ГО «Зелений лист» презентувала фільм про Куяльник до Всесвітнього дня водно-болотних угідь

водно-болотних угідь

В актовому залі одеського ліцея №40 відбулась зустріч учнів низки учбових закладів з науковцями та громадськими діячами в рамках кампанії, присвяченій Всесвітньому дню водно-болотних угідь. Захід був організований вчителями-біологами міського еколого-натуралістичного “АФАЛІНА”. ГО «Зелений лист» представила свій відеофільм «Куяльник більше ніж лиман». Автором фільму є Сергій Ковальов.

Повномасштабна війна загострила розуміння того, що довкілля є невід’ємною частиною нашого життя. Через масштабні бойові дії на території України природа також страждає. Тому зараз так важливо проводити просвітницьку роботу по її збереженню.

Фільм «Куяльник більше ніж лиман» розповідає про унікальне місце нашого краю. Місце, яке потребує захисту для свого збереження, адже наразі стан водоймища та прилеглої до нього території вкрай незадовільний. На початку 2022 року Куяльник отримав статус Національного природного парку, однак роботу по його створенню ще необхідно провести.

Презентація фільму повінна була відбутися ще до повномасштабного вторгнення росії.

Також у рамках заходу про рамсарські угіддя на Одещині, а саме флору та фауну Тилігульського регіонального ландшафтного парку поділився заступник директора по науці парку Ігор Гержик.

Керівник одеського Еколого-натуралістичного центру “АФАЛІНА” Сергій Чорний

З цікавою доповіддю “Такі складні і ліричні взаємовідносини лиманів і Чорного моря: чому причорноморські ветланди – важливі” виступив Євген Дикий, директор Національного антарктичного наукового центру морській біології. Науковець розповів про дінамику змін у лиманах: гідрологічні процеси, утворення пілоїдів, змінення біорізноманіття. Також обговорювали питання щодо технічних можливостей впливу на збереження та обводненність лиманів.

Фахівчиня проєкту «Європейський Союз заради покращення моніторингу Чорного моря» (EU4EMBLAS) Олена Марушевська презентувала фільм «Побудова і життя штучного підводного рифу на Кінбурнській косі». На жаль, через війну дізнатись стан штучного рифу зараз неможливо.     

На заході були присутні десятки учнів з різних шкіл не тільки Одеси, а ще й області, яких цікавлять проблеми екології.

Поділитись на:

Facebook
Twitter

Напишіть відгук

Email: zeleniy.list1@gmail.com 
Тел:  +38 098 444 94 49