Повертаючись додому, залишили волонтерам один автобус, а із собою забрали родину переселенців із дітьми.

Центр притягує до себе людей зі світовою популярністю. Нещодавно з його роботою познайомилася Енн Епплбаум – лауреат Пулітцерівської премії за книгу про ГУЛАГ, авторка однієї з найкращих книг про Голодомор.

Також «Гостинна хата» працює у тісній співпраці з українськими громадськими організаціями. Одна з них – відома одеська екологічна організація ГО “Зелений лист”. Після 24.02.2022 екологи кардинально змінили напрямок своєї діяльності. Члени організації або самі займаються волонтерською діяльністю, беруть безпосередню участь у доставленні гуманітарної допомоги підрозділам ЗСУ,  або допомагають волонтерам, в першу чергу – співробітникам Гуманітарного волонтерського центру “Гостинна хата”.

…На майданчику перед 117-ю школою перед війною якось самотньо сидів, занурившись у свої думки, один із найяскравіших письменників “одеської плеяди” Ісаак Бабель. Колись він так описував своє рідне місто:  «Я до сих пор помню, чувствую и люблю его; чувствую так, как мы чувствуем запах матери, запах ласки, слов и улыбки; люблю потому, что в нём я рос, был счастлив, грустен и мечтателен, страстно неповторимо мечтателен». Наразі Бабель оточений сотнями людей, для яких Одесі стала, як і для нього, місцем кохання. Місцем надії й віри у Перемогу людяності над злом.

В статті використані світлини фейсбук-сторінки “Гостинна хата” та Владислава Балінського.

Знайти Гуманітарний волонтерський центр “Гостинна хата”:

м. Одеса, вул. Рішельєвська, 18. Вхід з вул. Жуковського. У приміщенні школи №117.

Час роботи центру з 9.00 до 17.00 год. При собі мати документи переселенця, ІПН та паспорт (для дітей свідоцтва про народження).

Телефон +380682546669. Для однієї сім’ї допомога надається один раз на три тижні.

Фейсбук-сторінка

Допомогти Гуманітарному волонтерському центру “Гостинна хата”:

PayPal –  passat7391@gmail.com

РЕКВІЗИТИ / INVOICE

4102325202046740 (Euro)

4909150006569310 (долар)

4909150003501050 (гривна)

Призначення платежу: благодійний внесок

Purpose of payment: charitable donation

Поділитись на:

Facebook
Twitter

6 коментарів

Отзыв Лене волонтёруОпубліковано7:30 pm - Сер 23, 2022

Добрый день.Сегодня получала у Вас в гуманитарном штабе помощь на ришельевской 18.Была очень огорченна отношением Елены Волонтёра ,которая стояла со списком в дверях и называла нумерацию кому входить.Я Мама с грудным ребёнком,всегда проходила без очереди,но придерживались правил ,через каждых 5человек проходили Мамочки с детками или беременные.Мы пришли с Дедушкой.На ,что она мне сказала,стать в одну очередь со всеми,а ребенка грудного нужно оставить дома!У Вас же есть на кого оставить ..Дедушка..И так меня и не пропустила.Спасибо молодому человеку ,что сказал пожалуйста я Вас пропущу проходите.В этом штабе я получаю не впервый раз гуманитарную помощь.Всегда было тепло и уютно особенно когда была Елена Алексеевна ,она относилась к каждому очень трепетно.Очень не приятное отношение ,я ушла с осадком в душе,в такое время вместо того что-бы поддержать людей которые пережили такое горе нас унижают и говорят мне чего пришла с ребенком?Если бы я не кормила каждые 2часа я бы оставила ребенка на дедушку!Такое впечатление,что я пришла к ней домой(((И прошу помощи у неё.Пока оставлю отзыв тут.Я думаю Вы решите эту проблему.

Шахливе відношення!!!Опубліковано11:15 am - Жов 20, 2022

Доброго дня, чому не можна зробити електронну чергу? Ви ніби допомагаєте, але це – не допомога! Сьогодні переді мною жінку відвезли в лікарню! Їй стало зле і швидка її забрала. Це не по людськи чекати з 4:00 , щоб взяти чергу!!!

Психологическое насилие “волонтёров”Опубліковано11:46 am - Гру 8, 2022

Добрый день . Хотела оставить отзыв о работе этого штаба …Такого хамского и агрессивного отношения к людям , я не встречала в своей жизни , никогда !!!!
Абсурд , волонтёр который ненавидит людей , это нонсенс . Человекособаки , по другому не скажешь . Спросить ничего невозможно , неадекватные хамские ответы , агрессия , сквернословие !!! Если вы так ненавидите людей , зачем вы там работаете , уходите , ненужно создавать стресс людям которые требуют помощи , в голове не укладывается !!! Грубость и агрессия , нет желания обращаться за помощью вновь , одного раза достаточно !!! Организаторы даного проэкта, призываю вас ,.наведите порядок в кадрах , если есть факт профвыгорания , незачем травмировать психологически приходящих к вам людей , несправляетесь , лучше уходите !!!

Худшие волонтерыОпубліковано5:00 pm - Гру 13, 2022

Сегодня получала гуманитарную помощь на ул. Ришельевская 18. Такого хамского и унизительного отношения не видела никогда в жизни!!! Задавая вопрос волонтеру , вмешалась волонтер сидящая рядом. Грубо , по хамски, очень громко ! Возмутилась, что мне нужен плед, и что я в состоянии приобрести его сама. Такое впечатление, пришла к ней домой и требую ее личные вещи. Спросила ее имя и фамилию не сказала. Другие работники тоже сказали, что не знают как ее зовут. Телефон горячей линии не дали. Вообщем круговая порука. Вели себя так, как будто я приехала не из Мариуполя, а с курорта. Такого осадка в душе не испытывала никогда . Позор всей организации, немедленно наведите порядок, ваши сотрудники не умеют работать с людьми! Самая худшая организация. Такое впечатление, что эти люди приехали сюда работать из России, и не навидят украинцев!

Порушують закон України про волонтерство і права людиниОпубліковано6:52 pm - Січ 12, 2023

Хамство де яких волонтерок, що вводять дані до комп’ютера, зашкалює !!! Вони уявили себе богами : бо вирішують на свій розсуд кому і що видавати.
Можуть дозволити собі розвалитися на стільці і не висовуючи з рота чупа-чупс з пихою розмовляти з відвідувачами (ВПО).
Ми з дитиною зареєстровані з жовтня, сьогодні видавали ковдри і пледи, але нам відмовила волонтер,бо вона вирішує, хоча жодного разу я не отримувала нічого : ні ковдру, ні спальний мішок, ні матрац. Вона навіть на дитину не зглянулась, хоча підсунула на підписи якісь бумаги і пояснити за що я розписують не спромоглась. Комусь давали і ковдру і плед, а я випрошувала хоч для дитини і мені з пихою відмовили!
Виходиш звідти як помиями облитий!
Хіба це гостинна хата?
Не від гарного життя люди покидають свої домівки!
Волонтери не мають права так себе вести!

Олена ЕвгенівнаОпубліковано11:01 am - Лют 3, 2023

Вчора була у гостинній хаті! Вийшла з сумом і розпачем! Хамське відношення волонтерів зашкалює! Людська зухвалість не має меж! Я це так не залишу. Переселенцям не потріб а знайомим не ховаючись у пакетах ніщачки, то як це можливо. Колектив треба змінити бо мабуть вже заїилися….

Напишіть відгук

 Одеська обласна організація «Зелений лист»