Тет-а-тет з Одесою». До 13ї річниці творчої діяльності Дар’ї Проніної Арт-проект в підтримку озеленення Одеси . 12 квітня у 18.00 в Лакшері – галереї «Сади Перемоги» відбулося відкриття художньої виставки одеської художниці Дар’ї Проніної. Виставка буде тут розміщена аж до початку травня. Роботи художниці відомі багатьом одеситам :«Грот Діани» у Стамбульскому парку , «Графський маєток» на Сабанеєвому мосту, «Одеське подвір’я» на Молдаванці , «Деволанівський узвіз» , «Вихідні. Прання. » , «Дача Докса», якої вже немає… Усі роботи підкреслюють любов автора до рідного міста, до Одеси,де Дар’я народилась, живе та творить. «Тількі став учасником соціального процесу, я можу щось змінити у суспільстві, якщо виступлю з ініциативою» – говорить Дар’я . Автор, вважає метою виставки пробудження у громадянському суспільстві любові та відповідальності за оточуючий світ, а також намагання передати власні емоційні відчуття з приводу зникання самобутньої Одеси.
“Дача Докса” , графіка
Картини цього проекту, художниця відносить до напрямку ЕкоСоцАрт. Вони змушують замислитись над проблемами розвитку нашого міста, як гармонійної середи для комфортного життя одеситів.
“Будь Людиною” , доска/олія
Проблеми, які пов’язані з тотальним зникненням дерев з вулиць міста, а також зменшенням площ парків та скверів сьогодні в Одесі, гострі, як ніколи . Завдяки активній позиції громадського руху «Зелений лист», сьогодні в місті цими проблемами було стурбовано безліч людей. Співавторами цього проекту є одеський громадський діячь Роман Моргенштерн та біолгог-хімік Владислав Балінський.
« В Одесі вкрай актуальною є проблема збереження та благоустрою зелених насаджень не тільки в парках, але й на вулицях міста, скверах та подвір’ях. Вони виконують функцію природного фільтру та очишення повітря на вулицях міста, поглинання шкідливих речовин, вихлопів ДВЗ, абсорбують пил, строрюють ефект акустичного екранування вуличного шуму, захищають тінню одеситів та гостей міста від надмінного сонячного випромінювання та сприяють зниженню температури повітря влітку.
“Внутришнє подвір’я Дома вчених” , акварель
Дерева є місцем мешкання птахів, а також одним з основних елементів благоустрою історичного ландшафту нашого міста. Так склалось, що зелене вбрання Одеси створювалось з початку її засновання та протягом життя багатьох поколінь одеситів, і загалом представлено такими багатолітніми деревами як липа, біла акація, платан, клен, сафора, тополя, ясен, дуб, тощо.
“Скотч тер’єр Добби” холст /масло
Зауважимо, що квітучі дерева білої акації на наших вулицях є невід’ємною частиною «Одеського бренду», одним з актуальних символів нашого міста, увічнених в багатьох художніх творах. Саме тому зелені насадження на вулицях Одеси –це не тільки важлива екологічнаскладова системи міста, але й частина його культурного надбання, історичного ландшафту та структури організації міського середовища.
“Оперний театр” холст /акріл
Нажаль, ми маємо безліч прикладів вирубки багатовікових дерев та знищення іншіх видів зелених насаджень під час ремонтних, будівельних робіт, багатоповерхової забудови міста та інщ. Всі ці дії йдуть в супереч Законам України, але не зупиняють забудовників. Наслідком цього є значне погіршення стану навколишнього середовища, якості життя одеситів, а також зникнення історичних куточків Одеси. Деградація зеленых насаджень міста суттєво впливає на погіршення загальної екологічної ситуації в місті вцілому. Загальновідомо, що екологічний тренд, в тому числі розширення існуючих та створення нових зелених зон, стає все більш актуальним у цілому світі.
“Одеський дворик” , доска олія
Це безпосередньо відобразиться на таких важливих сферах економіки, як вартість нерухомісті та туризм загалом, які в значній мірі впливають рівень добробуту міських жителів.
Тому, важливою та амбіційною метою довгострокового розвитку повинно стати позиціювання Одеси, як міста з високими екологічними страндартами, що можливо тільки при максимальному озеленені міста.
“Деволанівский узвіз” , холст /олія
Це абсолютно реальна та здійснима мета для міських ресурсів, які є в розпорядженні міста. Ця ініціатива, безумовно, отримає підтримку серед широкого загалу одеситів, які дбають про поліпшення якості свого життя та про привабливість міста для туристів. Автори даного проекту вважають, що тільки об’єднання зусиль муніціпалітету та громадскості, усунення конфлікту, та навпаки, максимальна співпраця усіх зацікавленних сторін, може зробити наше місто таким, яким його замислили батьки-засновники – Місто-Сад, з прекрасними парками, зонами відпочинку та густою зененню.
P.S Частина коштів виручених від продажу картин даного проекту, піде на відновне озеленення Одеси.