Зелений лист

Чи зможе Одеса під головуванням Труханова позбавитися ще одного маркеру «русского мира»?

Після російського вторгнення у 2014 році, в Україні на місцевому рівні почався процес розірвання відносин в односторонньому порядку українських громад побратимських та партнерських відносин з російськими громадами. Наприклад, Дніпровська міська рада розірвала відносини з російськими містами у 2016 році. В тому ж 2016 році такі відносини розірвала й Київська міська рада. У 2017 році з містами росії розірвали відносини Миколаївська міська рада.

На рівні держави таки відносини були розірвані з 1 квітня 2019 року.

А що відбувається в Одесі?

Під вибухи ракет

Після масштабного вторгнення російських окупантів на територію України, процес розірвання відносин як в Україні, так і в усьому світі прийняв лавиноподібний характер.

І якщо у світі цьому сприяло звернення політичного керівництва країни (за даними МЗС на 28 травня 2022 року Понад 150 міст у більше ніж 20 країнах світу вже розірвали побратимські відносини із понад 160 містами у Росії. Ще десятки – на шляху до цього), то на місцевому рівні в України таке розірвання відбувалося під вибухами російських снарядів та ракет. Як приклад можна навести Харківську міську громаду, депутати якої на першій ж сесії одним з перших рішень проголосували про офіційний розрив відносин з російськими містами.

В Одесі побратимські відносини з містами рф не розірвали досі

Одеські депутати, вочевидь, вирішили не розривати відносини, а просто приховати їх від усіх. Цьому сприяло і зміна офіційного сайту Одеської міської ради з www.odessa.ua на omr.gov.ua. Вказану інформацію, напевно, просто «забули» перенести. Однак інформація про те, що місто країни-терориста ростов-на-дону є побратимом Одеси, є й на поточному станом на зараз офіційному сайті.

Після початку активних бойових дій керівництво Одеси вирішило зробити вигляд, що вони теж не підтримують відносини з містами країни-терориста. Але зробили це ну дуже оригінально.

13 квітня 2022 року пунктом 1 рішення виконавчого комітету Одеської міської ради №51 «Про демонтаж окремих елементів об’єкта монументального мистецтва» передбачено демонтувати окремі елементи – покажчики міст російської федерації, а саме Волгограда, Москви, Ростова-на-Дону, Санкт-Петербурга та Таганрога, з об’єкта монументального мистецтва – Пам’ятного знака міст-побратимів та міст-партнерів м. Одеси, розташованого на Думській площі в м. Одесі.

Тобто замість офіційного розірвання відносин з містами російської федерації, Одеська міська влада прибрала таблички, які нагадували б одеситам про таки побратимські та партнерські відносини.

Розірвати відносини може виключно представницький орган – Одеська міська рада. Виключно шляхом прийняття відповідного рішення.

Але на сьогодні на офіційному сайті міста відсутні рішення ради як про встановлення побратимських та партнерських відносин з містами країни-терориста, так і рішення про офіційне розірвання таких відносин.

Але завдяки сервісу https://archive.org/ завжди є можливість відслідкувати інформацію, яка була в інтернеті. Так зробило і ГО «Зелений лист», проаналізувавши інформацію зі старого офіційного сайту Одеської міської ради.

Для зручності, зведемо цю інформацію у невеличку таблицю

Назва міста російської федераціїДата встановлення взаємовідносин
Ростов-на-Дону20 березня 1993 – партнерські зв’язки 3 вересня 2009 – побратимські відносини
Таганроггрудень 1993
Москва1 листопада 1995
Волгоград20 червня 2001
Санкт-Петербург17 листопада 2002

При цьому, нагадаємо, партія мера Одеси Геннадія Труханова “Довіряй ділам” найбільш чисельна в одеській міськраді.

Одеса розірве відносини на річницю з початку повномасштабної війни?

Після звернення ГО «Зелений лист» до Президента України щодо «маркерів», які вказують на Одесу як російське місто, одним з яких є небажання міської влади офіційно розривати відносини з російськими містами, почався деякий рух і в цьому напрямку.

Так, у відповідь на вищезазначений лист, з Офісу Президента України вирішення цього питання переправили до Одеської обласної військової адміністрації.

Якщо уважно ознайомитися з відповіддю Одеської обласної військової адміністрації, то вона не лише повідомила ГО «Зелений лист» про те, що за інформацією Одеської міської ради, місто Одеса припинило дію партнерських зв’язків та партнерських угод з містами російської федерації, але й зобов’язала Одеську міську раду надати копії документів, які б підтверджували офіційне розірвання цих відносин.

Пошук по офіційному сайту перед черговою сесією міської ради, не показав ані вже прийнятих рішень про офіційне розірвання відносин Одеси з містами російської федерації, ані підготованого проєкту рішення про розірвання таких відносин.

Сподіваємося, що на черговій сесії, яка анонсована на 8 лютого 2023 року, депутатам Одеської міської ради вистачить політичної волі не лише винести у сесійну залу такий проєкт рішення, але й і прийняти це рішення, щоб в кінець-кінців Одеса змогла позбавитися ще від одного «маркера руського миру».

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49